Connect with Us

All posts tagged "djegia"

Kronika 08:51 - 31 Korrik, 2019

Djegia e anijes turistike në Karaburun/ Kapiteneria merr vendimin drastik

Dy ditë më parë një anijë turistike në Karaburun u shkrumbua nga flakët, ndërsa 5 personat që ndodheshin në të u hodhën në det për të...

balliu
Aktualitet 16:45 - 14 Maj, 2019

Djegia e mandateve/ Fahri Balliu: Ata janë deputetë

Botuesi i gazetës “55”, Fahri Balliu teksa fliste rreth situatës aktuale në vend, u shpreh se ata që kanë djegur mandatet vazhdojnë të jenë deputetë. Sipas...

selia e partise demokratike tirane
Aktualitet 20:37 - 8 Prill, 2019

Djegia e mandateve/ Patozi: PD rrezikon shkrirjen

I pyetur nëse rrezikon të shkrihet si forcë politike Partia Demokratike me vendimin për djegien e mandateve, Astrit Patozi nga studio e ”Byro Politike” e paralajmëroi...

Aktualitet 17:56 - 4 Prill, 2019

Djegia e mandateve/ Basha: Nuk ka kthim pas

Djegia e mandateve nga ana e opozitës ka qenë një nga pyetjet që i është bërë  kreut të PD-së Lulzim Basha në intervistën e zhvilluar me...

analisti dhe gazetari andi bushati
Aktualitet 19:59 - 28 Shkurt, 2019

Nga Andi Bushati/ Vetëm djegia e mandateve mund t’a shpëtojë reformën në drejtësi

Propaganda e shfrenuar e rilindjes po përpiqet këto ditë të argumentojë, me pasion dhe me zell, se vendimi ekstrem që mori opozita kishte vetëm një qëllim:...

Kryesore Show Biz 10:40 - 25 Shkurt, 2019

Nga djegia e gradës së fundit te besëtytnitë: 10 gjërat që nuk i kemi ditur për Orinda Hutën

Orinda Huta rrëfeu  në Prive, 10 gjërat të cilat nuk i kemi ditur për të. Ajo tregoi nga çfarë tmerrohet, çfarë i pëlqen të hajë dhe...

pergjigjet ervin salianji
Aktualitet 22:08 - 22 Shkurt, 2019

Përgjigjet Salianji/ Kush fiton dhe kush humbet nga djegia e mandateve

Deputeti mandatdjegur i listës Basha, Ervin Salianji, i cili ditën e djeshme firmosi heqjen dorë nga mandati i deputetit, pyetjes kush fiton dhe kush humbet nga...

Aktualitet 20:38 - 21 Shkurt, 2019

Lulzim Basha është i dënuar të jetë deputet, por mund të zgjedhë të ikë si kryetar i PD-së

Vendimi i opozitës për djegien e mandateve të deputetëve, ndër të tjera, ka ndezur debat rreth faktit nëse është i përligjur ligjërisht apo vendimarrja është pjesë...

Kryetari i PD, Lulzim Basha ne nje deklarate per mediat
Aktualitet 21:57 - 20 Shkurt, 2019

Basha firmos dorëzimin e mandatit/ “Nuk ka kthim pas”

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në një postim në rrjetet sociale ka bërë publike  firmosjen e dokumentit për lënien e mandatit të deputetit. Bashkangjitur me...

koka kunder kryemadhit
Aktualitet 19:05 - 20 Shkurt, 2019

Kryemadhi dhe deputetët e LSI firmosin djegien e mandateve/ Mungon Koka

Djegies së mandateve të propozuar nga Partia demokratike iu bashkua edhe LSI-ja dhe deputetët e saj përveç Lefter Kokës i cili kishte paralajmëruar që nuk do...

Aktualitet 22:43 - 19 Shkurt, 2019

Djegia e mandateve/ Deputetja Hajdari “tradhëtare”, Basha hero

Ish-kreu i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu në një postim në rrjetet sociale ka reaguar ndaj vendimit të opozitës për djegien e mandateve. Ai ka...

lulzim basha flet per diegien e mandateve
Aktualitet 19:39 - 19 Shkurt, 2019

Përfundon mbledhja e Kryesisë së PD/ Basha: Djegia e mandateve u votua unanimisht

Kryetari i PD-së Lulzim Basha pas mbledhjes së Kryesisë ka dalë në një deklaratë për mediat u shpreh Kryesia e miratoi në mënyrë unanime djegien e...

