Connect with Us

All posts tagged "dhune"

Zgjedhjet e 3 nëntorit/ Shtetet e Bashkuara të Amerikës përgatiten për dhunë të mundshme
Bota 20:42 - 15 Tetor, 2020

Zgjedhjet e 3 nëntorit/ Shtetet e Bashkuara të Amerikës përgatiten për dhunë të mundshme

Zyrtarët e ngarkuar për sigurinë e zgjedhjeve të ardhshme presidenciale në mbarë Shtetet e Bashkuara, po marrin masa paraprake shtesë, duke u përgatitur për mundësinë jo...

Showbizz 12:00 - 13 Tetor, 2020

U keqtrajtua dhe u dhunua keq nga partneri/ Aktorja turke shfaqet për herë të parë pas skandalit

Pak kohë më parë aktorja Deniz Bulutsuz akuzoi ish-partnerin e saj, aktorin Ozan Gucen se e kishte dhunuar. Mediat e huaja turke më pas raportuan se...

Sociale 13:42 - 12 Tetor, 2020

U përfol se e dhunoi i shoqi/ Rrëfehet Anita Haradinaj: Ramushi ka 17 vjet që më “rreh me dashuri”

Spikerja e njohur shqiptare, Anita Haradinaj ka qenë në qendër në mediavepasi kohët e fundit u përfol se bashkëshorti, Ramush Haradinaj kishte ushtruar dhunë. Mirëpo, në...

Sociale 17:08 - 11 Tetor, 2020

Historia e dhimbshme e 33 vjeçares/ Vëllai më tërhiqte zvarrë sepse u divorcova, vjehrri shikonte dhe qeshte

Një grua 33 vjeçare ka rrëfyer historinë tronditëse të jetës së saj, dhe vuajtjet vuajtjet që ish-burri i saj i ka bërë të përjetojë për vite...

“Rebelohet” Meta/ Presidenti thirrje qytetarëve: Të rrëzojmë së bashku pengesën për të ardhmen europiane
Politikë 17:19 - 10 Tetor, 2020

“Rebelohet” Meta/ Presidenti thirrje qytetarëve: Të rrëzojmë së bashku pengesën për të ardhmen europiane

Në kuadër të vlerësimit të 100-vjetorit të Luftës së paharruar dhe të lavdishme të Koplikut, presidenti Ilir Meta vlerësoi Ushtarakun e madh Lucë Nish Dedvukaj, Kryetrimin...

Dhunuan barbarisht 19 vjeçarin/ Shoqërohen në polici pesë adoleshentë
Kronika 17:08 - 9 Tetor, 2020

Dhunuan barbarisht 19 vjeçarin/ Shoqërohen në polici pesë adoleshentë

Policia e Fierit identifikoi dhe shoqëroi në Komisariatin e Policisë Fier 5 adoleshentët që shfaqeshin në një video të publikuar në rrjetet sociale duke dhunuar një...

Nuk iu bind urdhrit për të ndaluar dhe goditi policin/ Arrestohet 34-vjeçari
Kronika 09:59 - 8 Tetor, 2020

Nuk iu bind urdhrit për të ndaluar dhe goditi policin/ Arrestohet 34-vjeçari

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Gjirokastër arrestuan në flagrancë shtetasin Dh. D., 34 vjeç, lindur në Poliçan, Gjirokastër dhe rezident në Greqi,...

Zbardhen disa vjedhje në Elbasan/ Arrestohet 33-vjeçari i shpallur në kërkim
Kronika 11:11 - 25 Shtator, 2020

Ushtroi dhunë ndaj nënës/ Arrestohet 47 vjeçari në Durrës

Policia ka arrestuar një 47 vjeçar në Durrës pasi akuzohet për dhunë në familje. Ai ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj nënës së tij. “Specialistët...

Edukatorja dhunon foshnjën 18 muajshe/ Procedohet pronari i kopshtit
Kronika 10:02 - 25 Shtator, 2020

“Qante goca kur e prekte”/ Dëshmia shokuese, si u dhunua fëmija 18 muajsh në kopësht

Një fëmijë 18 muajshe është dhunuar nga edukatorja në qytetin e Durrësit. Denoncimi është bërë nga gjyshja e fëmijës, e cila ka vënë re shenja në...

Dhunoi dhe plagosi me thikë të moshuarin në lokal/ Kapet në Durrës autori i ngjarjes
Kronika 22:53 - 21 Shtator, 2020

Dhunoi dhe plagosi me thikë të moshuarin në lokal/ Kapet në Durrës autori i ngjarjes

Është vënë në prangat e policisë autori i plagosjes në Kavajë. Shtetasi Riza Aliu dhunoi dhe plagosi me thikë në ambientet e një lokali 60-vjeçarin Besnik...

