Connect with Us

All posts tagged "dogana"

Sociale 10:38 - 9 Mars, 2020

Dy raste me koronavirus/ Dogana e Hanit të Hotit: S’kanë kaluar nga ne

Pika kufitare e Hanit të Hotit hedh poshtë ministrinë e shëndetësisë: S’ka kaluar nga ne, por nga Muriqani Dogana e Hanit të Hotit ka hedhur poshtë...

Lajme 15:57 - 10 Janar, 2020

Publikohet video/ Ja momenti kur u hodh në erë objekti 6 katësh te Dogana

Publikohet video e momentit kur hidhet në erë objekti 6 katësh pranë rrethrrotullimit të Doganës në gjurmën ku do të kalojë Unaza e Re. Shembja e...

Lajme 09:05 - 24 Dhjetor, 2019

Ardhja e emigrantëve/ Rikthehen rradhët në Kapshticë

Fluksi në pikën doganore të Kapshticës është rikthyer gjatë 24 orëve të fundit, pasi një pjesë e emigrantëve shqiptarë por edhe të huaj kanë ardhur nga...

Politikë 09:35 - 21 Dhjetor, 2019

Serbia do të ketë të dhënat e shqiptarëve/ Zbardhet marrëveshja Vuçiç – Rama

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç konfirmoi se një nga marrëveshjet që pritet të nënshkruhet në Beograd në fund të janarit është liria e lëvizjes përmes aeroporteve...

Kronika 11:09 - 4 Dhjetor, 2019

U dëmtua nga tërmeti/ Godina e Drejtorisë së Përgjithshme të Doganave jashtë funksionit

Drejtoria e Përgjithshme e Doganave ka dalë jashtë funksionit për shkak të dëmtimeve nga tërmeti i fuqishëm i 26 nëntorit. Sipas akt konstatimit të  inspektorëve të...

Kosova & Rajoni 13:37 - 2 Nentor, 2019

Ideja e bashkimit të Doganës dhe Administratës Tatimore, drejt dështimit

Projeksionet për bashkimin e Administratës Tatimore dhe Doganës në Agjencinë e të Hyrave të Kosovës po shkojnë drejt dështimit. Autoritetet qeveritare në Kosovë në vitin 2016,...

Kronika 14:43 - 29 Tetor, 2019

200 forca policie në aksion/ Shoqërohen 7 persona, sekuestrohen vula të falsifikuara dhe armë  

Policia e Shtetit ka zbardhur detaje në lidhje me aksionin e zhvilluar në doganën e Tiranës, me qëllim kontrollin e personave që hyjnë dhe dalin në...

Kronika 08:44 - 28 Gusht, 2019

Lumë droge drejt Greqisë/ Arrestohen dy shqiptarë

Dy shtetas shqiptarë, identiteti i të cilëve ende nuk dihet, kanë rënë në prangat e policisë greke, në doganën e Mavromatit, në Qafë-Botë. Mësohet se gjatë...

Aktualitet 21:06 - 24 Maj, 2019

Vokshi i përvishet Spiropalit/ “Siguroi pasuri për disa breza me vjedhjen në dogana”

Ish deputetja e PD-së, Albana Vokshi, në një postim në rrjetet sociale, ka reaguar ashpër ndaj deklaratës së ministres Elisa Spiropali, e cila u shpreh se...

Aktualitet 11:10 - 20 Prill, 2019

“Furtunë” në dogana/ Shkarkohen tre drejtorë

Drejtoria e doganave është përfshirë nga disa ndryshime. Mësohet se është shkarkuar nga detyra drejtori i degës së doganës Tiranë, Arben Krasniqi, i cili zëvendësohet nga...

Aktualitet 21:25 - 14 Prill, 2019

Këlliçi i përgjigjet Spiropalit/ “Për zonjën pesë milionë euro të doganave…”

Kreu i FRPD-së, Belind Këlliçi, në një postim në rrjetet sociale, i është përgjigjur deklaratës së ministres, Elisa Spiropali, për protestën e opozitës. Sipas Këlliçit, e...

