Connect with Us

All posts tagged "dite"

Lajme 14:07 - 28 Nentor, 2019

Ylli Dylgjeri ironizon Ramën pas tërmetit/ Të dhënshim nga ditët që na kanë mbetur

Gazetari Ylli Dylgjeri ka ironizuar kryeministrin Edi Rama dhe Qendrën e Emergjencave lidhur me situatën që po kalon vendi. “Situata post tërmet është nën kontroll të...

Denoncim 22:10 - 22 Nentor, 2019

Denoncon “Stop”/ Fëmijët bëjnë çdo ditë një orë në këmbë për në shkollë

Emisioni “Stop” ka udhëtuar drejt fshatit Fikas të Elbasanit për një ankesë të zonjës Ryzhdie Terziu. Ajo ka dy fëmijë, që bëjnë një orë në këmbë,...

Kryesore Show Biz 11:25 - 1 Gusht, 2019

“Dita më e bukur e jetës time”/ Bebe Rexha rrëfehet për dasmën që “çmendi” rrjetin

Së fundmi këngëtarja me origjine shqiptare Bebe Rexha, i habiti të gjithë ndjekësit e saj në Instagram ku shfaqej me vello dhe fustan nusërie. “Dita më...

Aktualitet 14:40 - 20 Korrik, 2019

Freskohuni në këto ditë të nxehta/ Si të përgatisni 10 koktejle të shijshme këtë verë

1. Mojito – rum Bacardi dhe Havana Club, të kombinuar me mente, ujë tonik, lime dhe sheqer. 2. Espresso Martini – vodka, kafe ekspres, liker kafeje dhe akull....

Aktualitet 13:53 - 5 Korrik, 2019

“E bukur në shpirt që i jep ngjyrë ditëve të mia”/ Eni Koçi feston ditëlindjen, Genci i bën urimin e veçantë

Dita e sotme është speciale për këngëtaren shiqptare Eni Koçi e cila feston ditëlindjen e saj të 23-të. Pak më parë dy personat më të rëndësishëm...

horoskop shenjat me fat per muajin mars
Aktualitet 11:53 - 3 Korrik, 2019

Horoskopi/ Cila do të jetë dita juaj më me fat gjatë muajit korrik?

Gaforrja 22 qershor-23 korrik Dita me fat 3 korriku Me dikë të afërt do të diskutoni disa plane afatgjata që i keni bërë kohë më parë....

Aktualitet 21:49 - 1 Korrik, 2019

Një ditë pas zgjedhjeve/ BE bën thirrje për dialog

Pas deklaratës së ambasadës amerikane në Tiranë ka reaguar edhe Bashkimi Europian. Maja Kocijancic zëdhënësja e BE-së ka komentuar zgjedhjet lokale në Shqipëri. Në deklaratën e...

Aktualitet 16:18 - 1 Korrik, 2019

 Një ditë pas 30 Qershorit/ Aleatët takim urgjent me Lulzim Bashën

Një ditë pas 30 Qershorit dhe pas deklaratave të përfaqësuesve të opozitës se pjesëmarrja e ulët ishte një fitore e tyre, në zyrën e Bashës kanë...

Aktualitet 11:53 - 28 Qershor, 2019

Çfarë duhet të konsumoni këto ditë të nxehta vere? Zbuloni “listën” e ushqimeve që duhet të konsumoni

Në këto ditë me temperatura të papërballueshme ku i vetmi “shpëtim” është kondicioneri, duhet edhe të konsumojmë ushqimet e duhura të sezonit të verës dhe të...

Aktualitet 10:19 - 25 Qershor, 2019

Horoskopi ditor sipas Paolo Fox/ Zbuloni çfarë do të ndodhë sot me 12 shenjat e zodiakut

Dashi Kjo e martë ju ofron mundësi të shumta në dashuri. Nëse jeni vetëm shihni përreth, pasi takimet janë mjaft të favorshme. Megjithatë do të keni...

Aktualitet 12:25 - 21 Qershor, 2019

“Punoni vetëm një ditë në javë”/ Studimi i ri tregon se si të jeni më të lumtur

Jeni të lodhur pas një jave të gjatë pune dhe keni punuar 8 orë ? Studimi më i fundit do t’ju ndihmojë. Sipas ekspertëve një ditë...

