Connect with Us

All posts tagged "diploma"

Politikë 14:51 - 9 Tetor, 2019

Ish-zv.ministri i nxjerr “bojën” Veliajt/ Të tregojë si ka falsifikuar dhe vjedhur diplomën

Ish-zv.ministri i Arsimit, Taulant Muka, ndërsa ka reaguar në lidhje me përplasjet për Kopshtin Botanik, ka hedhur akuza të forta ndaj kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj....

Politikë 12:23 - 27 Gusht, 2019

Me diplomë false në krye të Bashkisë/ Veliaj pranon mashtrimin?

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj është denoncuar në media se nuk ka diplomë dhe se në vitin 2015 ka mashtruar publikisht me publikimin në rrjetet sociale...

Aktualitet 11:33 - 12 Korrik, 2019

Basha fsheh diplomën/ Ja çfarë ka deklaruar

Nga kamarier në Rinas dhe përkthyes në Kosovë, befas Lulzim Basha e gjeti veten në politikën shqiptare dhe sot është kreu i Partisë Demokratike. Lulzim Basha iu...

Aktualitet 11:39 - 3 Korrik, 2019

Veliaj përfshihet në skandal/ I akuzuari si “vrasësi” i Ardit Gjoklajt, pa diplomë?

Erion Veliaj, prej 4 vitesh në krye të bashkisë së Tiranës, është përfshirë në një sërë skandalesh, ku më të rënda nga të gjitha janë akuzat...

Aktualitet 16:45 - 30 Maj, 2019

“Tregoji shqiptarëve diplomën e shkollës së lartë”/ Kujtim Gjuzi “shtang” Bashën

Kujtim Gjuzi, deputet në Kuvendin e Shqipërisë, i dalë nga listat shumëemërore të Lulzim Bashës, tha nga studioja e rubrikës “45 Minuta”, në Report TV, se...

Aktualitet 17:51 - 9 Maj, 2019

Pse Klevis Balliu fsheh diplomën e shkollës së Lartë?

Ish deputeti Klevis Balliu, i cili u arrestua para tre ditësh, për dhunë ndaj Policisë dhe prishje te qetësisë publike,  është lënë sot me masën e...

Majlinda Bregu, Sekretare e Pergjithshme e Keshillit te Bashkepunimit Rajonal
Aktualitet 17:00 - 22 Janar, 2019

Video-Marrveshja për njehsimin e diplomave / Majlinda Bregu jep lajmin e mirë

Sekretarja e Përgjithshme e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal, Majlinda Bregu në një video të publikuar në rrjetet sociale ka folur për njohjen e ndërsjelltë të titujve...

Aktualitet 13:22 - 29 Dhjetor, 2018

12 vjet për t’u diplomuar/ Pse Lulzim Basha fsheh diplomën e shkollës së lartë?

Kryetari i Partisë Demokratike ditët e fundit është përfshirë në një skandal, atë të faktit se i është dashur 12 vite për të përfunduar universitetit. Në...

Aktualitet 21:33 - 27 Dhjetor, 2018

Lulzim Basha ka gënjyer edhe për shkollën e lartë/ Me korrespodencë dhe i ka zgjatur 12 vite

Lulzim Basha ka gënjyer për diplomimin e tij në Hollandë dhe ky tashmë është një fakt i  konfirmuar nga vetë mediat pranë tij.  Duke dashur të...

Aktualitet 10:56 - 30 Shtator, 2018

Foto- “Heroi i Policisë së Shtetit”/ Publikohen certifikatat e Emiljano Nuhut

Ish-kryeministri Sali Berisha në një postim në rrjetet sociale ka publikuar certifikatat, vlerësimet dhe diplomat e marra nga nënkomisari, Emiljano Nuhu gjatë kohës që ka qenë...

Aktualitet 21:21 - 6 Gusht, 2018

Pedagogët ngrenë alarmin/ “Temat e diplomave shiten online”

Temë diplome në çdo degë për vetëm 10 mijë lekë të reja nëse e përzgjidhni vetë, në të kundërt 13 mijë lekë të reja. Përfitojnë 20%...

Aktualitet 15:19 - 23 Gusht, 2017

Të dhënat mbi deputetët me diploma dhe tituj shkencor në Parlamentin e ri

Parlamenti i ri ka tre studentë ende të padiplomuar, si dhe një deputet që ka deklaruar se nuk ka arsim të lartë. Të tjerët kanë deklaruar...

Aktualitet 10:39 - 27 Shkurt, 2017

Nga Kastriot Myftaraj/ E pabesueshme, Knut Fleckenstein zotëron vetëm diplomën e shkollës së mesme!

E pabesueshme! Reporteri për Shqipërinë në Parlamentin e BE, z. Knut Fleckenstein, zotëron vetëm diplomën e shkollës së mesme! Gjermani Knut Fleckenstein, duke pasur detyrën e...

Aktualitet 22:25 - 25 Tetor, 2016

Stop/ Skandali, paguaj 150 € dhe merr testin e anglishtes

Të marrësh diplomën e anglishtes për master është fare e thjeshtë, mjafton të paguash 150 euro dhe pa shkuar fare në provim, këtë diplomë e ke...

Aktualitet 20:15 - 14 Mars, 2016

Denoncimi në Fiks Fare/ Kosova nuk njeh diplomat shqiptare

Ministria e Arsimit në Kosovë nuk njehson diplomat e universiteteve private të akredituara në Shqipëri.Tremijë student nga Kosova, të cilët kanë përfunduar studimet në universitet private...

Aktualitet 15:03 - 19 Mars, 2015

MAS: Në sektorin e kërkimit shkencor janë njehsuar 246 diploma

Ministria e Arsimit dhe Sportit në një postim në faqen e saj në rrjetin social ‘Facebook’, ka bërë me dije listën e re të 246 personave,...