Connect with Us

All posts tagged "dokumenta"

Rruga e re e Velipojës/ Rama thumbon Voltana Ademin: Hëngra prej saj baltën ekstra të sharjeve
Politikë 18:38 - 3 Tetor, 2020

Rruga e re e Velipojës/ Rama thumbon Voltana Ademin: Hëngra prej saj baltën ekstra të sharjeve

Kryeministri Edi Rama ka dhënë një lajm pak më parë lidhur me ndërtimin e rrugës së re të Velipojës. Rama deklaron se ka përfunduar shtrimi i...

“Mbijnë” zyrat private që shesin aplikimet dhe dokumentet për “E-Albania”
Denoncim 21:31 - 23 Shtator, 2020

Denoncimi i “Stop”/ “Mbijnë” zyrat private që shesin aplikimet dhe dokumentet për “E-Albania”

“E-Albania” është portali qeveritar që shërben për të marrë certifikata dhe dokumente të ndryshme për të shmangur zyrat e shtetit. Një ditë më parë, edhe Kryeministri...

Skandali me makinën Luksoze/ Maqedonia e Veriut leksion Sandër Lleshajt
Politikë 19:28 - 16 Shtator, 2020

Denoncimi i skandalit/ Lleshaj zhdoganon BMW-në luksoze

Prej disa ditësh CNA.al ka denoncuar skandalin e ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj, i cili ka blerë në kulmin e pandemisë një makinë luksoze BMW 730...

Lleshaj “mbyll veshët” ndaj skandalit/ Shkon në Kuvend me makinën 100 milionëshe
Denoncim 10:16 - 15 Shtator, 2020

Faktet që “kryqëzojnë” Lleshajn/ Sa kushton BMW luksoze

Pas rreth dy javësh, ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, ka reaguar pas denoncimeve të vazhdueshme të CNA.al në lidhje me një mjet luksoz të blerë nga...

Politikë 15:25 - 4 Shtator, 2020

Akuzat e PD/ Ish-deputeti i PS publikon dokumentat e Gjykatës italiane: S’kam bërë asnjë ditë burg

Sekretari për Çështjet Ligjore në PD, Çlirim Gjata deklaroi dje se kryeministri ka sfiduar publikisht ambasadoren e SHBA, Yuri Kim, pasi u shfaq në krah me...

Politikë 14:14 - 2 Shtator, 2020

Miliarda lekë nëpërmjet tenderave publikë/ Zbulohet skema korruptive, Igli Gjelishti transferoi paratë te Carlo Bollino

Partia Demokratike e përfaqësuar nga ish-deputeti Endri Hasa, ka ngritur sot të tjera akuza ndaj kompanisë Web & Communications Development. Gjatë një deklarate për mediat, Hasa...

Jeni gjobitur jashtë Shqipërisë për shkak të COVID-19/ Ja dokumentat që ju duhen për rimbursim
Sociale 17:28 - 31 Gusht, 2020

Jeni gjobitur jashtë Shqipërisë për shkak të COVID?/ Ja dokumentat që ju duhen për rimbursim

Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve ka dhënë një njoftim të rëndësishëm për personat që janë gjobitur jashtë Shqipërisë për shkak të COVID-19, duke renditur dokumentat që...

Greqia ashpërson masat në Kakavijë/ Do lejohen të kalojnë vetëm 400 shqiptarë në ditë
Sociale 18:33 - 12 Gusht, 2020

Ndryshojnë rregullat për udhëtimet drejt Greqisë/ Çfarë duhet të kenë parasysh qytetarët

Qeveria greke ka ndryshuar sërish rregullat për personat që duan të udhëtojnë drejt shtetit fqinj, përfshirë këtu edhe shtetasit grekë. Raportohet se do të lejohet të...

Caktohet administratori që do menaxhojë 26 pasuritë e sekuestruara të Ylli Ndroqit
Lajme 10:27 - 7 Gusht, 2020

Si dhe kush e shpëtoi Ylli Ndroqin nga burgu në vitin 2015?

Dje avokatët e Ylli Ndroqit publikuan një dokument që pretendonin se gjykata e Torinos kishte dhënë një vendim për shtetasin në fjalë pas kërkesës të bërë...

Trump jep urdhër/ Të përjashtohen imigrantët pa dokumenta nga hartat zgjedhore
Bota 23:56 - 21 Korrik, 2020

Trump jep urdhër/ Të përjashtohen imigrantët pa dokumenta nga hartat zgjedhore

Presidenti Donald Trump nënshkroi një memorandum të martën që do të ndalonte numërimin e imigrantëve pa dokumenta, herën e ardhshme kur të vendosen kufijtë e distrikteve...

“Ministria përjashton studentët e bachelorit nga fondet e ekselencës”/ Duma: Goditje për më të aftët
Politikë 20:20 - 1 Korrik, 2020

“Ministria përjashton studentët e bachelorit nga fondet e ekselencës”/ Duma: Goditje për më të aftët

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma ka publikuar disa dokumenta dhe thotë se Ministria e Arsimit dhe Sporteve ka përjashtuar studentët e bachelorit nga fondet e...

