Connect with Us

All posts tagged "Ditmir Bushati"

Politikë 11:26 - 18 Korrik, 2020

Nga Ditmir Bushati/ Rruga e vërtetë

* Dante Aligieri te “Komedia Hyjnore” shkruante “në mes të shtegtisë së kësaj jete, u gjeta në një pyll krejt errësi, se kisha humbë unë rrugën...

“Kam pritshmëri të mëdha”/ Bushati: Presidenca Gjermane mundësi që s’duhet humbur nga Shqipëria
Politikë 10:39 - 1 Korrik, 2020

“Kam pritshmëri të mëdha”/ Bushati: Presidenca gjermane mundësi që s’duhet humbur nga Shqipëria

Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka reaguar pasi Gjermania merr drejtimin e Presidencës gjashtëmujore të BE-së. Bushati thotë se marrja e Presidencës së BE-së në këtë...

“Nuk duhet të ngatërrojmë radhën dhe rolin”/ Thirrja e fortë e Bushatit: Ja çfarë kërkon integrimi në BE
Opinione 10:29 - 29 Qershor, 2020

“Nuk duhet të ngatërrojmë radhën dhe rolin”/ Thirrja e fortë e Bushatit: Ja çfarë kërkon integrimi në BE

* Ka një ngazëllim të pakuptueshëm në lidhje me Rezolutën e miratuar në Parlamentin Europian ku theksohet përmbushja nga Shqipëria e 15 kushteve të caktuara nga...

“Nuk ka drejtësi të kulluar”/ Bushati: Kosova duhet ta përballojë më dinjitet aktakuzën për Thaçin e Veselin
Politikë 21:37 - 25 Qershor, 2020

“Nuk ka drejtësi të kulluar”/ Bushati: Kosova duhet ta përballojë më dinjitet çështjen e Thaçit e Veselit

Ish ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati, është i ftuar mbrëmjen e sotme në “Real Story”, ku po diskutohet për akuzat e ngritura nga Prokuroria e Hagës...

Politikë 09:33 - 10 Maj, 2020

Ditmir Bushati me ditë të numëruara në PS?/ Spiropali: Hamzai përfundon i penduar

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin Elisa Spiropali ka folur për fjalimin e fortë të Ditmir Bushatit në Parlament dhe për kundërshtimet dhe kritikat jo...

Politikë 23:08 - 6 Maj, 2020

“Ambasadori i OSBE është i varur nga Ditmir Bushati”/ Murrizi zbulon prapaskenat

Deputeti i opozitës parlametare, Myslim Murrizi i ftuar në emisionin “Arena”, deklaroi se ambasadori i  OSBE në vendin tonë Bernd Bochard, është i pabesueshëm, pasi është...

Politikë 10:17 - 2 Maj, 2020

Pse Ditmir Bushati nuk mund të jetë Ben Blushi

Ka një qasje të disa zërave ne Partinë Socialiste, se Ditmir Bushati, është ish-ministri i Jashtëm, i cili foli ndryshe dje në parlament por edhe në...

Ironizon Balla/ Meta mund t’i lirojë vendin Bashës, po ranë dakord do e drejtojë ai opozitën
Politikë 22:05 - 30 Prill, 2020

Bushatin nuk e kurseu/ Balla i butë me Beqajn: Është më korrekt

Ndonëse për ish-ministrin Ditmir Bushati nuk i kurseu kritikat lidhur me deklaratat por koncesionin e portit të Porto Romanos, numri 2 i PS-së Taulant Balla është...

Bardhi i përmendi Ruçit përgjegjësitë/ Ironizon Balla: Kishte dalë një Gazment apo Gazmir...
Politikë 21:49 - 30 Prill, 2020

“Jam më socialist se Bushati”/ Balla: Ngre balona që i shkojnë për shtat Gridave të PD

Kreu i Grupit Parlamentar i Partisë Socialiste ka reaguar lidhur me deklaratat e ish-ministrit të Jashtëm Ditmir Bushatit për  kontratën me PPP-të e Porto Romanos. Balla...

Politikë 16:22 - 30 Prill, 2020

Kontrata koncesionare e Porto Romanos merr dritën jeshile/ Dy ish-ministra të Ramës votojnë kundër

Në seancën e sotme parlamentare është votuar kontrata me PPP-të e Porto Romanos. Mësohet se kontrata për shfrytëzimin maksimal të kapaciteteve të portit ka marrë miratimin...

Politikë 14:56 - 30 Prill, 2020

Blushi dhe Vjollca sulmojnë Ditmir Bushatin për hesap të oligarkëve të inceneratorëve

Ish-ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati ka folur sot me tone mjaft të forta, kundër koncesioneve dhe oligarkëve te inceneratorëve. Bushati kujtoi 2013 kur PS premtoi se do...