Aktualitet 14:53 - 20 Qershor, 2019

4 milionë klikime për pak ditë/ Kjo këngë po “çmend” shqiptarët këtë sezon vere

Çdo sezon vere është bërë si traditë që këngëtarët shqiptarë të “konkurrojnë” me njëri tjetrin duke publikuar këngë sa më të bukura të cilat kthehen në...

Aktualitet 12:40 - 5 Qershor, 2019

Pinte 100 cigare në ditë/ 58 vjeçari tregon se si e “eliminoi” këtë zakon të tmerrshëm

Walter Humphreys në një intervistë për prestigjiozen “Daily Mail” ka treguar për zakonin e tij të tmerrshëm i cili tymoste plot 100 cigare në ditë,  për...

Aktualitet 09:48 - 1 Qershor, 2019

1 Qershori, Dita Ndërkombëtare e Fëmijëve/ Si filloi kjo festë dhe cila është origjina e saj?

Sot shënohet festa e 1 Qershorit, Dita Ndërkombëtare e Fëmijëve. Dita e fëmijëve është vendosur me datën 1 Qershor, sepse me këtë datë është mbajtur konferenca...

Aktualitet 14:10 - 28 Maj, 2019

“Po pres ditën e martesës”/ Ronela Hajati flet troç kur pyetet për virgjërinë

Ajo ka shumë vite në skenë dhe këngët e saj bëhen gjithmonë hite. Këngëtarja Ronela Hajati ishte e ftuar së fundmi në emisionin “NIN” dhe gjatë...

Aktualitet 13:17 - 28 Maj, 2019

“Dita më e lumtur e jetës time”/ Zëdhënësja e PD bëhet nënë për herë të parë

Para pak ditësh, në datën 20 maj zëdhënësja e Partisë Demokratike Ina Zhupa ka sjellë në jetë vogëlushin e saj të cilin e ka pagëzuar me...

pazar terapi stres v
Life Style 13:53 - 24 Maj, 2019

Si të hani shëndetshëm pa bërë pazar çdo ditë?

Këshilla për të kombinuar të ushqyerit dhe një kuzhinë të shëndetshme dhe të ndryshme me angazhimet e shumta të jetës së përditshme. Duke filluar nga organizimi...

Aktualitet 12:49 - 20 Maj, 2019

“Ditët e fundit në Top Channel”/Arbana Osmani “braktis” televizionin?

Moderatorja e programit “Dua të të bëj të lumtur” në Top Channel Arbana Osmani , njihet si prezantuesja më e dashur në ekranin shqiptar. Por pak...

Kuriozitete 11:40 - 14 Maj, 2019

Pse trishtohemi në ditët me shi? Zbuloni çfarë ndodh me trurin tuaj

Feston 14 marsin, shikon lulet që kanë çelur, kurorët e dendura të pemëve të zënë diellin kur kalon në trotuar, poleni mund të të bëjë të...

kafeja bekim per trurin
Aktualitet 11:25 - 13 Maj, 2019

Pini 6 filxhanë kafe në ditë? Ja rreziku që po i kanosni vetes

Nëse jeni fansa të “zjarrtë” të kafes dhe pini më shumë se 6 filxhanë kafe në ditë, atëhere po rrezikoni veten tuaj. Sipas një studimi të...

diete- kater kg ne kater dite
Aktualitet 12:40 - 6 Maj, 2019

Dita Ndërkombëtare pa dietë/Dilni përpara pasqyrës dhe komplimentoni trupin tuaj

U lodhët nga dieta juaj dhe ushqimet që nuk i hani dot? Sot është dita juaj e preferuar,si një mundësi për të pranuar trupin tonë, sado...

Fashion 13:40 - 1 Maj, 2019

Si të vishemi në ditë me shi? Ja disa ide fantastike

Në fotot në vijim do iu njohim me disa lloje kombinimesh të cilat janë më se të përshtatshme për ditët me shi, dhe për më tepër...

Aktualitet 10:21 - 1 Maj, 2019

1 Maji dita e punëtorëve/Si lindi dhe cila është historia e këtij manifestimi

1 Maji njihet si Dita Ndërkombëtare e Punës. Ky manifestim lindi nga lufta e punëtorëve për të kërkuar dhe siguruar të drejtat, liritë dhe kushtet e...