Connect with Us

All posts tagged "diplomate"

Lajme 11:17 - 19 Shkurt, 2020

Diplomatët amerikanë në gjyqin ndaj Arbër Çekaj/ Biznesmeni: Nuk më jepni mundësi të mbrohem

Diplomatët amerikanë po monitorojnë nga afër proçesin gjyqësor të biznesmenti Arbën Çekaj dhe 2 të pandehurve të tjerë të akuzuar për trafikun e 613 kilogramë kokainë...

Politikë 19:22 - 27 Tetor, 2019

Skandali me emërimet e diplomatëve në ministrinë e Jashtme/ Zbulohen emrat dhe punësimet nepotike

Vazhdojnë të thellohen skandalet me emërimet e diplomatëve në Ministrinë e Jashtme të drejtuar nga Gent Cakaj. Zbulohen 50 emrat e të punësuarve të cilët janë...

kryeministri edi rama ne zyre
Aktualitet 12:56 - 7 Maj, 2019

Diplomatja letër Ramës/ “Më testo, nuk kam dashnor’

Diplomatja Ilda Topalli, ish- sekretarja e parë e Konsullatës së Përgjithshme në Stamboll, e cila  u shkarkua nga ministri i jashtëm Gent Cakaj ka shkruar një...

Aktualitet 20:02 - 12 Shkurt, 2019

Zbulohen 30 spiunët e ish-Sigurimit: Diplomatë, akademikë, pedagogë e politikanë

Në përgjigjen kthyer Top Channel, Autoriteti i Dosjeve thotë se me zgjedhjen në organet e larta të drejtësisë janë verifikuar 294 kandidatë, nga të cilët 5...

Aktualitet 22:14 - 24 Janar, 2019

Dëshmia e fortë/ Zbulohet lidhja e Ramës me diplomaten greke

Një fakt i papublikuar më parë ka dalë gjatë mbrëmjes së sotme, lidhur me jetën private të kryeministrit Edi Rama, gjatë kohës kur nuk ishte futur...

Aktualitet 19:42 - 19 Dhjetor, 2018

Shpallen “non grata” dy diplomatë iranianë/ Ja dyshimet e para

Dy diplomatë të Ambasadës së Republikës Islamike të Iranit, të cilët dyshohen të jenë përfshirë në aktivitete që cënojnë sigurinë në vend, janë shpallur “non grata”....

Aktualitet 22:16 - 20 Nentor, 2018

Shokon Kotzias/ Diplomatët grekë të përfshirë në trafikun e organeve

Ish-ministri i Jashtëm grek, Nikos Kotzias ka bërë një deklaratë shokuese. Kotzias ka thënë se disa prej diplomatëve grek janë të përfshirë në trafikun e organeve...

Aktualitet 17:07 - 31 Korrik, 2018

Pozicione të mira pune/ Qeveria shpërblen familjarët e diplomatëve

Në mbledhjen e sotme të Këshillit të Ministrave, u vendos që familjarët e diplomatëve apo konsujve të përfitojnë një pozicion të mirë pune. Propozimi u bë...

Aktualitet 22:29 - 15 Korrik, 2018

Diplomatët rusë të dëbuar nga Greqia/ Zbulohet skenari i frikshëm

‘Financial Times’, ka zbuluar një skandal të madh, pas dëbimit të diplomatëve rus nga Athina. Sipas kësaj gazete, diplomatët rus synonin të rrëzonin qeverinë Tsipras, të...

Bota 11:20 - 8 Maj, 2015

Pakistan/Rrëzohet helikopteri, vriten dy ambasadorë

Ambasadorët e Norvegjisë dhe të Filipineve janë mes të paktën gjashtë viktimat që janë vranë ndërsa helikopteri me të cilin udhëtonin është rrëzuar në veri të...

Bota 17:51 - 7 Maj, 2015

Tërmeti në Nepal, gjenden trupat e dy diplomatëve rusë

Trupat e dy diplomatëve rusë që ishin shpallur të zhdukur pas tërmetit në Nepal janë gjetur në një zonë në kufi me Kinën e cila është...

Kultura 20:41 - 17 Mars, 2015

Muzeu Historik Kombëtar vizitohet nga diplomatë

Si rrallë herë, pa pasur ndonjë aktivitet politik apo të çfarëdo lloji e natyre,  Drejtori i Muzeut Historik Kombëtar Tiranë, Melsi Labi, ka pritur së fundmi...

Bota 13:38 - 3 Mars, 2015

Venezuela, masa shtrënguese ndaj Shteteve të Bashkuara

Qeveria e Venezuelës i ka lënë afat dy javë Shteteve të Bashkuara që të reduktojnë në mënyrë dramatike numrin e diplomatëve në ambasadën e tyre në...

Kosova & Rajoni 13:31 - 27 Shkurt, 2015

Maqedoni/Janë përgjuar edhe diplomatët

Ambasadori Italian në Shkup, Ernesto Massimo Beleli ka deklaruar se edhe diplomatët e huaj kanë qenë objekti i përgjimeve në Maqedoni. Ai këtë e ka deklaruar...