Ambasada e SHBA ne Tirane
Aktualitet 18:28 - 19 Shkurt, 2019

Vendimi i opozitës/ Reagon ashpër Ambasada amerikane

Dje opozita e bashkuar mori vendimin për djegien e mandateve. Ky vendim po komentohet gjërësisht edhe nga ndërkombëtarët. Pak çaste më parë ka qenë ambasada amerikane...

artan fuga shuplake opozites
Aktualitet 17:52 - 19 Shkurt, 2019

Djegia e mandateve/ Fuga “shuplakë” opozitës

Akademiku, Artan Fuga ka komentuar vendimin e marrë nga opozita për djegien e mandateve. Sipas tij, rruga e drejtë do të ishte rikthimi në tavolinën e...

Aktualitet 19:52 - 18 Shkurt, 2019

Këshilli i Europës kundër dhunës dhe djegies së mandateve

Zëdhënësja e Këshillit të Europës Maja Kociancic gjatë një intervistë për ATSH ka folur edhe për situatën politike të krijuar në Shqipëri. Sipas saj, dhuna në...

analisti dhe gazetari andi bushati
Aktualitet 19:05 - 18 Shkurt, 2019

Nga Andi Bushati/ Djegia e mandateve, “e keqja” e domosdoshme

Vendimi radikal i PD për të djegur mandatet e deputetëve, si reagimi i vetëm për t’u përballur me një qeverisje autokratike, ka ngritur dilema të mëdha...

Levizja socialiste per integrim selia
Aktualitet 17:49 - 18 Shkurt, 2019

Plas në LSI/ Debate të forta për djegien e mandateve

Pas vendimit të Partisë Demokratike dhe disa prej aleatëve opozitarë për djegien e mandateve, pritet edhe reagimi i LSI-së. Grupi Parlamentar i kësaj force politike mësohet...

analisti fatos lubonja ne emision
Aktualitet 17:22 - 18 Shkurt, 2019

Shpërthen Lubonja/ Ja cila është e keqja e djegies së mandateve

Analisti, Fatos Lubonja, ka komentuar vendimin e opozitës për djegien e mandateve, duke nxjerrë anët pozitive dhe negative të këtij vendimi. Sipas Lubonjës, ana pozitive është...

flamur noka zbulon arsyen e djegies se mandateve
Aktualitet 16:57 - 18 Shkurt, 2019

Noka zbulon arsyet pse djegin mandatet

Deputeti demokrat Flamur Noka ka folur rreth vendimit të marrë në mënyrë unanime nga opozita për djegien e mandateve. Sipas Nokës, ky vendim është imponuar nga...

ambasadoret takim me edi ramen
Aktualitet 16:49 - 18 Shkurt, 2019

Opozita djeg mandatet/ Ndërkombëtaret mbërrijnë në zyrën e Ramës

Menjëherë pas vendimit të PD-së për djegien e mandateve ka ardhur edhe lëvizja e parë e ndërkombëtarëve. Ambasadori BE-së në Shqipëri Luiggi Soreca dhe zv ambasadorja...

Aktualitet 12:05 - 18 Shkurt, 2019

Apeli i fortë i deputetit demokrat/”Të përballemi drejtpërdrejt me Ramën”

Deputeti demokrat Andon Frrokaj i është bashkuar shumicës së kolegëve të tij për djegien e mandateve. Gjatë mbledhjes së grupit parlamentar të PD, Frrokaj është shprehur...

berisha denoncim nga qytetari dixhital
Aktualitet 11:54 - 18 Shkurt, 2019

Berisha pro djegies së mandateve

Në mbledhjen e grupit parlamentar të PD-së, ish-Kryeministri Sali Berisha është shprehur pro djegies së mandateve. Sipas të njëjtit rrëzimi i Ramës është në interes të...

biba sqaron mandatet
Aktualitet 18:43 - 17 Shkurt, 2019

Denar Biba sqaron çfarë parashikon ligji për djegien e mandateve

Ish-kreu i KQZ Denar Biba në një postim në rrjetet sociale ka shpjeguar se çfarë parashikon ligji për propozimin e bërë nga kryetari i PD-së për...