Connect with Us

All posts tagged "diell"

Mot i qënRritje temperaturash dhe vranësira kalimtare/ Ja si parashikohet dita e sotmedrueshëm dhe me diell/ Ja si parashikohet të jetë dita e sotme
Lajme 08:12 - 23 Shkurt, 2021

Diell dhe rritje temperaturash/ Parashikimi i motit për sot

Dita e sotme do të vijojë me mot të kthjellët në të gjithë vendin tonë. Sipas MeteoAlb, parashikohet që edhe pasditja dhe nata të vijojnë në...

Lamtumirë dimër!/ Në fundjavë temperaturat shkojnë në 20 gradë
Sociale 22:14 - 15 Shkurt, 2021

Vjen kthesa e madhe e motit/ Ja çfarë na pret deri në fund të shkurtit

Gjysma e dytë e muajit shkurt paraqitet kryesisht me kthjellime ndërsa nuk priten reshje të dendura deri në fund të tij. Pritet që reshjet të shfaqen...

Lajme 09:54 - 8 Shkurt, 2021

Nga Agim Xhafka/ Kur Korça u bë me pishinë…Nuk fitova medalje,por fitova siguri!

Isha shtatë vjeç kur Korça u bë me pishinë. Nga që e kisha shtëpinë pranë shihja punimet çdo ditë. Endërroja sikur bëhesha notar dhe i fitoja...

Sociale 08:07 - 6 Shkurt, 2021

Diell dhe temperatura të larta/ Parashikimi i motit për fundjavën

Për këtë fundjavë vendi ynë do të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike. Të shtunën e të dielën, moti do të jetë i kthjellët në të...

Surprizat e motit/ Ja si parashikohet dita e sotme
Sociale 08:10 - 13 Dhjetor, 2020

Surprizat e motit/ Ja si parashikohet dita e sotme

Dita e diel parashikohet mot me alternime vranësirash dhe intervale me diell. Reshje shiu të izoluara përgjatë relieveve malore. Era nga kuadrati i veriut me shpejtësi...

Mëngjese dhe mbrëmje të ftohta/ Parashikimi i motit për këtë javë
Sociale 08:06 - 23 Nentor, 2020

Mëngjese dhe mbrëmje të ftohta/ Parashikimi i motit për këtë javë

Kjo javë do të ndikohet nga kushte atmosferike të qendrueshme. Moti parashikohet të jetë kryesisht i kthjellët, e vranësira deri mesatare, keto më të perqëndruara ditën...

Rikthehen reshjet dhe vranësirat/ Çfarë ka rezervuar moti për javën që vjen
Sociale 17:01 - 21 Nentor, 2020

Plane për fundjavë?/ Mësoni si do jetë moti ditën e nesërme

Ditën e nesërme do të kemi mot kryesisht të kthjellët por të ftohtë. Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak mjegulla e dendur do të jetë prezente në orët...

Rikthehen reshjet dhe vranësirat/ Çfarë ka rezervuar moti për javën që vjen
Sociale 08:06 - 19 Nentor, 2020

Kthjellime dhe vranësira, ja si do të jetë moti ditën e sotme

Ditën e enjte në vend përgjithësisht do të mbizotërojë moti i qendrueshëm, i kthjellët me kalime vranësirash të pakëta e mesatare në zonat malore. Përgjatë luginave...

Rikthehen reshjet dhe vranësirat/ Çfarë ka rezervuar moti për javën që vjen
Sociale 08:08 - 16 Nentor, 2020

Harroni ditët me diell/ Këtë javë përgatituni për temperatura dimërore

Moti këtë javë do të pësojë ndryshim krahasuar me ditë të tëra plot diell. Kështu ditën e hënë kthjellimet e mëngjesit do t’i lenë vendin dendësimit...

Surprizat e motit/ Ja si parashikohet dita e sotme
Sociale 08:20 - 15 Nentor, 2020

Moti vijon të na surprizojë/ Çfarë pritet për këtë fundjavë

Moti mbetet me kthjellime në të gjithë vendin edhe këtë të dielë. Sipas MeteoAlb në mesditë, vranësirat fillojnë të përfshijnë zonat perëndimore dhe gradualisht gjithë territorin...

Surprizat e motit/ Ja si parashikohet dita e sotme
Sociale 08:26 - 8 Nentor, 2020

Moti vijon të na surprizojë/ Çfarë pritet për këtë fundjavë

Lajme të mira vijnë nga moti sa i përket parashikimit të fundjavës. Intervale kthjellimesh dhe vranësira të lehta dominojne në skajin verior dhe jugor, ndresa pjesa...

Sociale 08:06 - 7 Nentor, 2020

Kthjellime në gjithë vendin/ Surprizat e motit për këtë fundjavë

Lajme të mira vijnë nga parashikimi i motit sa i përket fundjavës. Të ndikuar nga kushte atmosferike të qëndrueshme, moti parashikohet të jetë kryesisht i kthjellët,...

