Connect with Us

All posts tagged "dokumenta"

Politikë 16:32 - 31 Tetor, 2019

Akuza për falsifikim dokumentash/ Agim Kajmaku prej dy ditësh nuk shkon në zyrë

Kohët e fundit kryebashkiaku i Vorës, Agim Kajmaku ka qenë në qendër të mediave pas akuzave të PD për falsifikim të dokumenteve zyrtare. Sipas A2, prej...

Aktualitet 17:27 - 27 Mars, 2019

Dosja “Babale”/ Berisha nxjerr dokumenta zyrtare

Ish kryeministri, Sali Berisha, në një postim në rrjetet sociale ka shpërndarë përgjimet e çështjes Babale të bërë publike ditën e sotme nga ish-deputeti Ervin Salianji....

Aktualitet 15:04 - 10 Mars, 2019

Zbulohen dokumente/ Kreu i PS-së  i jep tender pa garë Safet Gjicit

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa me anë të një postimi në rrjetet sociale, ka shkruar se firma e Safet Gjicit ka marrë pa garë tenderin...

Sekuestrohen 3 kg drogë të bëra gati për shitje/ Arrestohet 28-vjeçari
Aktualitet 15:41 - 21 Shkurt, 2019

Falsifikoi dokumentet e pensionistëve/ Në pranga 40 vjeçari

Policia e Pogradecit ka arrestuar pak çaste më parë postierin e Postës së këtij qyteti me veprën penale “Shpërdorimi i detyrës” dhe “Falsifikimi i dokumenteve”. Sipas...

Aktualitet 18:11 - 27 Tetor, 2017

Përplasje brenda PS në Fushë-Arrëz/ Kryetari i bashkisë falsifikon dokumentat

Anëtarja e Asamblesë Kombëtare të PS, Franka Toplana, në një postim në rrjetet sociale, ka akuzuar kryetarin e bashkisë së Fushë Arrëzit, Fran Tuci, si falsifikator...

Aktualitet 11:31 - 19 Korrik, 2017

Falsifikonte dokumenta/ Arrestohet 51-vjeçari, emri

Një 51-vjeçar, i cili falsifikonte dokumenta, ka rënë në prangat e Policisë së Elbasanit. Nga njoftimi i Policisë, bëhet me dije se shtetasi i arrestuar është...

Aktualitet 10:40 - 27 Shkurt, 2017

Falsifikoi dokumentat/ Arrestohet në flagrancë shoferi 35 vjeçar

Një 35 vjeçar është kapur nga policia e Vlorës, pasi drejtonte mjetin me leje drejtimi e cila pas hetimeve të policisë ka rezultuar e falsifikuar. Bëhet...

Aktualitet 14:10 - 27 Nentor, 2016

Thyen heshtjen Nexhmije Hoxha/ Ja cila është e vërteta për anëtarësimin tim në Partinë Fashiste

Bashkëshortja e Enver Hoxhës, Nexhmije Hoxha, u ndodh në epiqendër të një sulmi mediatik, lidhur me një fakt aspak të këndshëm. Bëhet për një dokument ku...

Aktualitet 10:23 - 29 Shtator, 2016

“Përfituesi” vë në pranga 2 falsifikatorë dokumentash

Operacioni “Përfituesi” ka arrestuar dy persona që falsifikonin kartat e identitetit për të përfituar kredi. Specialistët e Seksionit të Krimit Ekonomik në Drejtorinë Vendore të Policisë...

Aktualitet 10:37 - 6 Mars, 2016

Ndryshon procedura e aplikimit për patentat/ Ja dokumentat që duhen

Kanë ndryshuar procedurat për pajisjen e me lejen e drejtimit të automjeteve. Konkretisht, në dosjen e dokumenteve nuk kërkohet më leja e banimit dhe as analiza...

Bota 22:25 - 1 Mars, 2016

Publikohen dokumente të Bin Ladenit

Osama bin Laden, i cili urdhëroi sulmet e vitit 2001 të al-Qaidës kundër Shteteve të Bashkuara, në të cilat u vranë rreth 3 mijë njerëz, ka...

Histori 23:00 - 15 Korrik, 2015

Cili ishte fati i dokumentave personale të Ali Pashë Tepelenës?

Shumë legjenda dhe histori kanë qarkulluar prej vitesh për fatin e trashëgimisë që la pas Pashai i famshëm shqiptar pas vrasjes se tij në Janinë. Por...

Kronika 12:37 - 19 Qershor, 2015

Kurbin/ 45-vjeçari i dehur i shkatërron dokumentet një firme private

Policia ka vënë në pranga një 45-vjeçar në Kurbin, pasi akuzohet për “kanosje”; “shkatërrim prone” dhe “drejtim automjeti në gjendje të dehur”. Sipas policisë, i arrestuari...