Connect with Us

All posts tagged "digitalb"

Lajme 13:40 - 28 Shkurt, 2020

Ekskluzive/ Digitalb humb garën për Champions League

Një nga eventet më të mëdha sportive, jo vetëm në Europë por edhe në botë, është Champions League, e cila është një nga kompeticionet më spektakolare...

Lajme 13:45 - 21 Shkurt, 2020

Rrëzohet tentativa e Vjollcës dhe Blushit për grabitjen e aksioneve në Digitalb

Gjykata e Tiranës ka hedhur poshtë tentativen për grabitje të aksioneres së Digitalb, Vjollca Hoxha e cila së fundi është bërë edhe bashkëaksionere me kompaninë e...

Lajme 11:46 - 20 Shkurt, 2020

Tre liçensat dixhitale të Vjollca Hoxhës/ Skandali që duhet hetuar nga SPAK

Në vitin 2017, Autoriteti i Mediave Audiovizive, hapi garën për proçesin e dixhitalizimit dhe dhënien e liçensave për operatorët që do të kryenin këtë shërbim. Gara...

Lajme 10:03 - 30 Janar, 2020

Vjollca Hoxha humb betejën me bosët e mëdhenj për Digitalb/ Bie “monopoli” i vendimmarrjes

Vjollca Hoxha humbet shumicën e aksioneve në kompaninë “Digitalb”, duke humbur kështu edhe maxhorancën për vendimmarje. Pronarja e rrjetit “Top Media” ka humbur betejën e saj...

Politikë 20:42 - 28 Dhjetor, 2019

Dorëheqje dhe shkarkime në Digitalb/ Vjollca Hoxha në “luftë” me aksionerët, gati për betejën e madhe me Aleksandër Frangajn

Një aksioner dorëhiqet dhe një tjetër shkarkohet nga Vjollca Hoxha duke rihapur lojën për shumicën e aksioneve të Digitalb. Dorëheqje dhe shkarkime në ‘Digit-Alb’, në kompaninë...

Politikë 12:40 - 7 Tetor, 2019

Dy “krimet” e Vjollca Hoxhës, që mbron prokuroria

Nga një media e ngritur nga Dritan Hoxha për interesin e publikut, sot Topi i Vjollcës, duket të jetë e kundërta e asaj që ëndërronte, “Tani...

Politikë 12:40 - 5 Tetor, 2019

A mund të bëjë moral Vjollca e Topit?!

Top Channeli i Vjollcës po grind shqiptarët duke e kthyer misionin e tij nga informues për publikun në një vegël dezinformuese, duke folur në emër të...

Aktualitet 23:53 - 14 Gusht, 2019

Plas në Digitalb, stafi letër aksionarëve: Me detyrim të dalim në rrugë të madhe

Stafi i Digitalb, gati 80 drejtues në vite të kompanisë nëpëmjet një emaili në mbrëmjen e 14 Gushtit, i janë drejtuar aksionarëve të kompanisë, pas largimeve...

Sociale 16:58 - 6 Gusht, 2019

Largimi i TV Klan nga Digitalb/ “Zgjohet” AMA, pas mashtrimit të qytetarëve

Që prej datës 1 gusht 2019, Klan dhe Klan Plus nuk janë më pjesë e platformës Digitalb. Kjo ka bërë që qindra qytetarë ti drejtohen AMA-s...

Sociale 14:51 - 5 Gusht, 2019

Foto/ Blushi, kush i rimburson kontratat e Klientëve?

Që prej disa ditësh, pa asnjë lloj paralajmërimi, televizioni “Kombëtar Klan” dhe “Klan Plus” nuk po transmetojnë më në platformën “Digitalb”. Ishte CNA.al e para e...

Sociale 08:18 - 5 Gusht, 2019

“TV Klan largohet nga Digitalbi”/ Artan Fuga ‘shuplakë” AMA-s

Profesori Artan Fuga, i ka bërë thirrje AMA, që të marrë masa për mashtrimin e abonentëve të paketës Digitalb. “Nuk e mora kartën duke e paguar...

Politikë 12:50 - 4 Gusht, 2019

Blushi i vuri flakën Digitalbit

Ish-kryeministri Sali Berisha, me anë të një shkrimi është shprehur lidhur me Ben Blushin dhe sherrin që ky i fundit ka bërë me ish-drejtorin e Digitalb,...

