Connect with Us

All posts tagged "divjake"

Politikë 11:48 - 16 Maj, 2020

Basha takim me fermerët/ “Ramavirusi” ka prekur rëndë çdo qelizë të ekonomisë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka zhvilluar takim me fermerët e Divjakës dhe Karbunarës, të cilët ndanë shqetësimin për situatën e rënduar në sektorin e...

Politikë 11:06 - 7 Maj, 2020

Braçe zbret në terren/ Zbulon “grabitjen e dyfishtë” në tregjet e fruta-perimeve

Zëvendës-kryeministri Erion Braçe ka denoncuar atë që ai e quan “grabitje të dysfishtë” me çmimet e fruta-perimeve në tregjet e Tiranës. Braçe deklaron se sot ka...

Kronika 18:31 - 13 Prill, 2020

Shkrumbohet stani me mbi 300 bagëti në Divjakë/ Familja Gjeta apel për ndihmë: Biznesi na ka rënë në fund

Një stan bagëtish është shkrumbuar nga flakët paraditen e sotme në fshatin Bicukas të Divjakës. Në një prononcim për CNA.al, kryefamiljari Avdulla Gjeta tregoi se zjarri...

Kronika 18:31 - 18 Shkurt, 2020

Makina përplaset me motoçikletën/ Në gjendje të rëndë 71-vjeçari

Një aksident i rëndë rrugor është regjistruar pasditen e kësaj të marte në aksin Grabjan-Divjakë. Mësohet se në aksident janë përfshinë një automjet tip “Peugeot” dhe...

Kronika 10:40 - 16 Shkurt, 2020

Aksident i rëndë/ Makina përplas kalimtaren

Një aksident i rëndë, me pasojë plagosjen e një 60-vjeçareje ka ndodhur mëngjesin e sotëm në aksin rrugor ‘Pushimi Shoferit – Divjakë’. Mësohet se e plagosur...

Denoncim 17:53 - 15 Shkurt, 2020

Denoncimi/ Mësuesit e kthejnë shkollën në han, kafe dhe cigare në orë të mësimit

Ish kryeministri Sali Berisha, ka publikuar  mesazhin e  një qytetari i cili denoncon  mësuesit e shkollës 9-vjeçare Mizë në Divjakë se e kanë kthyer shkollën në...

Politikë 13:16 - 17 Nentor, 2019

Fermeri paralajmëron live Bashën/ Edhe kur të jesh kryeministër do na kesh në protestë para zyrës

Gjatë takimit të kreut të PD, Lulzim Basha me fermerët e Myzeqesë, këta të fundit shprehen të vendosur për kërkesat e tyre. Teksa Basha ka shpalosur...

Politikë 12:46 - 17 Nentor, 2019

“Shteti iu sheh si lopë për t’iu mjelë”/ Basha tregon zgjidhjen për fermerët

Kreu i PD, Lulzim Basha e ka cilësuar qeverinë si një kalçeto hajdutërie dhe korrupsioni. Sipas tij, shteti është kundër fermerëve dhe kërkon t’i marrë atyre...

Politikë 12:34 - 17 Nentor, 2019

“Dixhitalizimi i bujqësisë është jetësor”/Basha nga Divjaka: Çipi nuk kërkon kafe

Kreu i PD, Lulzim Basha ndodhet sot në Divjakë ku po zhvillon një takim me fermerët e Myzeqesë. Basha shprehet se blegtoria është totalisht e braktisur...

arrestohet nga policia
Kronika 17:08 - 21 Gusht, 2019

Godet me grushta policët/ Pranga 27 vjeçarit

Një 27 vjeçar është arrestuar pasi kundërshtoi me dhunë punonjësit e Patrullës së Përgjithshme. Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Divjakë, bënë arrestimin...

Kronika 22:30 - 19 Gusht, 2019

Aksident i frikshëm në Divjakë/ Makinat përfundojnë në pikën e karburantit

Një aksident i frikshëm ka ndodhur pasditen e sotme në aksin rrugor Divjakë-Babunjë. Mësohet se dy makinat janë përplasur me njëra-tjetrën dhe më pas kanë përfundur...

