Connect with Us

All posts tagged "diete"

Aktualitet 21:54 - 14 Korrik, 2019

“Dieta ime bazohet 100% në bimë”/ Kim Kardashian nuk pranon operacionet plastike

Kim Kardashian është një nga vajzat më seksi në botë. Të gjithë i adhurojnë format e trupit të saj, madje shumë vajza bëjnë gjëra ekstreme për...

Life Style 13:53 - 9 Korrik, 2019

Si të keni rënie në peshë pa dietë? Zbuloni ushqimet më të rëndësishme që duhet të konsumoni

Në këtë sezon të nxehtë vere të gjithe duan të jenë në formën e tyre më të mirë duke mos pasur shumë kile në trupin e...

diete- kater kg ne kater dite
Aktualitet 12:40 - 6 Maj, 2019

Dita Ndërkombëtare pa dietë/Dilni përpara pasqyrës dhe komplimentoni trupin tuaj

U lodhët nga dieta juaj dhe ushqimet që nuk i hani dot? Sot është dita juaj e preferuar,si një mundësi për të pranuar trupin tonë, sado...

Life Style 12:40 - 4 Prill, 2019

Dieta Ketogjenike/Çfarë duhet të dini për trendin e fundit të ushqimit në botë?

Të mbash dietën Keto do të thotë të heqësh dorë nga karbohidratet, veçanërisht buka. Zakonisht trupi e merr energjinë nga karbohidratet dhe i kthen ato në...

Kryesore Show Biz 11:40 - 18 Mars, 2019

Nga peshat te dieta, Lindita Halimi tregon të pathënat e shtatzënisë së saj

Gjatë 9 muajve ajo nuk tregoi në asnjë moment se ishte në pritjen e ëmbël, por tashmë Lindita Halimi ka vendosur që të shprehet lidhur me...

Kryesore Show Biz 11:25 - 23 Shkurt, 2019

Mbajti dietën e JLo, gazetarja shqiptare tregon “vuajtjet”: “Më e vështirë se të lije cigaren!”

Gazetarja e njohur shqiptare, Iva Tiço ka rrëfyer sot vështirësitë e dietës së famshme që ka mbajtur këngëtarja Jennifer Lopez. Iva Tiço e ndoqi dietën strikte...

diete- kater kg ne kater dite
Aktualitet 22:00 - 15 Shkurt, 2019

Dieta e mrekullive/ Si të humbësh katër kg në katër ditë

Të humbësh peshë shpejt është e vështirë për shumicën e personave sepse kërkon një ndryshim të madh në stilin e jetesës, por nuk është e pamundur.Ajo...

Kryesore Show Biz 13:10 - 9 Shkurt, 2019

“E dua dietën pas buke!” Këngëtari i njohur i prish dietën Fifit

Mateus Frroku dhe Fifi paskan bërë një pakt rreth një vit më parë për të humbur disa kilogramë. Sigurisht pjesa më e vështirë është t’i përmbahesh...

dobesim pa diete
Aktualitet 22:10 - 26 Janar, 2019

Kemi lajme të mira/ Katër këshilla për t’u dobësuar pa mbajtur dietë

Ha ngadalë Trurit i duhen dhjetë minuta për të marrë  sinjalin e ngopjes nga stomaku. Kështu që është e këshillueshme që të gjitha vaktet e tua...

Life Style 11:40 - 18 Janar, 2019

Superdieta që shpëton jetë, ruan planetin dhe ushqen mbarë njerëzimin

Një dietë e re e zhvilluar premton shpëtimin e jetëve, ushqimin e 10 miliardë njerëzve, gjithçka pa shkaktuar dëme katastrofike për planetin. Shkencëtarët janë përpjekur të...

Aktualitet 21:00 - 8 Janar, 2019

Studimi/ Tre kivi në ditë mund t’ju shpëtojnë nga hipertensioni

Hipertensioni është një nga problemet shëndetësore më të zakonshme me të cilat përballet shoqëria moderne. Ushqimi i keq është në vendin e parë, si një nga...

diete- kater kg ne kater dite
Aktualitet 00:00 - 5 Janar, 2019

Ju tregojmë si të humbni tre kilogram për tre ditë, pa u lodhur fare

Të humbësh peshë shpejt është e vështirë për shumicën e personave sepse kërkon një ndryshim të madh në stilin e jetesës, por nuk është e pamundur.Ajo...

