Connect with Us

All posts tagged "doganieri"

Kronika 18:12 - 21 Shkurt, 2020

Pranga doganierit në Qafë Botë/ Niset drejt Greqisë me drogë me vete

Një doganier dhe një vajzë 23 vjeçare janë arrestuar nga policia kufitare e Qafë Botës. Në pranga ka rënë 36-vjeçari Artan Ibrahimi nga Përmeti dhe e...

Kronika 12:06 - 11 Janar, 2020

Në kërkim prej katër ditësh/ Gjendet i vdekur doganieri

Një doganier i doganës së Qafë-Botës, është gjetur pa shenja jete në një dhomë hoteli në qytetin e Sarandës. Mësohet se viktima është i moshës rreth...

Aktualitet 15:31 - 30 Nentor, 2018

U arrestua për shpërdorim detyre/ Zbulohet lidhja e doganierit me deputetin socialist

Një doganier i doganës së Kapshticës ka rënë sot në pranga e policisë. Burime zyrtare për CNA.al bëjnë të ditur se i arrestuari është shtetasi Lulzim...

Aktualitet 14:44 - 30 Nentor, 2018

Kontrabandë në Kapshticë/ Arrestohet doganieri dhe tre shtetas të tjerë

Një doganier si dhe tre shtetas të tjerë kanë rënë në prangat e policisë në Kapshticë. Mësohet se doganieri i arrestuar është shtetasi Lulzim Kodra, i...

Aktualitet 13:00 - 19 Janar, 2018

Lejuan futjen e mallrave kontrabandë/ Arrestohen polici dhe doganieri

Policia Kufitare në Qafë Prush në bashkëpunim me SHÇBA, ka arrestuar një doganier dhe një punonjës policie, pasi lejuan futjen e mallrave kontrabandë në vendin tonë....

Aktualitet 14:02 - 19 Shtator, 2017

Kosovë\ Vrasja e doganierit në veri, EULEX jep 82 mijë euro për informatorin

EULEX ofron 82 mijë euro shpërblim për këdo që do të japë informacion lidhur me autorët e vrasjes së doganierit lituanez, Audrius Senaviciusit. Doganieri u vra...

Aktualitet 15:34 - 31 Korrik, 2017

E pabesueshme ç’ndodh në doganën e Qafë Thanës/Doganieri kërkon alkool dhe kërcënon…

Ish kryeministri i vendit, Sali Berisha ka vijuar edhe ditën e sotme me denoncime të ndryshme të qytetarëve dixhitalë. Në një postim në rrjetet sociale, Sali...

Aktualitet 09:10 - 22 Prill, 2017

Droga e madhe drejt Italisë/ Doganieri zbulon “sekretin” dhe fundos kolegët

Zbulohen të tjera detaje lidhur me trafikun e drogës me kamion drejt Italisë që u pasua me furtunë në dogana, me 19 të arrestuar, policë e...

Aktualitet 09:04 - 8 Mars, 2017

Mallra kontrabandë/ Pranga dy shoferëve, procedohet doganieri

Blutë e Fierit kanë arrestuar në flagrancë dy shtetas, pasi tregtonin mallra kontrabandë, si dhe kanë proceduar penalisht një doganier. Në vendin e quajtur “QTU” Fier,...

Aktualitet 11:02 - 22 Korrik, 2016

Arrestohet doganieri

Policia e Beratit ka arrestuar një doganier pasi është dënuar nga gjykata për kontrabandë. Burime nga policia bëjnë me dije se doganieri i arrestuar është shtetasi...

Aktualitet 09:56 - 4 Prill, 2015

Doganieri i Portit u vetëhodh nga pallati në Tiranë

Zbulohet vetvrasja e doganierit që coi në dorëheqje dhe zv.drejtoreshën e Doganave. Arqilea Stefa është , është emri i doganierit që i dha fund jetës mbrëmjen...