Connect with Us

All posts tagged "diber"

Kronika 12:34 - 28 Qershor, 2020

Kapen duke tranportuar lëndë drusore/ Procedohen dy persona në Dibër, e pëson edhe një zyrtar

Policia e Dibrës ka proceduar penalisht 3 persona dhe ka sekuestruar 14 m3 lëndë drusore si dhe mjetet që i transportonin. Konkretisht janë proceduar shtetasit me...

“Zero tolerancë ndaj kujtdo që tenton të cënojë sigurinë ushqimore”/ AKU bllokon 136 kg mish në Dibër, ndëshkohen 4 subjekte
Sociale 16:30 - 24 Qershor, 2020

“Zero tolerancë”/ AKU bllokon 136 kg mish në Dibër, ndëshkohen 4 subjekte

Kombëtar i Ushqimit ka bllokuar 136 kg mish të pasigurt për konsum në qarkun e Dibrës. Nga kontrollet në disa subjekte, AKU ka konstatuar shkelje që...

Shëndeti 18:02 - 27 Maj, 2020

Manastirliu jep lajmin e mirë/ Realizohet ndërhyrja e vështirë në maternitetin e Dibrës

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka dhënë një lajm të mirë pasditen e sotme. Ajo tregon se në maternitetin e Dibrës është zhvilluar një ndërhyrje e...

Kronika 16:39 - 23 Maj, 2020

Shkoi për të mbledhur bimë medicinale në mal/ Zhduket pa gjurmë 18 vjeçari nga Dibra

Një 18 vjeçar rezulton i zhdukur prej 5 ditësh në rrethana ende të paqarta. Ardian Pali nga Dibra ka humbur gjurmët që prej të martës pasi...

Kronika 23:16 - 15 Maj, 2020

Vetëplagoset me armë zjarri 23-vjeçari/ Ndërron jetë gjatë rrugës për në spital

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Dibër ku një 23-vjeçar ka humbur jetën. Mësohet se i riu ka ndërruar jetë gjatë rrugës...

Kronika 09:14 - 14 Maj, 2020

Grabitën me armë një banesë në Dibër / Arrestohet autori i katërt i vjedhjes së parave

Shkon në katër numri i të arrestuarve për vjedhjen me armë të një shume parash në një banesë. Kapet autori i katërt i vjedhjes me armë...

Politikë 14:02 - 12 Maj, 2020

“Tendera të paligjshëm në kohë pandemie”/ PD e Dibrës padit kryebashkiakun Dionis Imeraj

Partia Demokratike Dega Dibër ka denoncuar në Prokurorinë e Posaçme SPAK dhe KLSH për shpërdorim detyre dhe shkelje të barazisë në tendera , kryetarin e pazgjedhur...

Denoncim 10:28 - 11 Maj, 2020

“Aeroplani me drogë nga Dibra”/ Berisha publikon videon: Covid 19 dhe narkoflota aleatët më të mirë!

Ish kryeministri Sali Berisha ka publikuar videon e qytetarit dixhital , sipas të cilit një aeroplan me drogë u ngrit dje nga Dibra. Dibrani shkruan se...

Kronika 14:18 - 10 Maj, 2020

Zhduket pa lënë gjurmë 63 vjeçari në Dibër/ Familjarët kërkojnë ndihmën e policisë

Një 63 vjeçar nga fshati Rreth-Kale i njësisë administrative Muhurr në Dibër, është zhdukur prej 6 ditësh. Familjarët e Sefedin Lleshit, dyshojnë se aim und të...

Kronika 09:29 - 6 Maj, 2020

Sherr masiv mes familjeve në Dibër/ Plagosen 2 persona

Ndërhyrja në kohë e Policisë parandaloi përshkallëzimin e mëtejshëm të një konflikti me pasoja të rënda. Shërbimet e Komisariatit të Policisë Dibër, pas njoftimit të marrë...

Shëndeti 19:33 - 8 Prill, 2020

Mjeku tregon si u infektua me koronavirus/ “Vizitova një fëmijë të prekur, do rikthehem në punë”

Mjeku në Dibër Arben Agolli ka treguar për gjendjen e tij shëndetësore, pasi u infektua në Maqedoninë e Veriut. Agolli tregon se prej 20 ditësh është...

Kronika 12:38 - 8 Prill, 2020

Qëlluan në ajër me armë/ Pranga 7 personave në Dibër, autorë të disa vjedhjeve

Shërbimet e Drejtorisë Vendore të Policisë Dibër, në bazë të informacioneve të siguruara në rrugë operative, se një grup personash po gjuanin me armë zjarri në...