Kronika 07:48 - 6 Gusht, 2019

Përgjaken rrugët/ Aksidenti i merr jetën një 21 vjeçari

Mbrëmjen e kaluar në fshatin Zharrec të Divjakës, dy motoçikleta të tipit “Yamaha” janë përplasur “kokë më kokë” me njëra-tjetrën. Dy drejtuesit e motoçikletave në gjendje...

Kronika 07:38 - 6 Gusht, 2019

Përplasen dy motorë/ Në gjendje të rëndë drejtuesit

Një aksident i rëndë është regjistruar në fshatin Zharnec të Divjakës. Dy motora janë përplasur me njëri-tjetrin dhe për pasojë janë plagosur rëndë dy drejtuesit e...

Kronika 16:13 - 3 Gusht, 2019

Ishte kthyer për pushime në vendlindje/ Gjendet i vrarë babai i tre fëmijëve

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Divjakë. Mësohet se një 62- vjeçar i ka dhënë fund jetës, duke u vetëvrarë me armë...

Kronika 10:04 - 28 Korrik, 2019

Përdhunoi adoleshenten/ Arrestohet 45 vjeçari

Një 45 vjeçar nga Divjaka është vënë në pranga nga uniformat blu. Shtetasi F.J, është arrestuar me akuzën e marrëdhënieve seksuale me dhunë me një 16...

Kronika 18:18 - 27 Korrik, 2019

Shokuese/ I riu përdhunon kushërirën e mitur

Një ngjarje e rëndë ka tronditur opinionin publik në Divjakë, ku mësohet se një i ri ka abuzuar seksualisht me kushërirën e tij të mitur. Mësohet...

Kronika 18:33 - 24 Korrik, 2019

Rrezikoi të mbytej në det/ Shpëtohet 21-vjeçari

Është parandaluar një tjetër tragjedi në plazhin e Divjakës. Një 21-vjeçar ka rrezikuar të mbytej në det teksa lahej, por fatmirësisht është pikasur në  kohë. Efektivët...

Aktualitet 16:55 - 20 Maj, 2019

Bllokohet 2.3 ton qumësht pluhur në Divjakë

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka bllokuar 2.3 ton qumësht pluhur dhe 21 ton vaj palme në Divjakë. Sipas njoftimit të AKU-së, kompania kishte blerë një sasi...

Aktualitet 21:27 - 28 Shkurt, 2019

Skandal në Divjakë/ E mitura ngacmohet seksualisht, policia dhunon babain e vajzës (Video)

Emisioni “Stop” në Tv Klan mbrëmjen e sotme ka trajtuar rastin një ngacmimit seksual të një 13-vjeçareje në Divjakë dhe dhunën e ushtruar nga policia ndaj...

Aktualitet 11:33 - 27 Tetor, 2018

Ekskluzive-Plasin sherret në PS/ Ministrin e lënë me “gisht në gojë”

Disa ditë më parë, ministri i Bujqësisë Niko Peleshi shkoi në Divjakë, një takim i cili rezultoi të ishte një dështim total. Megjithëse në Divjakë ndodhej...

Aktualitet 20:28 - 27 Shtator, 2018

Aksident i rëndë në Divjakë/ Humb jetën një person e plagoset një tjetër

Një aksident i rëndë rrugor është regjistruar mbrëmjen e sotme në qytetin e Divjakës. Mësohet se dy automjete janë përplasur me njëri-tjetrin dhe për pasojë një...

Aktualitet 19:18 - 14 Shtator, 2018

Video- Flasin familjarët e Haxhi Likës/ Ja si po e fsheh Xhafaj krimin

Ish-kryeministri Sali Berisha ka postuar në rrjetet sociale, një video ku nipi i Haxhi Likës, i cili mbeti i plagosur gjatë gjatë operacionit të RENEA-s tregon...

Aktualitet 15:59 - 14 Shtator, 2018

Artan Hoxha akuza Xhafajt/ Kokat e krimit lëviznin ditën me diell dhe si ndalonin

Gazetari Artan Hoxha, gjatë një intervsite në “Report Tv” ka folur në lidhje me aksionin e sotëm të forcave RENEA në Divjakë. Sipas gazetarit dy djemtë...