Connect with Us

All posts tagged "djegie"

Aktualitet 22:52 - 15 Maj, 2017

Mijëra të burgosur janë djegur në furrë nga regjimi i Assadit!

Nga Departamenti amerikan i Shtetit është njoftuar se regjimi i Bashar al Asadit ka vrarë dhe i ka djegur trupat e mijëra njerëzve në burgun Saydnaya...

Aktualitet 16:42 - 14 Maj, 2017

Policia publikon fotot/Çfarë i ndodhi makinës në Mat

Policia e Matit ka reaguar për ngjarjen e ndodhur mesditën e sotme, ku një makinë u djeg në rrugë. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Prellë, ku...

Aktualitet 15:46 - 14 Maj, 2017

Digjet qëllimisht makina në Mat/Çfarë panë banorët

Një automjet është djegur mesditën e sotme në fshatin Prellë të Matit. Mjeti është parë të digjet qëllimisht nga disa banorë. Nuk dihen ende shkaqet e...

Aktualitet 10:31 - 2 Maj, 2017

Zjarri shkrumbon 3 banesa në Përrenjas/17 persona në qiell të hapur

Një zjarr i fuqishëm ka rënë sot në Përrenjas, duke shkrumbuar 3 banesa. Mësohet se banesat janë djegur njëra pas tjetrës, ndërsa nuk dihen ende shkaqet....

Aktualitet 11:05 - 17 Mars, 2017

Digjet gomonia në rrethana të dyshimta në Orikum

Një ngjarje e dyshimtë ka ndodhur në Orikum. Në oborrin e banesës së shtetasit A.C është djegur një gomone. Mjeti lundrues në pronësi të shtetasit B.B...

Life Style 11:30 - 5 Mars, 2017

Ja si ti bëni flokët kacurrela pa i djegur ato

Sa herë që lani flokët, gjëja e parë që bëni pasi i thani ato është rregullimi i tyre. Difuzor, pjastër tharëse, krëhër… I drejtoni, i bëni...

Showbizz 19:00 - 17 Janar, 2017

E tmerrshme/ Shikoni sa e ka djegur dielli prezantuesen britanike mbipeshë

Ella Henderson kishte vendosur të merrte rreze dielli në plazhet e Sainta Lucias, por mjaftuan pak orë që dielli ta digjte. Rrezatimet e forta diellore kishin...

Aktualitet 08:42 - 2 Tetor, 2016

Tenton të djegë gruan të gjallë/ Vdes i djegur në spital

Një shqiptar i cili tentoi të djegë të gjallë bashkëshorten e tij në Italisë ka ndërruar jetë në spitalin Niguarda të qytetit të Milanos. Ngjarja ndodhi...

Kuriozitete 11:48 - 2 Gusht, 2016

Kujdes ku e mbani Iphonin/ Mund ta pësoni si ky çiklist

Një çiklist  e ka pësuar pikërisht nga telefoni Iphone që ai mbante në xhep. Cfarë do thoni ju? Ka pësuar një djegie të shkallës së tretë...

Aktualitet 18:17 - 27 Korrik, 2016

Ngjarja në Spitalin Amerikan/Shkon në 4 numri i viktimave

Dashamir Saraçi, i cili ishte objekt i një sulmi me lëndë djegëse nga Lefter Cenaj, humbi jetën si pasojë e plagëve të marra. Lajmi konfirmohet nga...

Aktualitet 19:06 - 1 Qershor, 2016

Djegia e autobuzit në Krujë/ 4 të plagosura në gjendje të rëndë, nisen drejt Greqisë

Katër prej të plagosurave nga djegia e autobuzit në Krujë 5 ditë më parë, janë dërguar për mjekim më të specializuar në Greqi, pasi gjendja e tyre përkeqësuar...

Aktualitet 19:08 - 27 Maj, 2016

Prifti rrëfen dy minutat që i ndanë besimtarët nga djegia në autobus

Një tjetër dëshmitar i ngjarjes së rëndë në Krujë ka rrëfyer minutat e vështira që përjetuan besimtarët ditën e sotme. At Lluka Gjergji ka treguar për Ora...

Aktualitet 08:56 - 3 Mars, 2016

Digjet makina e Kryebashkiakut të Dibrës

Makina e Kryebashkiakut të Dibrës, Shukri Xhelilit është djegur pas mesnate në Peshkopi. Mësohet se makina gjendej në afërsi të banesës së Kryetarit të Bashkisë. Paraprakisht...

Kronika 17:00 - 31 Gusht, 2015

Zjarr në Velipojë, digjet një shtëpi dhe një sipërfaqe tokë

Një zjarr ka rënë në orët e pasdites së kësaj të hëne në Velipojë, në vendin e quajtur Rec i Ri. Lajmi është bërë i ditur...

Shëndeti 12:00 - 30 Qershor, 2015

Evitoni djegjet nga dielli

  Por kjo është edhe periudha kur ngjyra në lëkurë që mund të merret nga rrezet e diellit, kthehet në djegje dhe diçka e tillë nuk...

Uncategorized 12:05 - 3 Prill, 2015

Tensionohen marrëdhëniet Serbi – Kroaci

Iva Martinoviq Akti i djegies së flamurit të Kroacisë, nga lideri radikal serb Vojisllav Sheshel, para pallatit të drejtësisë në Beograd, ka shkaktuar tensione në marrëdhëniet...