Connect with Us

All posts tagged "dileme"

Kuriozitete 13:40 - 11 Maj, 2019

Dilema e madhe/Sa herë duhet t’i lani furçat e makeup-it?

Furçat e makeup-it janë “shpëtim” për cdo vajzë e cila përdor kremin pudër në fytyrë. Por dilema e ditës në internet është se sa shpesh duhet...

shkencetaret ne dileme, a ja vlen kimioterapia
Aktualitet 22:40 - 22 Shkurt, 2019

Shkencëtarët në dilemë/ A ja vlen kimioterapia?

Trajtimet kundër kancerit  mund të funksionojnë, por të njëjtat trajtime, që zhdukin tumoret, ndikojnë në përshpejtimin e  procesit të vdekjes së qelizave si dhe në përshpejtimin...

Kuriozitete 15:25 - 23 Janar, 2019

Si vizatohet “X-i”? Kjo është dilema e re që po i mundon njerëzit e internetit

Me shumë mundësi secili prej nesh nuk merret më me rregullat e shkrimit pasi ka mbaruar shkollën dhe ka “shpëtuar” nga mësuesit e rreptë. Por, një...

Aktualitet 12:25 - 2 Dhjetor, 2018

Zbulohet dilema e javës: Pse MC Kresha performoi me çantën me dy krah te “Kënga Magjike”?

“Psikopatja jote” është kthyer në një nga këngët më të pëlqyera të festivalit “Kënga Magjike”, por fansat e MC Kreshës me siguri duhet të kenë ende...

Kuriozitete 22:30 - 18 Mars, 2018

Bjonde apo brune?

Gjithmonë ka ekzistuar një “luftë” e fshehtë mes biondeve dhe bruneve, për bukurinë apo inteligjencën. Bazuar në bindjen e krijuar prej kohësh, femrat bionde janë të...

Showbizz 22:00 - 14 Janar, 2017

Aktorja e telenovelave në dilemë/ “ Kë të marr e kë të lë?’

Aktorja e famshme e telenovelave spanjolle ka ndarë një foto në Insagram me ndjekësit e saj. Himena Duque ka postuar dy foto ku duket një herë...