Surprizat e motit/ Ja si parashikohet dita e sotme
Sociale 08:06 - 6 Nentor, 2020

Rikthehet moti i kthjellët/ Rrezet e diellit do iu shoqërojnë gjatë ditës së sotme

Ditën e sotme rikthehet moti i kthjellët dhe orët me diell përjashtuar vranësirat e pakta kalimtare në pjesën më të madhe të territorit pasi zona e...

Pas diellit, rikthehen ditët me shi/ Mësoni surprizat e motit
Sociale 08:45 - 5 Nentor, 2020

Pas diellit, rikthehen ditët me shi/ Mësoni surprizat e motit

Pas disa ditëve me mot të kthjellët dhe diell sot pritet një përkeqësim i kushteve atmosferike për vendin tonë. Moti pritet të nis i vranët që...

Moti vijon të na “surprizojë”/ Çfarë pritet për këtë javë
Sociale 08:10 - 2 Nentor, 2020

Moti vijon të na “surprizojë”/ Çfarë pritet për këtë javë

Zyrtarisht tashmë jemi futur në muajin Nëntor dhe kryefjala e parashikimit të motit duhet të ishin reshjet e shiut dhe vranësirat por ende jo. Thënë kjo...

Ditëve me diell i erdhi fundi/ Ja çfarë na pret orët në vijim
Sociale 21:39 - 24 Tetor, 2020

Ditëve me diell i erdhi fundi/ Ja çfarë na pret orët në vijim

Ditëve të bukura me diell duket se i erdhi fundi, pasi fundjava rikthen reshjet e shiut dhe shtrëngatat. Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, dita e shtunë, në...

Harroni ditët me diell/ Moti bën kthesën e papritur
Sociale 17:11 - 22 Tetor, 2020

Harroni ditët me diell/ Moti bën kthesën e papritur

Pas disa ditëve me diell, situata meteorologjike mbi vendin tonë pritet të ndryshojë totalisht. Sipas sinoptikanëve, nesër dhe pasnesër do të jetë kulmi i ndikimit afrikan...

Sazan Guri tregon arsyet/ Pse nuk duhet mbajtur maska në ditët me shi dhe me diell
Politikë 22:58 - 17 Tetor, 2020

Sazan Guri tregon arsyet/ Pse nuk duhet mbajtur maska në ditët me shi dhe me diell

Ambientalisti Sazan Guri, ka argumentuar mbrëmjen e sotme pse nuk duhet mbajtur maska në ditët me shi dhe në ato me diell. Guri tha në ditët...

Ktheu në Kuvend ‘Buxhetin 2021’/ Shpjegohet Meta: Nuk ka asnjë plan për mbrojtjen e biznesit nga pasojat e COVID
Politikë 11:46 - 8 Tetor, 2020

“Fort po shndrit ai diell”/ Meta publikon foton me Edin

Presidenti Ilir Meta ka zgjedhur që ditën sot ta nisë me miq. Njëri prej tyre është edhe Edi, ashtu siç edhe e ka prezantuar presidenti, me...

Surprizat e motit/ Si parashikohen temperaturat në ditën e fundit të gushtit
Sociale 19:04 - 29 Gusht, 2020

Surprizat e motit/ Si parashikohen temperaturat në ditën e fundit të gushtit

Dita e nesërme pritet të jetë përgjithësisht me diell e vranësira të lehta kalimtare. Shërbimi Meteorologjik parashikon se era do të fryjë juglindje e veriperëndim e...

Keni plane për pushime në plazh?/ Mësoni parashikimin e motit për sot
Sociale 15:48 - 23 Gusht, 2020

Mot i paqëndrueshëm me shi dhe erë/ Si pritet të jenë temperaturat për javën e ardhshme

Dita e hënë do të nisë me diell dhe në mesditë do të shfaqen vranësirat përgjatë maleve. Reshjet e shiut të izoluara, do të shfaqen në...

Diell dhe temperatura përvëluese/ Parashikimi i motit për sot
Sociale 08:11 - 23 Gusht, 2020

Surprizat e motit/ Si pritet të jenë temperaturat për ditën e sotme

Për ditën e sotme pritet nivel rreziku “i moderuar’’ nga zjarret në të gjithë qarqet, përveç qarqeve Shkodër, Kukës, Dibër ku pritet nivel rreziku “i ulët”....

Diell dhe temperatura përvëluese/ Parashikimi i motit për sot
Sociale 08:06 - 15 Gusht, 2020

Diell dhe temperatura përvëluese/ Parashikimi i motit për sot

Territori Shqiptar gjatë paradites do të jetë me kthjellime dhe vranësira të lehta në zonat malore. Por orët e mesditës dhe pasdites shtojnë vranësirat në zonat...

Me shume postime