Sociale 10:30 - 3 Gusht, 2019

Vjollca Hoxha, si “Sudja”/ Qytetarët i kërkojnë paratë, pas largimit të TV Klan nga Digitalb

Një ditë më parë, pa asnjë lloj paralajmërimi, Televizioni Kombëtar Klan dhe Klan Plus nuk transmetojnë më në platformën Digitalb. CNA.al ka raportuar se gjithçka kishte...

Sociale 10:55 - 2 Gusht, 2019

Largimi i Tv Klan nga Digitalb/ A do t’ua kthejë Vjollca Hoxha, paratë, qytetarëve?

Dje në mënyrë të beftë dhe pa asnjë paralajmërim, televizioni kombëtar Klan, me i madhi ne vend, jo vetëm për nga audienca por edhe nga produksionet...

Opinione 19:27 - 1 Gusht, 2019

A po fillon rrënimi i Digitalb?

Sot në mesditë u njoftua se televizioni kombëtar Klan, aktualisht më i madhi, jo vetëm nga audienca, por dhe për nga prodhimtaria e programacioni, u largua,...

Sociale 16:11 - 1 Gusht, 2019

Klan braktis Digitalb/ Kalon në Tring

Televizioni kombëtar Klan nuk do jetë më pjesë e platformës Digitalb duke e braktisur dhe duke kaluar në platformën Tring dhe disa platforma të tjera të...

Aktualitet 23:06 - 24 Janar, 2019

‘BOMBË’ NË DIGITALB/ VJOLLCA HOXHA FIRMOSI E VETME SHKARKIMIN E DREJTORIT, BIEN SHITJET E DEKODERAVE, ULEN FITIMET E KOMPANISË (DOKUMENTI)

Ditën e djeshme, newsbomb.al dha ekskluzivisht lajmin e shkarkimit të drejtorit të përgjithshëm të shoqërisë Digitalb, Alban Jaho. Vendimi për shkarkimin e menjëhershëm të Jahos, duket...

Aktualitet 11:51 - 24 Janar, 2019

Si i “vrau” Vjollca të gjithë shokët dhe bashkëpunëtorët e Tanit të Top-it

Hakmarrje, urrejtje ndaj shokëve apo ndaj vetë ish-bashkëshortit të saj? Një histori dhe kapitull që po shkon drejt fundit, pas një përplasje të madhe që Vjollca...

Aktualitet 08:53 - 24 Janar, 2019

Largmi i drejtorit të Digitalb/ Pritet emri i ri

Vjollca Hoxha, një nga aksioneret kryesore të Digitalb ka shkarkuar dje nga detyra drejtorin e Kompanisë mediatike me të madhe në vend, Digitalb. Alban Jaho drejtonte...

Aktualitet 21:42 - 23 Janar, 2019

Shkarkohet drejtori i Digitalb, Alban Jaho “dëshmori i fundit”

Drejtori i Digitalb një prej kompanive më të mëdha në vend është shkaruar nga detyra. Alban Jaho është shkarkuar pasi është kapur me shkelje të rënda...

Aktualitet 16:13 - 19 Nentor, 2017

Aksident i rëndë në autostradë/ Të plagosurit me urgjencë në spital

Një aksident i rëndë raportohet të ketë ndodhur në autostradën Tirana-Durrës, ku si pasojë mësohet të ketë të plagosur, numri i të cilëve ende nuk dihet....

Aktualitet 20:53 - 1 Mars, 2017

Video/ “Visi dhe Egla” jashtë krevatit, në reklamën më të re të DigitAlb 

 Dyshja tashmë aq e famshme e humorit profesionist të pastër, aq sa është kthyer në modelin tipik të çifteve shqiptare për nga mënyra se si dhe...

Aktualitet 22:25 - 13 Shkurt, 2017

E VERTETE! ILDA BEJLERI SFIDON REALISHT VETE FILMIN ME REKLAMEN E DigitAlb PER SHEN VALENTIN!

Pas fotove qe “rrodhen” nga prapaskenat e xhirimeve, DigitAlb nxorri sonte ne transmetim, ne prag te Shen Valentinit, spotin televiziv aq shume te perfolur gjithe diten...