Connect with Us

All posts tagged "divorc"

Sociale 17:08 - 11 Tetor, 2020

Historia e dhimbshme e 33 vjeçares/ Vëllai më tërhiqte zvarrë sepse u divorcova, vjehrri shikonte dhe qeshte

Një grua 33 vjeçare ka rrëfyer historinë tronditëse të jetës së saj, dhe vuajtjet vuajtjet që ish-burri i saj i ka bërë të përjetojë për vite...

U divorcua pas 18 vitesh/ Flet Eneda Tarifa: Jam e hapur për martesë
Showbizz 08:45 - 11 Tetor, 2020

U divorcua pas 18 vitesh/ Flet Eneda Tarifa: Jam e hapur për martesë

Në vitin 2018 bëri bujë ndarja e këngëtares Eneda Tarifa nga bashkëshorti i saj Erion Zaloshnja, me të cilin kishte 18 vitesh martesë, madje së bashku...

Xhensila Myrtezaj flet për fëmijërinë e vështirë/ “E vetmja dritare e hapur ishte muzika”
Showbizz 10:25 - 29 Shtator, 2020

Xhensila Myrtezaj flet për fëmijërinë e vështirë/ “E vetmja dritare e hapur ishte muzika”

Këngëtarja shumë e dashur për publikun Xhensila Myrtezaj ka qenë e ftuar së fundi në emisionin “NIN”, ku ka folur për fëmijërinë. Ajo ka treguar edhe...

I erdhi fundi/ Kim Kardashian një hap larg divorcit
Showbizz 16:15 - 21 Shtator, 2020

I erdhi fundi/ Kim Kardashian një hap larg divorcit

Pas të gjitha përpjekjeve të çiftit për të shpëtuar martesën e tyre, Kim Kardashian dhe Kaney West janë të gatshëm ti japin fund martesës së tyre....

“Jeta ime si një kosh plehrash”/ Këngëtarja e famshme flet për divorcin
Showbizz 15:39 - 14 Shtator, 2020

“Jeta ime si një kosh plehrash”/ Këngëtarja e famshme flet për divorcin

Këngëtarja e njohur Kelly Clarkson bëri të ditur se pas 7 vitesh martesë është divorcuar nga bashkëshorti i saj, Brandon Blackstock. Në një intervistë për  “Sunday...

Vetëhelmohet babai i 2 fëmijëve në Berat/ Ishte në proces divorci me bashkëshorten
Kronika 18:58 - 9 Shtator, 2020

Vetëhelmohet babai i 2 fëmijëve në Berat/ Ishte në proces divorci me bashkëshorten

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Berat, ku një 51-vjeçar është gjetur pa shenja jete. Bëhet me dije se 51-vjeçari i identifikuar...

Showbizz 16:45 - 31 Korrik, 2020

E përlotur dhe e shkatërruar/ Kim Kardashian dhe Kaney West po divorcohen

E ardhmja e Kim Kardashian dhe Kaney West mbetet ende e paqartë. Kaney West tronditi opinionin e gjerë publik duke treguar detajet nga jeta perosnale e...

"Martesa ka marrë fund"/ Kaney dhe Kim drejt divorcit
Showbizz 12:58 - 23 Korrik, 2020

“Martesa ka marrë fund”/ Kaney dhe Kim drejt divorcit

Reperi, 43 vjeçar Kaney West dhe ylli i KUWTK, Kim Kardashian 39 vjeç, kanë menduar për divorcin disa javë para deklaratave të bujshme të reperit. Sipas...

Life Style 16:18 - 12 Maj, 2020

I tradhtojnë por refuzojnë të ndahen/ Arsyet pse burrat jo besnikë qëndrojnë me gratë e tyre

Një studim zbuloi se 2.2% e të martuarve raportuan se kishin pasur më shumë se një partner gjatë një viti. Në përgjithësi, sipas studiuesve, midis 15-25%...

Politikë 17:46 - 11 Maj, 2020

U nda nga gruaja pasi u tha se e rrahu/ Kujtim Gjuzi prezanton femrën që ka në krah

Pak muaj më parë në media u publikua një lajm se kryetari i Partisë Konservatore po ndahej nga bashkëshortja, ndaj së cilës kishte ushtruar dhunë. Gjuzi...

Blog 09:28 - 9 Shkurt, 2020

Pse gratë e kërkojnë zakonisht më shpesh divorcin sesa burrat?

Stereotipet tradicionale gjinore, thonë se gratë janë ato që mezi presin të martohen. Por sipas të dhënave, ekziston edhe një element tjetër befasues i martesës, ku...

