Connect with Us

All posts tagged "dita e rinise"

Politikë 16:37 - 8 Dhjetor, 2019

“8 Dhjetori, ditë për solidaritet”/ Basha në Mamurras me vullnetarët e FRPD

8 Dhjetori këtë vit, nuk është një ditë feste. Për Kryetarin e PD, Lulzim Basha dhe për djemtë dhe vajzat e Forumit Rinor të PD, është...

Politikë 12:03 - 8 Dhjetor, 2019

Berisha mesazh të fortë në Ditën e Rinisë/ Ngrihuni të frymëzuar, të përmbysim sa më parë rregjimin e Edi Ramës

Sot në ditën e Rinisë, ish kryeministri Sali Berisha është kthyer 29 vite mbrapa nga dita kur rinia studentore ndau epokat dhe vendosi pluralizmin politik. Berisha...

Sociale 08:43 - 8 Dhjetor, 2019

Meta mesazh në Ditën e Rinisë/ Demokracia nuk negociohet, por mbrohet me çdo çmim

Sot në Ditën e Rinisë, Presidenti Ilir Meta ka shprehur mirënjohje dhe falenderime për çdo vajzë dhe djalë që u organizuan vullnetarisht në kauzën e solidaritetit...

Aktualitet 14:25 - 8 Dhjetor, 2018

Dita e Rinisë/ Deputeti i LSI: Largimi i Ramës, zgjidhja e vetme

Kreu i Grupit Parlamentar i LSI-së, Petrit Vasili ka kërkuar sot në Ditën e Rinisë largimin e kryeministrit Edi Rama, personi që sipas tij nuk vlerëson...

Aktualitet 11:01 - 8 Dhjetor, 2018

Dita e Rinisë/ Basha: Ata që ngrihen mposhtin diktaturën

Gjatë fjalës së mbajtur në aktivitetin e organizuar për nder të 8 Dhjetorit, Ditës së Rinisë së shpallur për nder të Lëvizjes Studentore të 1990, kryetari...

Aktualitet 13:57 - 5 Dhjetor, 2018

Luli në panik/ “Vërsul” FRPD-në kundër dhjetoristëve

Me 8 dhjetor është dita e Rinisë, që është simbolika e lëvizjes së studentëve të dhjetorit 1990, e cila solli përmbysjen e sistemit diktatorial në Shqipëri....

Aktualitet 10:25 - 9 Dhjetor, 2017

Dita e Rinisë/ Ish-dhjetoristët braktisin Bashën

Ditën e djeshme në qytetin Studenti u zhvilluan homazhe te busti i heroit të demokracisë, Azem Hajdari. Në këtë homazh morën pjesë kreu i PD-së Basha, ish-kryeministri...

Aktualitet 12:51 - 8 Dhjetor, 2017

Dita e Rinisë, Rama nervozohet me të rinjtë/ “Dilni në pyll, hipni në pemë dhe fishkëlleni”

Në përkujtim të Ditës së Rinisë Ministria e Mjedisit dhe e Territorit ka organizuar një akvitetet me moton “Shqipëria e turizmit dhe aventurës: I pranishëm ka qenë edhe...

Aktualitet 10:12 - 8 Dhjetor, 2017

8 Dhjetori, Dita e Rinisë/ 27-vjet nga vendosja e pluralizmit në Shqipëri

Sot është Dita kombëtare e Rinisë, një ditë që shënon dhe 27-vjetorin e vendosjes së pluralizmit në Shqipëri. Prej vitit 2009, me vendim të marrë nga...

Aktualitet 23:33 - 6 Dhjetor, 2016

VIDEO/ FRPD protestë më 8 dhjetor

Forumi Rinor i Partisë Demokratike të enjten në orën 11:00 do të zhvillojë një protestë. Nga një video e publikuar nga FRPD mësohet se protesta do të zhvillohet...