Connect with Us

All posts tagged "ditelindja"

Lajme 13:11 - 24 Prill, 2020

Foto-Pëllumb Pipero feston ditëlindjen në krye të detyrës/ Surpriza tek Spitali Infektiv

Prej pothuajse dy muajsh Shqipëria po përballet me një situatë të vështirë, për shkak të koronavirusit, ku deri tani janë konfirmuar mbi 600 të prekur. Ndërkohë,...

Politikë 20:50 - 18 Shkurt, 2020

Meta uron perandorin japonez/ Partner i jashtëzakonshëm i Shqipërisë

Presidenti Ilir Meta ka uruar perandorin japonez Naruhito i cili feston 60- vjetorin këtë vit. Meta shprehet se Japonia është një partner i rëndësishëm i Shqipërisë,...

Kultura 14:21 - 7 Dhjetor, 2019

Gëzim Kruja feston 80 vjetorin e lindjes/ Zef Deda i përlotur uron “Mjeshtrin e Madh” të humorit

Aktori i madh i humorit Gëzim Kruja ka festuar 80-vjetorin e lindjes. Zef Deda ka vendosur ta surprizojë Mjeshtrin e madh duke i bërë një vizitë...

Politikë 16:10 - 4 Nentor, 2019

Kryepeshkopi Anastas Janullatos 90 vjeç/ Meta: Mirënjohje për gjithçka ka bërë në këto vite

Presidenti Ilir Meta ka uruar Kryepeshkopin, Anastas Janullatos me rastin e 90-vjetorit të lindjes. Teksa ka ndarë dhe një foto të takimit në rrjetet sociale, Meta...

Aktualitet 18:07 - 14 Korrik, 2019

Tuna feston 34 vjetorin e lindjes/ Patrisi e surprizon në mënyrën më të bukur

Këngëtarja Tuna Sejdi feston ditën e sotme 34 vjetorin e saj të lindjes. Mes shumë urimesh nga miqtë dhe familjarët, surprizën më të bukur ajo e...

Aktualitet 14:21 - 11 Korrik, 2019

Spartak Ngjela feston sot ditëlindjen/ Ja sa vjeç mbush avokati

Avokati Spartak Ngjela, një ndër zërat më kritikë të klasës politike në Shqipëri, sot ka ditëlindjen. Avokat Ngjela ka lindur në Tiranë 11 korrik 1948 dhe...

Aktualitet 12:10 - 30 Qershor, 2019

Zbulohet gëzimi i ditës në PD

Sot duket të jetë një ditë e zezë për Republiken e Re dhe për vetë Lulzim Bashën, sepse prej katër muajsh në protesta për largimin e...

Aktualitet 18:36 - 11 Mars, 2019

Në datëlindjen tënde Azem, dy të vërteta po ti them

Nga Kreshnik Spahiu                          – I dashur Azem, Atë natë mbërita i pari në shtëpinë tënde. Ishte terr dhe qielli gjëmonte më fort se krismat e kallashnikovit....

Aktualitet 21:18 - 12 Qershor, 2018

Ditëlindja e Bashës/ Publikohen fotot nga festa

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, ka festuar ditën e sotme datëlindjen e tij. CNA.al mësoi se deputetët kishin përgatitur një festë surprizë për kryetarin, e...

Aktualitet 13:55 - 12 Qershor, 2018

Luli ka ditëlindjen/ CNA.al zbulon tortën dhe dhuratat

Ditëlindja e kryetarit sigurisht që është një ngjarje e “madhe” dhe nuk ka se si të lihet mënjeanë. Aq më tepër kur bëhet fjalë për ditëlindjen...

Aktualitet 23:40 - 3 Shkurt, 2018

Urimin e parë për ditëlindje Elvanës ia dha… 

Një urim të veçantë i ka bërë Elvanës për ditëlindje, reperi Mc Kresha i cili me të arritur mesnata ka vendosur ta ndezi krejt atmosferën ne club-in...

Aktualitet 18:00 - 2 Shkurt, 2018

Elvana Gjata rikthehet në Shqipëri jo vetëm për koncert por…  

Elvana Gjata është rikthyer në Tiranë dhe po përgatitet për një nga ditët më të veçanta, koncertin që pritet të mbahet nesër më 3 shkurt. Kjo...