Deklarata e raporterit të Këshillit të Evropës/ Meta: Duhet reflektuar sa më parë për paketën e censurës
Politikë 21:57 - 29 Qershor, 2020

Meta habit me deklaratën/ “Në Komisionin e Venecias është lobuar kundër meje, kam dokumenta”

“Në Komisionin e Venecias është lobuar kundër meje”. Kështu deklaroi pak minuta më parë presidenti Ilir Meta. Teksa u pyet nga gazetari Çim Peka, Meta tha...

“Rindërtimi i shkollës në Pezë Helmës”/ PD nxjerr zbuluar Veliajn: “EU4Schools” nuk e ka në listë
Politikë 15:04 - 28 Qershor, 2020

Zhupa “i çjerr maskën” Veliajt/ Publikon dokumentat: Po betonizohet hyrja e Parkut të Liqenit

Zëdhënësja e Partisë Demokratike Ina Zhupa, ka zbuluar sot atë që e quan mashtrim të kryebashkiakut të Tiranës Erion Veliaj. Zhupa ngre akuzat se Veliaj ka...

Sociale 10:21 - 21 Qershor, 2020

Lleshaj thirrje qytetarëve nga Saranda/ “Respektoni rregullat kur aplikoni për dokumente biometrike”

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj, zhvilloi sot një takim në Bashkinë e Konispolit, me Kryetarin e Bashkisë Shuaip Beqiri, Prefektin Flamur Mamaj, deputetin Andrea Marto, Drejtorin...

Deputetët duartrokasin Ramën/ Hajdari nuk përmbahet: Zaptoi foltoren si Fidel Kastro
Politikë 10:42 - 28 Maj, 2020

“Në bankën e të akuzuarve”/ Hajdari i “plas” Ramës në sy dokumentat për Teatrin

Deputetja e opozitës, Rudina Hajdari ka replikuar sot me kryeministrin Edi Rama lidhur me shembjen e godinës së Teatrit Kombëtar. Teksa e quajti një akt barbar,...

Politikë 22:52 - 22 Maj, 2020

Gazetari i Ylli Ndroqit e pranon publikisht/ Xhemaili ndryshoi emrin

Gazetari, Elio Laze e ka pranuar publikisht përmes një postimi se të dhënat e Ylli Ndroqit janë ndryshuar në vitin 1993, ky është bashkëpunëtori i dytë...

drejtori i policise se shtetit , ardi veliu
Kronika 13:57 - 19 Maj, 2020

Trafik njerëzish me dokumenta false/ Shkatërrohet grupi kriminal, Veliu nxjerr emrat

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu  ka bërë me dije se gjatë një operacioni policor është goditur një grup i strukturuar kriminal. Veliu...

Politikë 11:50 - 10 Maj, 2020

PD publikon emailin zyrtar/ “Provat vërtetojnë djegien dokumentave në Ministrinë e Shëndetësisë”

Ish-deputeti i PD-së Bardh Spahia, ka publikuar sot provat zyrtare që sipas tij vërtetojnë se në Ministrinë e Shëndetësisë u dogjën dokumente pas denoncimit të tenderave...

Politikë 20:05 - 14 Prill, 2020

Ervin Salianji publikon kontratën/ “Oligarkët pranë Ramës heqin punonjësit nga puna që të paguhen nga qeveria”

Ish-deputeti i Partisë Demokratike Ervin Salianji ka publikuar ditën e sotme disa dokumenta me të cilat pretendon se vërteton paketa e propozuar nga kryeministri Edi Rama...

Emergjenca e Covid-19/ Ambasada shqiptare në Itali del me njoftimin e rëndësishëm
Sociale 20:31 - 10 Prill, 2020

Shqiptarët e bllokuar në Itali/ Ambasada bën njoftimin e rëndësishëm për dokumentat

Ambasda shqiptare në Itali ka dhënë një informacion të rëndësishëm për qytetarët shqiptarë që ndodhen të bllokuar në Itali, për shkak të emergjencës COVID-19. Sipas njoftimit...

Kronika 10:55 - 5 Mars, 2020

Zbulohet laboratori i falsifikimit të dokumentave në Tiranë/ Policia jep detaje

Finalizohet një tjetër operacion për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e falsifikimit të dokumenteve, me qëllim kalimin e paligjshëm të kufijve të shteteve anëtare të...

Kronika 16:04 - 17 Janar, 2020

Falsifikonin dokumenta/ Burg për 5 zyrtarët e Hipotekës së Korçës

Jepet masa e sigurisë për 5 zyrtarët e Hipotekës së Korçës të cilët akuzohen për falsifikim dokumentash. Në total ata janë dënuar me 5 vite e...

Politikë 17:53 - 13 Janar, 2020

Gjykata e Ramës hedh poshtë departamentin e Drejtësisë, FBI-në dhe deklarimet e lobistit amerikan

Gjykata e Ramës hedh poshtë departamentin e Drejtësisë, FBI-në dhe deklarimet e lobistit amerikan. Pas gati 2 vitesh gjykata e Tiranës, ajo e shkallës së parë...