Kronika 10:04 - 7 Prill, 2020

Plagosën me mjete të forta komshiun/ Arrestohen 2 vëllezër në Dibër

Ndërhyrja në kohë e Policisë parandalon përshkallëzimin e një konflikti mes disa personave në Dibër. Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Dibër, pas...

Kronika 08:46 - 25 Shkurt, 2020

Grabitën dhe dhunuan të moshuarit/ Zbardhet ngjarja e rëndë, prangosen katër persona

Policia e Dibrës ka zbardhur ngjarjen e ndodhur në datën 22.02.2020, ku disa persona vodhën me dhunë sende me vlerë në një banesë. Policia bën të...

Kronika 21:15 - 14 Shkurt, 2020

Tragjedia e trefishtë në Bulqizë/ Mbërrijnë në morg trupat e familjes Tola, pritet ekspertiza mjeko-ligjore

Kanë mbërritur në morgun e spitalit Rajonal të Dibrës tre trupat e pajetë të familjes Tolaj për t’iu nënshtruar ekspertizës mjeko-ligjore. Ekspertët mjeko-ligjorë, qëndruan në banesën...

Politikë 19:34 - 9 Shkurt, 2020

Denoncon ish deputeti/ Qeveria lë në mëshirë të fatit Dibrën, mijëra banorë pa energji elektrike prej 24 orësh

Ish deputeti i PD, Xhemal Gjunkshi ka denoncuar mungesën e energjisë elektrike prej 24 orësh në Dibër. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Gjunkshi thotë se...

Kronika 09:17 - 5 Shkurt, 2020

Dëbora “pushton” vendin/ Probleme në disa qarqe

Moti i keq që ka përfshirë vendin gjatë orëve të fundit ka shkaktuar probleme të shumta në furnizimin me energji elektrike në qarkun e Korçës dhe...

Kronika 11:05 - 31 Janar, 2020

Zbardhen dy raste vjedhjesh/ Arrestohet në flagrancë 26-vjeçari

Policia e Dibrës bën të ditur se ka zbardhur dy vjedhje të ndodhura më parë, si dhe ka arrestuar në flagrancë një 26-vjeçar. Në pranga ka...

Xhemal Gjunkshi “i përvishet” Lleshajt/ “Pse fole me tone kërcënuese në sy të vajzave të mitura”
Politikë 20:05 - 23 Janar, 2020

“Turpi i Bulqizës”/ Gjunkshi thirrje Lefter Allës” Nëse e ndjen se je djalë Dibre, jep dorëheqjen

Ish deputeti demokrat, Xhemal Gjunkshi ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale, lidhur me rastin e kryebashkiakut të Bulqizës, Lefter Alla, i cili u kap...

Sociale 14:13 - 19 Janar, 2020

Ç’po ndodh!/ Pas tërmetit në Kukës regjistrohen lëkundje edhe në Dibër

Pas tërmetit që u regjistrua pak minuta më parë në Barrë të Kukësit, të tjera lëkundje janë në Dibër. Mësohet se epiqendra e termetit ishte në...

Zgjedhja e anëtarëve të KQZ-së/ Zbardhet propozimi i tretë i PD
Politikë 13:54 - 18 Janar, 2020

“Dosja 184 të transferohet në SPAK”/ PD letër Prokurorisë: Të hetohet për vjedhjen e zgjedhjeve në Dibër

Partia Demokratike i ka kërkuar informacion zyrtar Prokurorisë së Dibrës për dosjen 184, të vjedhjes së zgjedhjeve në Dibër, dosje e cila u transferua atje nga...

Lajme 12:37 - 18 Janar, 2020

I vëllai u kap me drogë/ Shkarkohet shefi i Qarkullimit të Dibrës

Shkarkohet nga detyra shefi i qarkullimit të Dibrës, Robert Aga. Shkarkimi i Agës nga detyra lidhet me arrestimin e vëllait të tij Pajtim Agës  i cili...

Sociale 19:41 - 13 Janar, 2020

Vështirësohet qarkullimi nga ngricat, në Dibër

Temperaturat nën zero dhe prezenca e akullit në rrugë, kanë vështirësuar qarkullimin rrugor në vend. Probleme me qarkullimin e mjeteve, mësohet se, ka në rrugën nacionale...