Connect with Us

All posts tagged "dileme"

Sociale 10:47 - 6 Maj, 2020

Pasojat e koronavirusit/ Rama për hapjen e turizmit: Nuk është e thjeshtë, jemi në dilemë

Kryeministri Edi Rama ka folur lidhur me  turizmin në një kohë kur vendi po përballet me betejën kundër koronavirusit. Rama thotë se po përpiqen të gjejnë...

Sociale 20:56 - 16 Prill, 2020

Ramën apo ndeshjen?/ Artan Hoxha në dilemë: Kë të marr, e kë të lë?!

Gazetari Artan Hoxha është në dilemë se cfarë duhet të ndjekë mbrëmjen e sotme, kryeministrin Edi Rama që do të jetë live në “Opinion” apo ritransmetimin...

Kuriozitete 13:40 - 11 Maj, 2019

Dilema e madhe/Sa herë duhet t’i lani furçat e makeup-it?

Furçat e makeup-it janë “shpëtim” për cdo vajzë e cila përdor kremin pudër në fytyrë. Por dilema e ditës në internet është se sa shpesh duhet...

shkencetaret ne dileme, a ja vlen kimioterapia
Aktualitet 22:40 - 22 Shkurt, 2019

Shkencëtarët në dilemë/ A ja vlen kimioterapia?

Trajtimet kundër kancerit  mund të funksionojnë, por të njëjtat trajtime, që zhdukin tumoret, ndikojnë në përshpejtimin e  procesit të vdekjes së qelizave si dhe në përshpejtimin...

Kuriozitete 15:25 - 23 Janar, 2019

Si vizatohet “X-i”? Kjo është dilema e re që po i mundon njerëzit e internetit

Me shumë mundësi secili prej nesh nuk merret më me rregullat e shkrimit pasi ka mbaruar shkollën dhe ka “shpëtuar” nga mësuesit e rreptë. Por, një...

Aktualitet 12:25 - 2 Dhjetor, 2018

Zbulohet dilema e javës: Pse MC Kresha performoi me çantën me dy krah te “Kënga Magjike”?

“Psikopatja jote” është kthyer në një nga këngët më të pëlqyera të festivalit “Kënga Magjike”, por fansat e MC Kreshës me siguri duhet të kenë ende...

Kuriozitete 22:30 - 18 Mars, 2018

Bjonde apo brune?

Gjithmonë ka ekzistuar një “luftë” e fshehtë mes biondeve dhe bruneve, për bukurinë apo inteligjencën. Bazuar në bindjen e krijuar prej kohësh, femrat bionde janë të...

Showbizz 22:00 - 14 Janar, 2017

Aktorja e telenovelave në dilemë/ “ Kë të marr e kë të lë?’

Aktorja e famshme e telenovelave spanjolle ka ndarë një foto në Insagram me ndjekësit e saj. Himena Duque ka postuar dy foto ku duket një herë...