Connect with Us

All posts tagged "djegie"

Kronika 20:51 - 13 Shkurt, 2020

“Dy makina digjen një ditë para përplasjes me armë/ Policia e Shkodrës fsheh ngjarjen”

Ish kryeministri Sali Berisha ka publikuar mesazhin e punonjësi të policisë së shtetit, i cili denoncon një ngjarje të ndodhur në Shkodër, Sipas policit, një ditë...

Politikë 21:15 - 23 Janar, 2020

Djegia e mandateve/ Berisha kritika të ashpra opozitës: Akt ekstrem, nuk arriti të realizonte qëllimet e veta, nuk diti…

Ish kryeministri Sali Berisha ka folur ashpër kundrejt opozitës jashtëparlamentare për të cilën thotë se mori një vendim ekstrem, të paprecedent me djegien e mandateve. Sipas...

Kronika 08:54 - 20 Dhjetor, 2019

Vrasja makabre në Korçë/ Arrestohet autori i dyshuar

Policia e Korçës ka bërë të mundur vënien në pranga të autorit të dyshuar të vrasjes makabre të ndodhur një ditë më parë në këtë qytet....

Aktualitet 19:17 - 2 Maj, 2019

Protesta/ Digjen goma në disa qytete

Në qytetin e Beratit, Elbasanit dhe Lezhës protestuesit i kanë vënë flakën gomave. Djegia e gomave është një formë e përshkallëzimit të protestës nga ana e...

Aktualitet 14:40 - 17 Prill, 2019

E pabesueshme/Pas djegies së “Notre Dame”, libri i Viktor Hygo më i shituri në Amazon

Viktor Hygo e kishte përshkruar me një përpikmëri frikësuese momentin që flakët do të gallbëronin Katedralen ikonë të Parisit, “Notre Dame”, në romanin e shkruar në...

salianji9 mandatet si djegim per pushtet
Aktualitet 21:35 - 19 Shkurt, 2019

Nxehet Salianji/ Mandatet nuk i djegim për pushtet

Deputeti i Partisë Demokratikë, Ervin Salianji i qenë prezent në emisionin “Dritare” ka folur rreth vendimit të opozitës për djeggien e mandateve. Gjatë debatit Salianji në...

Aktualitet 11:37 - 18 Shkurt, 2019

Kush janë deputetët e PD kundër djegies së mandateve

Grupi Parlamentar i Partisë Demokratike është mbledhur sot për të shqyrtuar propozimin e kreut të PD Lulzim  Basha për djegien e mandateve. Vetë zyrtarisht zyra e...

basha jep njoftimin e rendesishem
Aktualitet 17:07 - 17 Shkurt, 2019

Tha se do të digjte qeverinë/ Basha po djeg opozitën

Propozimi i kryetarit të PD-së, Lulzim Basha, lidhur me djegien e mandateve të deputetëve, ka sjellë reagime jo vetëm brenda opozitës por edhe në krahun kundërshtarë...

Levizja socialiste per integrim selia
Aktualitet 15:37 - 17 Shkurt, 2019

Basha kërkoi djegien e mandateve/ Reagon LSI

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha në një konferencë për mediat ditën e sotme deklaroi propozimin e tij për të djegur mandatet. Menjëherë pas kësaj deklarate ka...

kanceri i stomakut
Aktualitet 21:20 - 5 Shkurt, 2019

Djegia e stomakut/ Si ta shmangësh pa marrë medikamente

Humb peshë Kur humb peshën e tepërt përmirëson situatën e përgjithshme shëndetësore. Nuk është e vështirë që të vësh re ndryshimin edhe sa i takon ndjesisë...

Aktualitet 18:00 - 1 Janar, 2019

Djegia e stomakut/ Ju këshillojmë disa metoda natyrale për ta eleminuar

Humb peshë Kur humb peshën e tepërt përmirëson situatën e përgjithshme shëndetësore. Nuk është e vështirë që të vësh re ndryshimin edhe sa i takon ndjesisë...