Aktualitet 13:05 - 27 Mars, 2019

Shkarkohet Drejtoresha e Doganave/ Ja kush e zëvëndëson

Ministrja e Financave ka shkarkuar nga detyra Drejtoreshën e Përgjithshme të Doganave, Belinda Ikonomi. Mësohet se në krye të Doganave do të emërohet, Arlind Gjokutaj, i cili...

Aktualitet 10:42 - 19 Mars, 2019

Sherr mes ish-doganierëve hajdutë/ Hyseni dhe Idrizi heqin maskat

Mbrëmjen e djeshme, debati mes deputetit ish-doganier të PS-së, Alket Hyseni dhe kreut të PDIU-së, Shpëtim Idrizi, edhe ky ish-drejtor doganash në kohën e Fatos Nanos,...

Aktualitet 21:38 - 5 Mars, 2019

Zbulohet identiteti i vrasësit me pagesë/ Eleminoi shqiptarin në Greqi

Policia Kufitare ka ndaluar ditën e sotme një shtetas polak, të shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Interpoli. Shtetasi me inicialet D.K, me pasaportë greke, është munduar...

eluisa spiropali milionat e doganave
Aktualitet 18:54 - 17 Shkurt, 2019

Akuza e fortë/ Spiropalit po i tunden si pranga milionat e doganave

Kreu i FRPD-së Belind Këlliçi ka reaguar me anë të një postimi në rrjetet sociale  pas deklaratës së ministres Elisa Spiropali e cila shkruante se Lulzim...

Aktualitet 11:49 - 23 Dhjetor, 2018

Festat e fundvitit/ Rritet fluksi i lëvizjeve në Kapshticë

Rritet fluksi i lëvizjeve në pikën e kalimit kufitar të Kapshticës, në prag të festës së Krishtlindjes dhe Vitit të Ri. Burime zyrtare nga Drejtoria Vendore...

Aktualitet 13:35 - 17 Nentor, 2018

“Shpërdorim detyre dhe kontrabandë”/ Arrestohen 9 persona, mes tyre edhe 5 doganjerë

Nëntë persona, mes të cilëve edhe 5 punonjës në Doganën e Qafë-Thanës janë vënë në pranga, pasi akuzohen për shpërdorim të detyrës. Gjithashtu janë sekuestruar edhe...

Aktualitet 18:42 - 21 Gusht, 2018

Nuk deklaroi shumën e parave/ Shqiptari ndalohet në Kakavijë

Një shtetas shqiptar është ndaluar në doganën e Kakvijës në tentativën për të hyrë në Shqipëri. Arsyeja e ndalimit ishin 14 mijë euro të padeklaruara. Ai...

Sociale 10:00 - 29 Maj, 2018

Grevë në Greqi/ “Paralizohet” dogana e Kapshticës

Edhe në pikën kufitare të Kapshticës, ashtri si në pikën kufitare të Kakavijës, do të bllokohet lëvizja dhe për pasojë, nuk do të lejohet kalimi i...

Sociale 09:53 - 29 Maj, 2018

Mbyllen doganat me Greqinë/ Bllokohet lëvizja në Kakavijë

Greqia do të jetë thuajse e pezulluar më 30 maj, si pasojë e një greve të madhe të paralajmëruar nga Sindikatat e Pavarura. Mes punonjësve të...

Aktualitet 16:30 - 2 Mars, 2018

Operacioni për kapjen e kokainës/ Reagon Drejtoria e Doganave

Pas operacionit të zhvilluar nga Policia e Shtetit në bashkëpunim me Hetimin doganor, nga ku u bë e mundur kapja e 613 kg drogë, të llojit...

Aktualitet 20:26 - 29 Janar, 2018

Kujdes kur kaloni doganën e Kosovës/ Kanë hyrë në fuqi politika të reja fiskale

Dogana e Kosovës sqaron për procesin e zbatimit të politikave të reja fiskale që kanë hyrë në fuqi me një udhëzim të Qeverisë së Kosovës. Dogana...

Aktualitet 10:40 - 22 Dhjetor, 2017

Furtunë në dogana/ Të gjithë punonjësit në testim

Pas inspektorateve, furtuna e shkarkimeve ka zbritur në dogana. Qeveria ka vendosur që të fusë në testim të gjithë punonjësit e doganave në Republikën e Shqipërisë....