Connect with Us

All posts tagged "dokument"

Lajme 11:16 - 18 Tetor, 2020

Agron Tufa publikon dokumentin/ Spartak Braho jepte dënime dhe kundër ligjeve të kohës

Ish-kreu i Institutit të Studimeve dhe Pasojave të Krimeve të Komunizmit, Agron Tufa ka publikuar një dokument, sipas të cilit, deputeti i Partisë Socialiste, Spartak Braho...

Politikë 22:46 - 15 Tetor, 2020

Rama nxjerr dokumentin/ Basha do jepte me konçension Sharrën

Kryeministri Edi Rama ka publikuar në emisionin “Opinion”, një dokument për të cilin tha se vërtetonte një tentativë të kreut të PD, Lulzim Basha për të...

“Lëpijnë ku kanë pështyrë/ Vasili merr në mbrojte Metën: Spurdhjakër deputetë, e kërcënuan me shkarkim
Politikë 19:20 - 22 Shtator, 2020

Vasili publikon dokumentin/ Listat e hapura i kërkoi LSI në 2017-ën, hipokritët bëjnë sikur iu dogj shpirti

Nënkrytari i LSI-së Petrit Vasili, ka publikuar një dokument, me të cilin pretendon se vërteton se LSI I ka kërkuar listat e hapura që në zgjedhjet...

Ekskluzive-Skandali me falsifikimin/ Kallëzohet penalisht vajza e Ben Blushit dhe noterja e tij
Denoncim 14:18 - 15 Gusht, 2020

Ekskluzive dokumenti- Ja si grabiti Ben Blushi 6 mijë m2 në Dhërmi

Pak javë më parë një dokument nga zyra e rregjistrimit të pasurive Vlorë, tregonte sesi Ben Blushi, ish-deputet i PS, ish-kreu i LIBRA, ish ministër i...

Apeli rrëzon kërkesën e Ndroqit/ Lë në fuqi sekuestron e pasurive
Lajme 12:47 - 11 Gusht, 2020

E pabesueshme/ Xhemail Pasmaçiu ka qenë djalë i mirë, por u bë trafikant (Dokumenti i shkollës )

Ai është një biznesmen i madh, ka prona dhe media. Ne opinion publik njihet si zë i fortë opozitar. Ka shkëlqyer që i vogël, ka qenë...

Politikë 11:48 - 13 Korrik, 2020

Dokumenti-“Edhe akullore, edhe çokollatë”/ Drejtori i Transporteve përfiton 223 milionë për kompaninë e vet

Gazetari Flamur Vezaj ka publikuar një dokument nga QKB, ku Drejtor i Përgjithshme i Shërbimeve dhe Transportit Rrugor për Shqipërinë, Blendi Gonxhe rezulton njëherësh edhe pronar...

Sociale 19:34 - 19 Qershor, 2020

“Ishim në varrimin e hallës”/ Budina: Silva Bino na kërkoi të bënim testin, nuk më ka dhënë dokument

Regjisori Robert Budina ka dhënë detaje rreth lajmit për infektimin e tij dhe të vëllait Edmond Budina me koronavirus. Regjisori tregoi se disa ditë më parë...

Atentati me tritol ndaj Preng Gjinit/ Vasili: Këto janë ngjarje të padëgjuara në botën europiane
Politikë 19:27 - 19 Qershor, 2020

“Ka 15 kushte dhe nuk i luan topi”/ Vasili nxjerr dokumentin e BE: Rama i mbërthyer për gryke

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili, i përgjigjet kryeministrit Edi Rama për 15 kushtet e BE për integrimin e Shqipërisë. Vasili publikon në faqen e tij në...

Listat e kandidatëve/ Manjani nuk kursehet ndaj Yuri Kim: Ç'punë i prishet ambasadës, dëmi i bëhet shqiptarëve
Politikë 17:13 - 14 Prill, 2020

Masat e qeverisë/ Manjani publikon dokumentin e Këshillit të Europës për të drejtat e njeriut

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka publikuar dokumentin udhëzues të lëshuar nga sekretarja e Përgjithshme e Këshillit të Evropës, Marija Pejcinovic Buric, për respektimin e të drejtave të...

Lajme 22:08 - 25 Mars, 2020

COVID-19/ Zbulohet dokumenti konfidencial, kompania ndërkombëtare 6 propozime Shqipërisë

Një kompani ndërkombëtare e vlerësimit të sigurisë shëndetësore ka përgatitur një dokument konfidencial konsultativ për strategjinë e përballjes së koronavirusit. Mësohet se dokumenti i kompanisë e...

