Connect with Us

All posts tagged "dhurata"

Showbizz 13:43 - 9 Maj, 2020

FOTOT-Kim Kardashian publikon foton me bikini të Kris Jenner/ Hap arkivat dhe surprizon nënën e saj

Biznesmenia Kim Kardashian ka vendosur të surprizojë nënën e saj Kris Jenner duke e uruar më herët për Ditën e nënës.   Ndonëse nuk është sot Dita...

Shëndeti 17:05 - 31 Mars, 2020

“Na ka lënë të gjithëve gojëhapur”/ Tritan Kalo emocionohet nga dhurata e papritur

Mjeku i njohur Tritan Kalo ka publikuar një suprizë që është bërë për heronjë e Infektivit nga një grup nxënësish nga gjimnazi “Muharrem Çollaku” i Pogradecit....

Lajme 20:47 - 30 Mars, 2020

Eneda Tarifa thyen rregullat për ditëlindje/ Rrëfehet për planet e prishura nga karantinimi dhe dhuratat

Një ditëlindje krejt ndryshe ka qenë ajo e sotme për këngëtaren Eneda Tarifa. Ajo ka treguar se si e ka festuar sot ditën e lindjes me...

Politikë 16:05 - 15 Mars, 2020

Video/ Burri nga Bulqiza del nga karantina, mbledh kanaçe për mbijetesë

Ish deputetja e Partisë Demokratike Dhurata Çupi, ka denoncuar historinë e një qytetari nga Bulqiza i cili është i detyruar të ‘thyejë” urdhërin e qeverisë duke...

Lajme 18:20 - 1 Janar, 2020

Studimi/ Shumica e njerëzve zgjedhin dhurata për të befasuar dhe jo për të kënaqur

Për shumicën prej nesh, dhuratat që dëshironim kur ishim fëmijë ishin shumë të ndryshme nga ato për të cilat ne duam si të rritur. Shumica prej...

Lajme 16:20 - 1 Janar, 2020

Sa vjeç nuk i besohet më Babagjyshit të Vitit të Ri?

Babagjyshi është personazhi më i preferuar i fëmijëvë gjatë festave të fundvitit. Sipas hulumtimeve të fundit, fëmijët pasi mbushin tetë vjeç, zbulojnë se Babagjyshi i Vitit...

Blog 13:13 - 24 Dhjetor, 2019

Ende nuk keni blerë dhuratat për Krishtlindje?/ Ja disa ide!

Dhuratat e Krishtlindjes kanë fuqinë të përcjellin më së miri dashurinë kundrejt të afërmëve. Jemi në prag Krishtlindje tashmë, mirëpo ka ende kohë për ata që...

Sociale 14:31 - 17 Tetor, 2019

Spar dhuron 10 makina për 3 vjetorin, me plane të mëdha për 2020-n

Tre vjet më parë, u prezantua zyrtarisht në tregun shqiptar marka ndërkombëtare e rrjetit të supermarketeve SPAR. Me ardhjen e tij në Shqipëri, Spar solli menjëherë...

Aktualitet 14:25 - 24 Qershor, 2019

“Mendova se do më mbushnin me dhurata”/ 24 vjeçarja tregon “zhgënjimin” nga takimet me të moshuarit

Edhe pse ishte 19 vjec, Jessica Hyer mendoi se mund t’i paguante faturat e shkollës duke kryer marrëdhënie intime me burra më të moshuar se ajo...

Aktualitet 19:18 - 31 Maj, 2019

Dhurata me shifra “të çmendura”/ Missi merr surprizën e madhe për ditëlindje

Ditën e djeshme në mbrëmje missi Trejsi Sejdini ka festuar ditëlindjen dhe ka marrë dhurata shumë të shtrenjta. Në këtë ditë shumë të veçantë për të...

Aktualitet 17:56 - 7 Maj, 2019

Prindërit i dhurojnë para/ Prokurori me dy emra, në sitën e Vettingut

Kreu i Prokurorisë së Pogradecit, Sotir Kllapi do të dalë nesër në senacë dëgjimore para Komisionit të Pavarur të Kualifikimit. Dosja e tij do të shqyrtohet...

Aktualitet 12:03 - 21 Prill, 2019

Ivi Kaso si gjyqtar/ 20 000 euro në dasëm, shtëpi e prona me paratë e vëllait?

