Connect with Us

All posts tagged "djegia e mandateve"

Politikë 19:59 - 4 Maj, 2020

“Gabim mjaft i rëndë”/ Metës nuk i del inati për djegien e mandateve, i përgjigjet kritikave

Presidentit Ilir Meta duket se nuk i ka dalë inati që ka me opozitën për djegien e mandateve në pranverën e vitit që shkoi. Meta e...

Politikë 22:51 - 30 Tetor, 2019

Godet deputeti i opozitës parlamentare/ Djegia e mandateve”kapriçio”, selia e Kuvendit e privatizuar

Deputeti i opozitës parlamentare, Halit Valteri, është pjesë e emisionit “Arena”, ku po diskutohet rreth temës” Reforma Zgjedhore dhe marrëveshjet e fshehta.” Duke folur për misionin...

korab lita
Politikë 16:08 - 28 Tetor, 2019

“Mund kampionin që të dalësh nga ringu”/ Korab Lita, leksion për fituesit dhe humbësit PD-së

Në një bisedë në studion e “Top Talk”, deputeti i opozitës së re, Korab Lita, iu është bashkuar kritikëve të PD-së për djegien e mandateve teksa...

Politikë 17:11 - 17 Tetor, 2019

Petrit Vasili tregon pse duhej të digjnin mandatet

Nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili, përmes një shkrimi në rrjetet sociale ka tentuar të përligj vendimin e opozitës për djegien e mandateve, teksa shprehet se ishin...

Politikë 22:37 - 6 Tetor, 2019

Ruçi “zemërmirë” me PD-LSI/ Miliona lekë shpërblim për deputetët që dogjën mandatet

Dy partitë kryesore opozitare LSI dhe PD vendosën që të dalin nga parlamenti dhe thuajse të gjithë deputetët lanë mandatet e tyre. Kjo shkaktoi një kaos...

Politikë 19:02 - 9 Shtator, 2019

Analiza-Meta nxori zbuluar Bashën dhe Kryemadhin/ Ja si ndërkombëtarët u’a dogjën skenarët

Ka një dakortësi fantastike dhe mjaft të qartë midis presidentit të Republikës, Ilir Meta dhe ish kryeministrit dhe liderit të djeshëm të opozitës, Sali Berisha, në...

Ish-kryeministri Sali Berisha, kreu i PD, Lulzim Basha
Lajm i Rekomanduar 11:27 - 3 Shtator, 2019

Djegia e mandateve “fundosi” opozitën/ Bislim Ahmetaj “shuplakë” Bashës, mesazh Berishës

Kreu i Grupimit “Dhjetor ‘90”, një ndër themeluesit e Partisë Demokratike, Bislim Ahmetaj një intervistë ekskluzive për CNA.al ka komentuar situatën politike në vend. Në intervistën...

lsi drejt falimentimit
Aktualitet 16:23 - 28 Maj, 2019

Djegia e mandateve/ Kujtim Gjuzi nxjerr zbuluar opozitën

Kujtim Gjuzi i cili pranoi të merrte mandatin e deputetit si pjesë e listës shumëemërore të Lulzim Bashës në zgjedhjet e vitit 2017 komentoi largimin e...

Aktualitet 15:31 - 11 Prill, 2019

“Opozita matet me nivelin e sakrificës”/ Duma:Rama arrogant

Ish deputetja demokrate Grida Duma ka thënë se vendimi për djegien e mandateve ka qenë më i vështiri. Sipas saj, asnjë parti nuk do të donte...

kreu i lzhk, dashamir shehi ne studio
Aktualitet 22:21 - 4 Prill, 2019

Djegia e mandateve/ Dashamir Shehi: Më mungon Parlamenti

Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi teksa fliste për djegien e mandateve u shpreh se ia ndjen mungesën Parlamentit. Sipas Shehit, djegia e mandateve e ka bërë...

Aktualitet 19:22 - 30 Mars, 2019

Djegia e mandateve/ Ngjela: Opozita ka ikur nga parlamenti për hallin e vet

Avokati Spartak Ngjela ka deklaruar se pret që ndërkombëtarët të bëjnë reformën në drejtësi. I ftuar në emisionin “Kjo javë” Ngjela tha se Shqipëria ka 100...

