Connect with Us

All posts tagged "dokumenta"

Skandal në Fiks Fare/ 3000 euro për një protezë në Spitalin Ushtarak
Denoncim 21:24 - 31 Mars, 2021

Skandal në Fiks Fare/ 3000 euro për një protezë në Spitalin Ushtarak

Fiks Fare transmetoi mbrëmjen e së mërkurës një tjetër skandal në lidhje me bluzat e bardha. Shërbimi që qytetarët duhet ta marrin falas, mjekët e keqpërdorin...

Po transportonin drogë për në Korçë/ Arrestohen dy "të fortët" nga Fieri
Kronika 12:10 - 29 Mars, 2021

Falsifikuan dokumentat/ Arrestohen 3 iranianë në Qafë Thanë

Tre iranianë janë arrestuar në Qfë Thanë, të cilët dyshohen se kanë pasur dokumenta të falsifikuara. Sipas informacioneve paraprake iranianët janë arrestuar sot nga forcat e...

Aktualitet 11:48 - 27 Mars, 2021

Arrestohet drejtuesi  i sigurisë së portit të Shëngjinit

Arrestohet drejtuesi  i sigurisë së portit të Shëngjini, Agostin Gjini. Agostin Gjini dyshohet se gjatë ushtrimit të detyrës si përgjegjës i Sektorit të Arkivit dhe Protokollit...

Veterinerja firmos dokumentat me titullin Doktor i Shkencave, pa e patur/ Ministria e Bujqësisë: S'ka shkelje
Denoncim 21:11 - 10 Mars, 2021

Veterinerja firmos dokumentat me titullin Doktor i Shkencave, pa e patur/ Ministria e Bujqësisë: S’ka shkelje

Në Drejtorinë Rajonal të Agjencisë së Shërbimit Veterinar dhe të Mbrojtjes së Bimëve në Tiranë një zonjë mjeke veterinere, Lulzime Pilafi, kur plotëson formularët që lidhen...

Aktualitet 10:30 - 13 Shkurt, 2021

Gjyqtarja Enkelejda Hoxha sot para gjykatës/ I ati i justifikon pasurinë: E kam pritur SPAK natë e ditë

Ditën e sotme pritet të dalë para trupës gjykuese gjyqtarja, Enkelejda Hoxha, e cila u arrestua dy ditë më parë në një super operacion të SPAK....

Nënë e bir të paralizuar/ Kryetari i bashkisë: Kam axhendën e zënë
Denoncim 22:10 - 12 Shkurt, 2021

Nënë e bir të paralizuar/ Kryetari i bashkisë: Kam axhendën e zënë

Emisioni “Stop” u ndal në Cërrik dhe rasti që transmetoi sot, ka nevojë për vëmendjen e të gjithëve. Hamide dhe Shefit Pëllumbi janë nënë e bir...

Kronika 12:20 - 9 Shkurt, 2021

I kapën 25 makina pa dokumentacion/ Arrestohet 38-vjeçari në Elbasan

Policia e Elbasanit ka arrestuar një 38-vjeçar pasi i gjetën 25 automjete pa dokumentacionin përkatës. Specialistët për Hetimin e Krimit Ekonomik dhe Financiar në DVP Elbasan,...

Horoskopi i financave/ Çfarë ka rezervuar muaji Shkurt për xhepat tuaj?
Horoskopi 12:25 - 31 Janar, 2021

Horoskopi i financave/ Çfarë ka rezervuar muaji Shkurt për xhepat tuaj?

Dashi Megjithëse do të vonoheni, do të merrni një lajm, dokument ose ofertë që do të reflektojë në mënyrë të favorshme në të ardhurat tuaja financiare....

Politikë 15:19 - 16 Janar, 2021

Zbulohen dokumentet e vilave të kunatit të Bashës

CNA.al ka mundur të siguroje dokumentat zyrtare për një truall dhe kërkesën për të ndërtuar një vilë nga kunati i kreut të PD, Lulzim Basha, Erion...

“Meqenëse më përmendi emrin”/ Bozdo i përgjigjet Ramës për naftëtarët
Politikë 11:40 - 13 Janar, 2021

Bozdo publikon dokumentet/ Porti i Durrësit po i falet kompanisë arabe

Anëtari i Kryesisë së PD, Eno Bozdo ka ngritur akuza të forta lidhur me Portin e Durrësit. Bozdo thotë se qeveria, do i falë Portin e...

Aktualitet 09:20 - 13 Janar, 2021

Tuneli i Llogarasë/ MIE lehtëson kushtet dhe shtyn afatin e tenderit

Ministria e Infrastruturës dhe Energjisë (MIE) që parashikonte dorëzimin e ofertave për ndërtimin e tunelit të Llogorasë datën 12 shkurt e ka shtyrë këtë afat në...

Politikë 13:32 - 31 Dhjetor, 2020

Gurakuqi reagon sërish ndaj Nishanit/ Maskaradë e stisur për të mbytur fjalën e lirë

Ish deputeti i Lulzim Bashës, Romeo Gurakuqi thotë se është informuar nga Autoriteti për Informim mbi Dosjet e ish-Sigurimit të Shtetit se dy kartelat e paraqitura...