Ish kreu i  Departamentit Anti-Korrupsion në Kryeministri përgjatë viteve 2009-2013 apo Sekretari aktual për Zgjedhet në Partinë Demokratike, Ivi Kaso, është një nga zërat thuajse më...

Kryesore Show Biz 14:40 - 7 Prill, 2019

“Mos na sillni dhurata, bëni bamirësi”/Meghan Markle bën deklaratën prekëse

Meghan e Harry kanë hapur një llogari të tyren në “Instagram”, që vetëm në pak ditë ndiqet nga mbi 4 milionë persona. Në prag të lindjes...

Kryesore Show Biz 17:40 - 4 Prill, 2019

Byzylyku 63 mijë $/Këngëtarja shqiptare tregon dhuratat luksoze për ditëlindje

Adelina Tahiri feston ditëlindjen e saj të 27-të këtë të enjte.Ajo ka uruar veten që në orët e para të mëngjesit në Instagram, duke bërë publike...

ide dhuratash per shen valentin
Aktualitet 23:00 - 7 Shkurt, 2019

Nuk dini se ç’ti dhuroni partnerit?/ Ju sjellim katër ide dhuratash për Shën Valentin

Libër? Një libër është zgjidhja më e mirë, nëse nuk ke asnjë ide për dhuratën që do t’i bësh partnerit për Shën Valentin. Mund ti dhurosh...

Kryesore Show Biz 13:25 - 23 Janar, 2019

Ju prezantojmë me çiftin më të ri të showbiz-it: Zbulohet i dashuri i Dhurata Dorës

Pavarësisht se janë mësuar disa nga lidhjet e saj me kalimin e kohës, Dhurata Dora nuk ka pranuar të flasë thuajse për asnjë prej tyre. Këngëtarja...

Jumbo shperndan dhurata per femijet ne Bulqize
Aktualitet 15:43 - 15 Janar, 2019

Jumbo, dhurata në Bulqizë dhe në fshatin e Dibrës për fëmijët në nevojë

Tanimë e kthyer në traditë, edhe sivjet festat e fundvitit e gjetën Jumbo-n, dyqanin më të madh të lodrave në Shqipëri dhe Ballkan, pranë fëmijëve të...

Aktualitet 20:30 - 6 Janar, 2019

Habit studimi! Kush të bën më të lumtur marrja apo dhënia e dhuratave?

Dy psikologë amerikanë kanë treguar se dhënia e dhuratave na bën më të lumtur se marrja e tyre. Gëzimi për të dhuruar diçka zgjat më shumë...

Aktualitet 21:30 - 29 Dhjetor, 2018

Janë bërë të mërzitshme: 5 dhuratat që NUK duhet të bëni këtë fundvit

Rëndësi ka mendimi për të bërë një dhuratë! Kjo është e vërtetë, por rëndësi ka edhe se çfarë është “fshehur” brenda pakos. Sipas disa studimeve, më...

Aktualitet 18:37 - 26 Dhjetor, 2018

Foto- Bregu po ikën nga Shqipëria/ Por sot e kanë bërë për të qarë e për të qeshur

Sekretarja e Përgjithshme e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal, Majlinda Bregu nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, ka njoftuar se do të largohet nga Shqipëria për t’u...

Aktualitet 13:55 - 25 Dhjetor, 2018

Foto-Studentët “surprizojnë” Ramën/ Dhurata e veçantë për Krishtlindje

Disa studentë protestues kanë vendosur t’i bëjnë një dhuratë të veçantë kryeministrit Edi Rama me rastin e Krishtlindjes. Ata kanë vendosur t’i dërgojnë Ramës një palë...

Life Style 12:10 - 15 Dhjetor, 2018

Nuk dini çfarë dhuratash të bëni për festa? Jua thotë horoskopi për çdo shenjë

Me siguri je në një nga 3 grupet kur bie fjala për dhuratat e festave: Të vjen plasja kur i pyet njerëzit çfarë duan dhe nuk...

Aktualitet 09:53 - 25 Nentor, 2018

Erdhi sezoni i Shigjetarit, ja cilat dhurata janë perfekte për ta

Shigjetarët janë më të lumtur kur janë jashtë, duke udhëtuar ose duke u argëtuar. Cilat janë dhuratat më të mira për një Shigjetar? Një piknik i...