Aktualitet 20:00 - 23 Dhjetor, 2018

Si të planifikojmë një dietë ushqimore të shëndetshme pa ndihmën e një dietologu

Një plan ushqimi i shëndetshëm i jep trupit tuaj ushqyesit që i nevojiten çdo ditë duke qëndruar brenda qëllimit tuaj të përditshëm të kalorive për humbjen...

Aktualitet 12:40 - 16 Dhjetor, 2018

Më thuaj grupin e gjakut të të them dietën që duhet të mbash…

Në mesin e shumë programeve të shëndetshme të ngrënies ekziston dhe një dietë specifike për grupet e gjakut. Dieta e grupit të gjakut është një dietë...

diete- kater kg ne kater dite
Life Style 15:10 - 12 Dhjetor, 2018

Dietë efikase për linja perfekte për vetëm 14 ditë

Më poshtë ju ndihmojmë me një nga dietat më të “shkëlqyeshme” të njërës nga klinikat më të famshme angleze. Dieta zgjat dy javë, nuk duhet të...

Kryesore Show Biz 10:25 - 24 Nentor, 2018

Gati të dini sekretin? Hygerta Sako tregon si humbi 12 kg dhe bëni mirë të mbani shënime

Moderatorja e sportit Hygerta Sako ka treguar për të gjithë ndjekësit kuriozë, sesi i humbi kilogramët e tepërt. Së fundi ajo është parë mjaft në formë...

Aktualitet 14:53 - 7 Nentor, 2018

Çfarë hanë këto modelet vallë? Ja dietat që ndjekin engjëjt e “Victoria’s Secret”

Nuk duhet të mbani dietë duke mos ngrëne për të arritur format tuaja ideale. Por duhet të ushqeheni në mënyrë të shëndetshme! Dhe për këtë mund...

Life Style 14:10 - 31 Tetor, 2018

Dieta me limon, si të humbisni 10 kilogramë në 14 ditë

Nëse dëshironi që tërësisht ta ndryshoni pamjen tuaj dhe të humbni së paku 10 kilogramë, përpos një vullneti të hekurt dhe të vendosur, ju duhen edhe...

Aktualitet 20:30 - 3 Dhjetor, 2017

Mbani dietë por nuk dobësoheni?/ Ja kush e ka fajin

Nuk janë të gjitha perimet njësoj, prandaj, për të humbur kilogramët e dëshiruar, është e nevojshme që edhe këto t’i hiqni nga menyja. Jeni në dietë...

Aktualitet 08:10 - 2 Gusht, 2017

Zbuloni sekretin pse kjo 41 vjeçare duket si një vajzë 21 vjeç

Të gjithë duam të qëndrojmë të rinj dhe me një pamje të freskët gjithmonë. Në pamje të parë do të mendonit se dizenjuesja tajlandeze Lure Hsu...

Aktualitet 08:19 - 11 Korrik, 2017

Ndiqni këto 5 këshilla ose nuk do të arrini kurrë humbni peshë

Janë pesë këshillat që në mënyrën më të qartë ua bëjnë me dije se pse përkundër ushtrimeve ju edhe me tutje nuk mund ta keni linjën...

Aktualitet 15:41 - 10 Korrik, 2017

Dëshironi të bini në peshë lehtë dhe pa mund?/ Ndiqni këto këshilla

 Le ta pranojmë se shumicën e kohës ne nuk hamë se jemi të uritur. Në vend të kësaj e ngrëna na është bërë zakon dhe një...

Femra 11:31 - 7 Mars, 2017

Lëkurë portokalli për dobësim

Tashmë është e vërtetuar se lëkura e portokallit përmban më shumë vlera ushqyese sesa vetë tuli i frutit. Portokalli është i pasur me vitaminë C, A...