Lajme 21:40 - 19 Mars, 2020

Rama toleron qytetarët që kalojnë orarin në banka/ “Tregojini dokumentin policëve”

“Nëse do ketë radhë në banka, do ketë tolerancë”. Kështu deklaroi kryeministri Edi Rama teksa foli për radhët e gjata dhe për qytetarët që nuk mund...

Politikë 21:01 - 17 Mars, 2020

Shtyrja e afatit të kredive/ Rama firmos dokumentin me Gent Sejkon

Kryeministri Edi Rama dhe guvernatori i Bankës së Shqipërisë Gent Sejko, kanë firmosur dokumentin për shtyrjen e kësteve të kredive për shkak të situatës së krijuar...

Politikë 14:19 - 27 Janar, 2020

Zbulohet dokumenti/ Ja si spastrohet administrata nga “armiqtë politikë”

Ish deputeti i PD, Luciano Boçi ka publikuar dokumentin sipas të cilit tregon se “si krybashkiakët e emëruar nga Rama, spastrojnë administratën nga “armiqtë politikë”, megjithë...

Politikë 17:30 - 20 Janar, 2020

Pse Basha nuk padit Nik Muzin?!

Një histori financimesh e cila e ka zanafillën e saj dy vite më parë në vitin 2017, ku Lulzim Bashë në një udhëtim të tijin në...

Politikë 20:21 - 20 Dhjetor, 2019

Dokumenti i internimit/ Kreu i SPAK shërbëtor i diktaturës

Publikohet procesverbali me firmën e kreut të SPAK, Arben Kraja për ndalimin e bashkëqytetarit të tij Beniamin Bizi në 27 korrik të vitit 1990. Kreu i...

Listat e hapura/ Hajdari: Uroj mos ketë shkelje syri mes PD-së dhe PS-së, nuk surprizohem
Politikë 15:36 - 15 Tetor, 2019

“Korab Lita dhe gangsterët e tij, kanë ushtruar presion”/Hajdari publikon dokumentin

Deputetja demokrate, Rudina Hajdari ka publikuar një dokument të deputetets Fatjona Dhimitri e cila është tërhequr nga firma që ka hedhur në shkresën për ndryshimet në...

Bota 21:42 - 18 Gusht, 2019

Dokumenti sekret që futi në panik britanikët/ Zbulohen detaje të reja rreth publikimit të tij

Një dosje sekrete e Whitehall (qeverisë britanike) nënvizon një gjendje të mundshme paniku në rastin e një Brexit pa marrëveshje. Operacioni Yellowhammer hedh hije dyshimi mbi...

Politikë 15:15 - 8 Gusht, 2019

Afera korruptive për faturat online/ Ish-deputeti demokrat publikon dokumentin

Ish-deputeti i PD-së, Agron Shehaj, ka publikuar disa fakte që tregojnë se kompania “Jehona Software sh.p.k” u shit 250.000 euro vetëm 2 javë para se të...

arben ristani sekretar i partise demokratike
Aktualitet 17:06 - 27 Mars, 2019

Pas dëshmisë në Prokurori/ Ristani: Më nxorën një dokument që se kisha parë kurrë

Ish-Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Arben Ristani, i cili u thirr nga Prokuroria së bashku me kreun e PD-së Lulzim Basha, dhe sekretarin aktual Gazmend Bardhi...

Aktualitet 13:26 - 11 Shkurt, 2019

Hetimi për Tahirin/ Dështon prokuroria

Është ndërprerë seanca gjyqësore për ish ministrin e Brendshëm, Saimir Tahirin te Krimet e Rënda. Senaca është ndërprerë, pasi prokuroria nuk kishte sjellë asnjë dokument, duke...

Aktualitet 20:56 - 3 Dhjetor, 2018

Falsifikoi dokumentet/ Në pranga 44-vjeçari

Një 44-vjeçar është arrestuar nga policia e Shkodrës, pasi mbi të rëndojnë akuzat për falsifikim të dokumenteve të ndryshme. Në njoftimin e policisë shkruhet “Nga strukturat...

Aktualitet 21:46 - 30 Nentor, 2018

Ramizi i Lulit, oficeri i diktaturës në shërbim të Ramiz Alisë

CNA.al raportoi pak më parë se kryetari aktual i PD ne degën e Shkodrës, Ramiz Çobaj kishte gjetur Namikun e tij, çka ja bëri më të...

Aktualitet 20:38 - 30 Nentor, 2018

Dokumenti/ Agron Tufa provon se kryetari i “Vatrës” antikomuniste e ka pas babain persekutor komunist

Dokumenti që zotërojmë institucionalisht, bën me dije, se prokurori komunist Petraq Mishto, përpiqet dhe propozon dënimin me vdekje për një qytetar shkodran, anipse Gjykatësi është treguar...