Aktualitet 08:59 - 10 Janar, 2018

Robert Ndrenika ka ditëlindjen/ Ja kush e uron i pari

Artisti i Popullit, Robert Ndrenika mbush sot 76 vjeç dhe i pari që e ka uruar publikisht është nënkryetari i LSI, Luan Rama. Në një postim në...

Aktualitet 00:30 - 14 Nentor, 2017

Khloe Kardashian mashtrohet nga i dashuri ditën e ditëlindjes

Khloe Kardashian “u mashtrua” nga i dashuri e saj Tristan Thompson gjatë episodit të së dielës në Keeping Up With The Kardashians. Ylli i reality show...

Aktualitet 15:24 - 29 Shtator, 2017

 Dita e lindjes më popullore e vitit

Ndonjëherë mund t’ju duket sikur miqtë tuaj, familjarët tuaj dhe njerëzit që ju njihni kanë të gjithë ditëlindjet e grumbulluara së bashku në të njëjtën kohë....

Kryesore Show Biz 12:16 - 16 Shtator, 2017

Sabri Fejzullahu feston 70-vjetorin/ E shoqja i bën urimin më të bukur

Këngëtari i njohur, Sabri Fejzullahu ka festuar ditën e sotme 70-vjetorin e ditëlindjes së tij. Bashkëshortja e tij, Nera, i ka bërë një urim special për...

Aktualitet 16:49 - 11 Korrik, 2017

Spartak Ngjela feston ditëlindjen/Ja sa vjeç bën avokati

Avokati i njohur, Spartak Ngjela feston sot ditëlindjen dhe mbush plot 69 vjeç. Avokat Ngjela ka mbajtur disa poste të rëndësishme si nënkryetar dhe kryetar i...

Kryesore Show Biz 18:00 - 5 Korrik, 2017

Eni Koçi feston ditëlindjen/E motra i bën dhuratën më të madhe

Sot është ditëlindja e këngëtares simaptike Eni Koçi. Bjondia bukuroshe mbush plot 21 vjeç dhe në këtë ditë speciale  nuk kanë munguar dhuratat e shumta. Eni...

Aktualitet 23:05 - 4 Korrik, 2017

Foto/ Zbulohet “lidhja” e Edi Ramës me aktoren shkodrane

Kryeministri  Edi Rama ka festuar ditën e sotme ditëlindjen. Ai ka mbushur 53 vjecc dhe nuk kanë munguar as urimet e shumta në rrjetet sociale. Por...

Aktualitet 08:55 - 4 Korrik, 2017

Ditë e veçantë për Ramën/Uron “mirëmëngjes”, por qytetarët “shpërthejnë” në …!

Kryeministri Edi Rama ka uruar të gjithë shqiptarët edhe mëngjesin e sotëm. Rama ka zgjedhur disa pamje nga Bënja e Përmetit për të uruar “mirëmëngjes”, teksa...

Aktualitet 22:54 - 3 Korrik, 2017

Patozi zbulon rëndësinë e veçantë të datës 22 korrik/Çfarë feston?

Ish-nënkryetari i Partisë Demokratike, Astrit Patozi, zbuloi një detaj rreth jetës së tij, gjatë intervistës në Top Channel. Teksa po fliste për datën e zgjedhjeve për...

Kryesore Show Biz 17:30 - 3 Korrik, 2017

Rritet edhe Butrinti/Ja çfarë i kanë dhuruar

Një tjetër artist shqiptar feston sot ditëlindjen. Bëhet fjalë për Butrint Imerin, djali i cili  ka krijuar themelet e një karriere të suksesshme në tregun muzikor...

Kryesore Show Biz 14:46 - 17 Maj, 2017

Marina Vjollca feston ditëlindjen/Urimi i partnerit shkrin  zemrat e të gjitha vajzave

Marina Vjollca feston sot ditëlindjen dhe ka pritur urimin e parë  pas orës 00:00 nga motra  e saj e vogël. Luana ishte kthyer pas në kohë...