Aktualitet 15:24 - 25 Nentor, 2018

Mungesa në Parlament/ Duka kundër djegies së mandateve

Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka në një prononcim për CNA.al ka folur nëse opozita do t’i djegë mandatet apo nëse do të zgjedh rrugën...

deputet i opozites se bashkuar
Aktualitet 14:53 - 25 Nentor, 2018

Bojkoti opozitës/ Shehi kundër Mediut

Kreu i Lëvizjes për Zhvillim Kombëtar dhe deputeti Dashamir Shehi, tha për CNA.al se do të ishte qesharake nëse bojkoti ndërpritet tani, ndërkohë që ende nuk...

Aktualitet 19:01 - 23 Nentor, 2018

Shehi e thotë copë/ Nëse Vettingu i politikanëve nuk bëhet, do djegim mandatet

Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi ka thënë se është pro djegies së mandateve nëse Vettingu i politikës nuk pranohet nga shumica në pushtet. “Kështu siç jemi...

Aktualitet 10:35 - 1 Nentor, 2018

Foto- Panik në Kashar/ Zjarri rrezikon disa banesa

Në fshatin Kashar në Tiranë, një zjarr ka rënë pak minuta më parë. Nga të dhënat e para mësohet se zjarri ka rënë rreth orës 10:00,...

Aktualitet 21:25 - 30 Tetor, 2018

Djegia e flamurit në Athinë/ Gazetarja paralajmëron përshkallëzim të situatës

Gazetarja Ira Londo në një lidhje direkte nga Athina në emisionin “Dritare” të Rudina Xhungës, ka përshkruar situatën aktuale në Greqi, ku dhjetëra grekë janë duke...

Aktualitet 12:55 - 30 Shtator, 2018

Zjarr në Gjirokastër/ Digjen 200 pemë lajthi

Janë riaktivizuar vatrat e zjarrit në Mashkullore dhe Lazarat në Gjirokastër ditën e sotme. Bëhet e ditur se era po favorizon përhapjen e flakëve të zjarrit....

Aktualitet 20:52 - 24 Korrik, 2018

I djeg vjehrrit shtëpinë/ Në pranga 30-vjeçari

Një 30-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Elbasanit, pasi i ka djegur shtëpinë vjehrrit të tij. Nga të dhënat e para mësohet se shtetasi...

Aktualitet 23:10 - 22 Dhjetor, 2017

Tani ç’ka bërë? Kukulla Ken shfaqet me fytyrë të djegur

Ai kohët e fundit zbuloi se planet e tij për të hequr brinjët, nuk ishin pranuar nga mjekët, pas frikës se mund të pësonin diçka mushkëritë....

Aktualitet 00:45 - 8 Nentor, 2017

Gruaja i shpëton sulmit me acid pa vdekur/ Gjen dashurinë e jetës në spital

Një grua e guximshme, e verbuar në një sulm të tmerrshëm të acidit në moshën 15 vjeçare, pasi kundërshtoi një propozim martesor, ka gjetur dashurinë e...

Aktualitet 23:50 - 20 Tetor, 2017

Kylie Jenner promovon shkëlqyesin e buzëve/ Ndërkohë bota po digjet nga flakët

Ooohh! Kylie Jenner ka një ngjyrë të re për këtë sezon. Por prisni pak. Ndërkohë që ajo pozon përpara kamerës në snapchat, dallohet një televizor mbrapa...

Aktualitet 16:15 - 24 Korrik, 2017

Thyejnë xhamin dhe djegin makinën e policit/Kush janë “të fortët” e Lezhës?

Mjeti i një efektivi policie është djegur sot nga persona ende të paidentifikuar. Ngjarja ka ndodhur në Ishill-Shëngjin, ku autorët kanë thyer xhamin e mjetit tip...

Aktualitet 22:52 - 23 Korrik, 2017

Flakë e tym në Tapizë/E tmerrshme çfarë ndodh me mbeturinat (Video)

Një ngjarje alarmante është shënuar në periferi të Tiranës, në një moment ku temperaturat kanë arritur në rekord dhe një pjesë e madhe e vendit është...