Drejtoresha “armike” e zv. drejtoreshës, i zhduk dokumentet nga dosja që të mos rizgjidhet
Denoncim 22:50 - 30 Dhjetor, 2020

Drejtoresha “armike” e zv. drejtoreshës, i zhduk dokumentet nga dosja që të mos rizgjidhet

Fiks Fare solli rastin e një drejtoreshe të një shkolle 9- vjeçare në Elbasan e cila e quan veten ‘armiken’ numër një të zv.drejtoreshës , duke...

Aktualitet 13:53 - 30 Dhjetor, 2020

Temat më “të zjarrta” në CNA.al gjatë 2020-ës

CNA.al ka përzgjedhur t’i ofrojë lexuesve temat më të zjarrta të viti 2020, pra të gjitha materialet ekskluzive, investigimet dhe denoncimet e trajtuara nga stafi ynë....

Kronika 09:09 - 18 Dhjetor, 2020

Dhjetëra pasaporta, karta identiteti e patenta të falsifikuara në makinë/ Arrestohet dy kuksianë

Finalizohet operacioni policor i koduar “Falsifikatori”. Specialistët për Hetimin e Krimit Ekonomik dhe Financiar pranë DVP Lezhë, në bashkëpunim me forcën e posaçme “Shqiponjat”, në vijim...

Teknologji 16:45 - 13 Dhjetor, 2020

Ekspertët e teknologjisë: Nëse e keni këtë gjë në telefonin tuaj, fshijeni tani

Njerëzit zakonisht e marrin çështjen e sigurisë shumë seriozisht, domethënë, derisa të bëhet fjalë për një pajisje ku ata ruajnë pothuajse gjithçka, telefonin e tyre. Telefonat...

Aktualitet 14:24 - 12 Dhjetor, 2020

Kush dhe pse po i vë gjobë biznesmenit Arben Reli?!

Janë jo pak, por tre emisione të njëpasnjëshme pseudoinvestigative, thuajse të turpshme deri në neveri ato që ka bërë së fundi Fiks Fare dhe mediat e...

Video-Top Channel propagandë për inceneratorët/ Ndiqni faktet që nxjerrin zbuluar gënjeshtrat
Aktualitet 20:56 - 17 Nentor, 2020

Top Channel bllokon videon e skandalit të ortakërisë me incineratorët

Një ngjarje e parecedentë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme dhe të sotme lidhur me skandalin e publikuar nga CNA.al për incineratorët. Mbrëmjen e djeshme Youtube bllokoi...

Denoncim 12:17 - 14 Nentor, 2020

Skandali i inceneratorëve tani dhe si kriter në tendera

Inceneratorët janë një PPP e shumë akuzuar nga media dhe opozita për një faturë shumë “të fryrë” në lidhje me përpunimin e mbetjeve. Shpesh janë ngritur...

Rama thirrje qytetarëve/ Pash i madhi zot mos dëgjoni Monikën, mbani maska se nuk e përballojmë me shtretër
Politikë 16:55 - 6 Nentor, 2020

Rama nxjerr bllof Bashën/ Tallet me kreun e opozitës: Eh mër Lul mër Lul, pse të bëjnë kaq qesharak

Kryetari i opozitës, Lulzim Basha, ka ngritur një sërë akuzash ndaj kryeministrit Edi Rama për rindërtimin. Basha ka takuar disa qytetarë të dëmtuar nga tërmeti dhe...

GJKKO e pakënaqur nga Gjonaj/ Ndryshoni aktin normativ për OFL, nuk merremi me të dënuar të zakonshëm
Denoncim 10:54 - 2 Nentor, 2020

Ministrja Etilda Gjonaj përfshihet në skandal/ Merr zyrtarisht në mbrojtje noteren falsifikatore

Me një shkresë zyrtare, pra një kthim përgjigje drejtuar CNA.al ministrja Etilda Gjonaj përmes firmës së sekretarit të saj të përgjithshëm në datën 26/10/ 2020, ka...

Skandali me inceneratorët/ Berisha: Ben Blushi i lidhur me këtë grup mafioz
Politikë 21:19 - 22 Tetor, 2020

Skandali me inceneratorët/ Berisha: Ben Blushi i lidhur me këtë grup mafioz

Ish kryeministri Sali Berisha teksa ka komentuar aferën korruptive të inceneratorëve në Shqipëri, përmendi edhe disa emra për të cilët tha se janë të përfshirë në...

Akuzohet për falsifikimin e dokumentave zyrtare/ Jepet masa e sigurisë për Haki Rugovën
Kosova & Rajoni 19:30 - 11 Tetor, 2020

Akuzohet për falsifikimin e dokumentave zyrtare/ Jepet masa e sigurisë për Haki Rugovën

Gjykata Themelore në Pejë, Departamenti për krime të rënda, i ka caktuar masën e arrestit shtëpiak, kryetarit të Komunës së Istogut, Haki Rugovës. “Gjykata Themelore në...