Lajme 19:12 - 29 Dhjetor, 2019

U divorcua 7 vite më parë/ Habit aktorja shqiptare: Fle dyshe dhe treshe, si të më vijë

Aktorja dhe ish-Missi Arjola Demiri ka folur për jetën e saj private pas divorcit me bashkëshortin. Ajo tregon se pas divorcit, janë të shumtë meshkujt që...

Lajme 15:58 - 30 Tetor, 2019

Imeraj lë bashkëshortin/ Kush është Genta Bungo që u bë shkak?

Vettingu jo vetëm që po filtron dhe pastron sistemin e drejësisë, por po shkon edhe më thellë. Ky proces prej të cilit jemi mësuar të dëgjojmë...

Kryesore Show Biz 13:53 - 6 Maj, 2019

“Jam lodhur shumë por…”/Këngëtarja e njohur rrëfen jetën e saj pas ndarjes nga bashkëshorti

Adele e cila njihet si këngëtarja e hitit “Someone like you” dhe shumë këngëve të tjera të cilat do të mbahen mend gjatë , disa ditë...

Kryesore Show Biz 11:40 - 24 Prill, 2019

E pabesueshme/Para se të divorcoheshin, bashkëshorti po helmonte moderatoren e njohur

Kevin është producent televiziv në emisionin që ajo moderon prej kohësh, por ai me sa duket kishte shkuar më tej se tradhtia në marrëdhënien e tij...

Kryesore Show Biz 11:53 - 22 Prill, 2019

Divorci që bëri bujë/Ish bashkëshorti i merr gjysmën e pasurisë këngëtares së njohur

Ata u martuan fshehurazi në vitin 2016 pas pesë vitesh bashkë dhe kanë një djalë gjashtë vjeçar me emrin Angelo.por pas 3 vitesh martesë, këngëtarja e...

Aktualitet 17:33 - 19 Prill, 2019

Pranoi të merrte mandatin/ Deputeti i ri drejt divorcit me bashkëshorten

Kreu i Partisë Konservatore, Kujtim Gjuzi i cili po endet në zyrat e KQZ-së për të marrë mandatin e tij, përveç armiqve opozitarë që ka krijuar...

Kryesore Show Biz 11:10 - 12 Prill, 2019

I zbuloi tradhtinë/Moderatorja e famshme divorcohet nga bashkëshorti

Moderatorja e njohur amerikane Wendy Williams pasi mësoi se bashkëshorti i saj Kevin Hunter e tradhtonte prej më shumë se një dekade, ka paraqitur kërkesë për...

t'i flasesh keq femijes per prindin
Aktualitet 21:20 - 27 Mars, 2019

T’i flasësh keq fëmijës për prindin/ Krimi serial që nuk ndëshkon askush

Është konsideruar si një akt ndërhyrje në  krijimin dhe në stabilizimin e lidhjes që një fëmijë do të ketë me  prindin, ose ka me prindin dhe...

Aktualitet 21:15 - 3 Mars, 2019

Johnny Depp nuk tërhiqet! Pas divorcit dramatik, padit ish-bashkëshorten për shumën marramendëse

32-vjeçarja Amber Heard në janar të 2017-ës i ka dhënë fund përfundimisht martesës së saj me aktorin me famë botërore Johnny Depp. Ndarja e tyre ka...

Aktualitet 10:53 - 3 Mars, 2019

Ndarje dhe divorce të bujshme: Këta janë 13 partnerët e rinj të VIP-ave shqiptarë

Ndarja e Arbana Osmanit nga bashkëshorti i saj, Ardit Kero, pas 16 vitesh martesë ka qenë kryefjala e mediave së fundmi. Pasi lajmet për ndarjen u...

Life Style 16:40 - 13 Shkurt, 2019

Ujori, shenja e divorcit/ Si janë lidhjet me këtë shenjë?

Personat që i përkasin shenjës së ujorit janë padyshim nga më interesantët. Studiuesit e astrologjisë i përshkruajnë si njerëz unikë, karizmatikë dhe gjenial. Ujori është një...

Kryesore Show Biz 11:40 - 12 Shkurt, 2019

“Do të divorcohem për ty!” Dj-i me famë botërore i shpreh ndjenjat Era Istrefit

Historia e ngacmimeve mes Era Istrefit dhe Dj-it me famë botërore Diplo, ka kohë që ka nisur, por gjërat me sa duket janë bërë më serioze...