Connect with Us

All posts tagged "diamant"

Kryesore Show Biz 13:40 - 24 Korrik, 2019

Diamant 2.4 karatë/ Zbulohet çmimi marramendës i unazës së aktores hollivudiane

E pranishme në eventin “Comic Con” , aktorja e njohur Scarlett Johansson nuk ka mundur të mbulojë unazën e saj e cila i habiti të gjithë...

Kuriozitete 13:10 - 7 Prill, 2019

‘Diamanti i zi’/Veçantia e mollës së zezë, pse po çmend internetin?

Kjo mollë e veçantë, ngjyrë e zezë, po cmend internetin duke i ndarë njerëzit në 2 grupe, ata që mendojnë se është e vërtetë dhe ata...

Kuriozitete 14:25 - 17 Dhjetor, 2018

Zbulohet në Kanada diamanti gjigant i verdhë 552 karat

Një diamant i verdhë 552 karat është zbuluar në Kanada. Ai konsiderohet të jetë diamanti më i madh i gjetur ndonjëherë në Amerikën e Veriut. Kompania...

Aktualitet 17:00 - 14 Nentor, 2018

Shitet diamanti i rrallë/50.3 milionë $ për gurin e çmuar rozë

Një diamant i rrallë ngjyrë rozë është shitur 50.3 milionë dollarë në ankand, një çmim rekord. Guri i çmuar 19-karatësh Pink Legacy u ble në Gjenevë...

Kryesore Show Biz 15:40 - 17 Tetor, 2018

E shkatërruar nga vdekja e ish të dashurit, këngëtarja i kthen të fejuarit unazën 100 mijë dollarëshe

Ariana Grande dhe i fejuari i saj Pete Davidson kanë lajmëruar përfundimin e romancës mes të dyve.Mediat e huaja shkruajnë se pas ndarjes, Ariana, e cila...

Teknologji 12:20 - 12 Korrik, 2018

Diamantet sintetikë mund të jenë sekreti i kompjuterëve kuantikë të së ardhmes

Diamantet sintetikë mund të jenë sekreti i kompjuterëve kuantikë të së ardhmes. Sipas eksperimenteve të kryera të Universitetit Princeton rezulton se këta lloj diamantesh mund të...

Life Style 23:10 - 19 Maj, 2018

Çiftit i bie llotaria/ Gjejnë kuti me gurë diamanti dhe floriri në oborr të shtëpisë

Shihnin një kuti metalike të çuditshme në oborr, por për shumë vite kujtonin se ishte kuti shpërndarjeje e kabllove elektrike. U desh të kalonin disa drerë...

Kuriozitete 22:00 - 18 Mars, 2018

Trendi i fundit/ Në vend të unazës, piercing me diamant!

Trendi më i ri i Instagramit është këtu, dhe është më i dhimbshëm seç duket. Njerëzit tani në vend të një unaze diamanti po vendosin në...

Aktualitet 22:50 - 23 Dhjetor, 2017

Rihanna fsheh unazën e diamantit përpara paparacëve

Rihanna është në qëndër të medias për shkak të lidhjes së saj me milionerin nga Dubai. Në fillim të dhjetorit u përfol se ajo mban në...

Aktualitet 19:11 - 1 Gusht, 2017

Foto/ Kush është mbretëresha e re e Instagram-it?

Një modele 27-vjeçare, Ksenia Tsaritisina është bashkëshortja e miliarderit rus, Aleksey Shapovalov. Po flasim për një njeri vërtet të pasur, i cili i ka bërë nuses...

Aktualitet 09:37 - 11 Mars, 2017

Dhuratat marramendëse/ Zbehet fuqia e unazës me diamante

A mund të ketë diçka më të mirë se diamanti? Çfarë mund ta zëvendësojë atë? Që t’u bëjnë sa më shumë përshtypje femrave të tyre, pallonjtë...

Histori 23:50 - 1 Qershor, 2016

“Blue Hope”, diamanti i mallkuar

“Diamanetet janë miqtë më të mirë të grave” këndonte Marilin Monroe… Gur ezoterik me shkëlqimin e një fuqie shumë të madhe, me vlerë të çmuar e...

Histori 23:30 - 31 Mars, 2016

“Blue Hope”, diamanti i mallkuar

Ka kaluar shekuj të tërë histori, ka lënë pas vetes një gjurmë të gjatë vdekjesh e vuajtjesh. Pa kursyer pothuaj asnjë prej zotëruesve të tij, të...

Kuriozitete 20:59 - 19 Nentor, 2015

Zbulohet diamanti më i madh i 100 viteve të fundit

Diamanti më i madh në 100 vite është zbuluar në një minierë në Botsvana, njoftoi një kompani minerare kanadeze këtë javë. Ai është 1.111 karat, duke...