“Kam pritshmëri të mëdha”/ Bushati: Presidenca Gjermane mundësi që s’duhet humbur nga Shqipëria
English 12:35 - 27 Prill, 2020

Nothing Is True, Everything Is Possible

By Ditmir Bushati Nothing is true, everything is possible! This is the title of one of the most widely read books of our time, written by...

Politikë 20:28 - 18 Prill, 2020

“Ekonomia është e brishtë”/ Bushati: Kompanitë që marrin tendera të kontribuojnë më shumë

Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati deklaroi se nuk e vë në dyshim që duhen më shumë testime dhe duhen më shumë masa për të gjurmuar pandeminë....

Politikë 20:16 - 18 Prill, 2020

“Do jemi të përgjegjshëm”/ Bushati: Bashkëpunimi Rama-Basha duhet të shtrihet në disa fusha

Ish-ministri i Punëve të Jashtme Ditmir Bushati ka folur për uljen e kryeministrit Edi Rama dhe kryetarit të opozitës Lulzim Basha në tryezën online të Këshillit...

Kritikat ndaj Shqipërisë/ Bushati: PE nuk ka kompetencë t'i vërë kushte një vendi kandidat!
Politikë 17:46 - 18 Prill, 2020

Bushati “rebelohet” për riatdhesimin me Air Albania/ “Duhet të rezaurohen edhe kompani të tjera”

Ish-ministri i Punëve të Jashtme Ditmir Bushati, ashtu si në shumë raste të tjera, i ka dalë sërish kundër kryeministrit Edi Rama për riatdhesimin e shqiptarëve....

“Kam pritshmëri të mëdha”/ Bushati: Presidenca Gjermane mundësi që s’duhet humbur nga Shqipëria
Politikë 21:54 - 24 Mars, 2020

Bushati reagon për vendimin e negociatave/ “Të mos analizojmë paragjykimet, duket përgjegjshmëri”

Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka reaguar lidhur me vendimin e BE-së për nisjen e bisedimeve për anëtarësim me Shqipërinë. Bushati thotë se ky proces ka...

Lajme 11:24 - 21 Mars, 2020

Në radhë për në supermarket/ Ish ministri Bushati: Kujdes e respekt për rregullat e vendosura

Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka publikuar një foto, duke pritur radhën në supermarket. Ai shprehet se në kuadër të masave ndaj parandalimit të koronavirusit, shoqëria...

“Kam pritshmëri të mëdha”/ Bushati: Presidenca Gjermane mundësi që s’duhet humbur nga Shqipëria
Opinione 18:19 - 17 Mars, 2020

Nga Ditmir Bushati/ Një sqarim pse nuk duhet të biem pre e keqkuptimeve me BE-në

Lajmi i komunikuar nga Presidentja e Komisionit Europian Ursula von der Leyen, mbi marrjen e masave për eksportin e pajisjeve mjekësore, për shkak të Pandemisë, u...

Politikë 17:23 - 29 Shkurt, 2020

Fotot – Nga sikleti i Ramës, te Bushati dhe Veliaj/ Çfarë nuk u pa në Kongresin e PS

Partia Socialiste ka zhvilluar sot ditën e dytë të punimeve të kongresit. Dita e sotme filloi duke mbajtur një minutë heshtje për të përkujtuar 51 viktimat...

Politikë 12:00 - 9 Shkurt, 2020

Konferenca e Donatorëve për tërmetin/ Rama takon Princin e Kurorës në Abu Dhabi

Kryeministri Edi Rama ka mbajtur sot një takim me me Princin e Kurorës Sheikh Mohamed Bin Zayed Al Nahyan. Mësohet se kreu i qeverisë ka zhvilluar...

Politikë 12:00 - 9 Shkurt, 2020

Raporti me Ballkanin Perëndimor/ Bushati rendit tre sfidat e BE

Ish ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati ka renditur tre sfidat me të cilat BE do të përcaktojë raportin e saj me Ballkanin Perëndimor. Së pari, Arkitektura...

“Kam pritshmëri të mëdha”/ Bushati: Presidenca Gjermane mundësi që s’duhet humbur nga Shqipëria
Politikë 12:42 - 27 Janar, 2020

Dita e Përkujtimit të Holokaustit/ Bushati: Thelbësore beteja për fjalën e lirë

Ish ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati thotë se dita e përkujtimit të Holokaustit mbart një simbolikë që lidhet jo vetëm me aktin e pashembullt çnjerëzor nga...

Kritikat ndaj Shqipërisë/ Bushati: PE nuk ka kompetencë t'i vërë kushte një vendi kandidat!
Lajme 12:47 - 21 Janar, 2020

Bushati kujton 21 Janarët/ I pari na nderon, i dyti na dhemb, i treti na turpëron

Ish ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati ka kujtuar tre 21 Janarët. Sipas Bushatit, i pari na nderon, i dyti na dhemb dhe i treti na turpëron....