Aktualitet 18:41 - 27 Mars, 2019

Djegia e mandateve/ Spartak Ngjela: Vetëvrasje e paparashikuar nga Lulzim Basha

Avokat Spartak Ngjela, në një postim në rrjetet sociale shkruan se vendimi i opozitës për djegien e mandateve ishte një vetëvrasje politike si pjesë e një...

Aktualitet 18:36 - 18 Mars, 2019

Djegia e mandateve/ Ambasadorja gjermane: Debati politik bëhet vetëm në Parlament

Ambasadorja e gjermanisë në Shqipëri, përmes një deklarate zyrtare përsa i përket situatës politike në vend, shkruan se duhet të vazhdohet me situatën aktuale politike. Sipas...

paloka quan kellira alfred pezen dhe carlo bolinon
Aktualitet 21:45 - 15 Mars, 2019

Pishman për mandatet e djegura?/ Përgjigjet Edi Paloka

Ish nënkryetari i Kuvendit, Edi Paloka, i qenë prezent në sudion e emisionit “Zonë e Lirë”, pyetjes nëse janë bërë pishman për mandatet e djegura iu...

Aktualitet 19:39 - 14 Mars, 2019

Djegia e mandateve/ Tabaku: PD-ja nuk ka qenë ndonjëherë më mirë se sot

E ftuar në emisionin “Mbrëmje në ABC”, ish-deputetja e Partisë Demokratike Jorida Tabaku tha se djegia e mandateve është një nga vendimet më të mira që...

Aktualitet 15:56 - 13 Mars, 2019

Djegia e mandateve/ Karamelo tregon pse është kundër

Deputeti, Ligoraq Karamelo, ka sqaruar pozicionin që ai do të mbajë në Parlament përballë mazhorancës. Sipas Karamelos Partia Demokratike në zgjedhjet e 2017-tës ka marrë një...

Aktualitet 19:16 - 11 Mars, 2019

Djegia e mandateve/ Balla: Tradhëtarë janë ata që kanë tradhtuar besimin e popullit

I ftuar në emisionin “Mbrëmja në ABC Neës”, deputeti Taulant Balla komentoi deklaratën e deputetes Rudina Hajdarit. Balla tha se është plotësisht dakort me Hajdarin, kur...

Aktualitet 09:24 - 10 Mars, 2019

Djegia e mandateve/ Grida Duma zbulon prapaskenat

Kur duhen edhe pak ditë që të bëhet një muaj nga djegia e mandateve, ish-deputetja e PD, Grida Duma ka komentuar vendimin që mori Opozita. Sipas...

Lulzim Basha, kryetar i pd
Aktualitet 19:32 - 8 Mars, 2019

Djegia e mandateve/ Opozita la një derë hapur për rikthim

Ish deputetët e opozitës duket se kanë lënë një derë hapur për t’u rikthyer në Parlament, nëse arrihet një marrëveshje politike. Ish kreu i KQZ-së, Kristaq...

andi bushati opinion
Aktualitet 19:05 - 7 Mars, 2019

Nga Andi Bushati/ Djegia e madateve, Europa fitohet në Tiranë

Edhe sot ndërkombëtarët i kanë përplasur opozitës në fytyrë akuzën se po bëhet pengesë për integrimin e vendit. Me gojën e drejtorit të saj për zgjerimin,...

Mbledhja e KQZ-se
Aktualitet 15:20 - 7 Mars, 2019

Djegia e mandateve/ KQZ pritet të shpallë kandidatët pasues

Prej më shumë se dy javësh, opozita ka deklaruar djegien e mandateve të deputetëve, si shenjë proteste ndaj qeverisë. Opozita ka kërkuar dorëheqjen e kryeministrit Rama,...

plas ne pd
Aktualitet 19:18 - 4 Mars, 2019

Përjashtimi nga PD-ja/ Murrizi: Vendimi qesharak

I ftuar në emisionin e FaxNews, Muslim Murrizi u shpreh se është qesharak vendimi i PD-së për ta përjashtuar nga partia. Sipas Murrizit, Lulzim Basha ka...

Aktualitet 12:05 - 3 Mars, 2019

Nga djegia e mandateve tek protestat/ Tarifa: Opozita nuk mund t’i fitojë zgjedhjet

Ish ambasadori i Shqipërisë në SHBA, Fatos Tarifa është prononcuar për djegien e mandateve dhe protestat e organizuara të opozitës. Sipas Z. Tarifa demokracia kërkon që...