Grabitën me dhunë banesën në Finiq/ Vihen në pranga dy autorët
Kronika 10:25 - 7 Shtator, 2020

Grabitën me dhunë banesën në Finiq/ Vihen në pranga dy autorët

Policia e Sarandës ka zbardhur me prova ligjore vjedhjen e ndodhur më 29 gusht 2020, në fshatin Melçan, Finiq, ndrsa ka vënë në pranga dhe dy...

“Çmendet” 37 vjeçari në Maliq/ Dhunon fizikisht nënën e tij
Kronika 13:56 - 3 Shtator, 2020

“Çmendet” 37 vjeçari në Maliq/ Dhunon fizikisht nënën e tij

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Maliq, ku një 37 vjeçar ka dhunuar fizikisht nënën e tij, 56 vjeçe. Mësohet se autori është shtetasi E.A....

Bota 22:40 - 2 Shtator, 2020

SHBA-ja kërkon t’i jepet fund dhunës në Bjellorusi

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, ka thënë se Shtetet e Bashkuara kërkojnë nga qeveria bjelloruse që t’i japë fund menjëherë shtypjes së protestave opozitare, të...

Humb jetën anastezisti në Tiranë/ Gjendet i pajetë në hollin e spitalit
Bota 08:49 - 30 Gusht, 2020

E pazakontë/ Emigrantët e infektuar me COVID kafshojnë mjekët dhe tentojnë të ikin nga spitali

Një ngjarje jo e zakonshme është regjistruar mbrëmjen e së shtunës në një spital në Romë, ku janë përfshirë tre emigrantë të infektuar me koronavirus, të...

“Çmendet” 46-vjeçari/ Dhunon gruan dhe vajzën
Kronika 09:15 - 27 Gusht, 2020

“Çmendet” 46-vjeçari/ Dhunon gruan dhe vajzën

Një 46-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Elbasanit, pasi akuzohet se ka kanosur me  mjet të mprehtë dhe ushtroi dhunë fizike ndaj bashkëshortes dhe...

Zhduket gruaja me vajzën 2-vjeçare në Vlorë/ Alarmohet bashkëshorti
Kronika 15:19 - 26 Gusht, 2020

Gjendet i pajetë një i moshuar në Vlorë/ Në trup ka shenja dhune

Një person është gjetur pa shenja jete në Vlorë. Mësohet se ngjarja ka ndodhur mesditën e sotme, në lagjen “4 Heronjtë”. Trupi i pajetë 91-vjeçarit me...

Pësoi arrest kardiak te rruga e “Elbasanit”/ Humb jetën në krye të detyrës efektivi i policisë
Kronika 16:11 - 21 Gusht, 2020

Rrahu sërish gruan pesë muaj pasi kishte dalë nga burgu/ 47-vjeçari dërgohet në qeli për herë të tretë

Dhuna në familje është një fenomen mjaft i rëndë në Shqipëri dhe janë jo të pakta rastet kur një i dënuar për dhunë, rreh sërish ish-partneren...

Masat ndaj koronavirusit/ Policia apel të fortë për qytetarët
Kronika 16:39 - 20 Gusht, 2020

Akuzohen për dhunë në familje/ Arrestohen 3 persona

Policia e Tiranës ka vënë në pranga 3 persona, për vepra të ndryshme penale. Mësohet se nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë...

Rrahu ish-bashkëshorten dhe kundërshtoi punonjësit e Policisë/ Arrestohet 50-vjeçari
Kronika 12:14 - 18 Gusht, 2020

Rrahu ish-bashkëshorten dhe kundërshtoi punonjësit e Policisë/ Arrestohet 50-vjeçari

Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Elbasan, arrestuan në flagrancë për dhunë një person. Bëhet fjalë për shtetasin me iniciale N.Ç., 50 vjeç,...

Iu gjetën drogë, armë dhe vjedhje/ Arrestohen 3 persona dhe shpallen në kërkim tre të tjerë në Durrës
Kronika 11:29 - 13 Gusht, 2020

Dhunoi vajzën e tij të mitur/ Arrestohet 41-vjeçari në Tiranë, në pranga edhe 2 të tjerë

Nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr. 5 u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit S. Q., 41 vjeç, pasi në banesë,...

Raporti-Të rinjtë në Shqipëri/ Pandemia shtoi kriminalitetin, papunësinë dhe dhunën
Sociale 10:52 - 12 Gusht, 2020

Raporti-Të rinjtë në Shqipëri/ Pandemia shtoi kriminalitetin, papunësinë dhe dhunën

Në Ditën Ndërkombëtare të të Rinjve, CRCA dhe ANYN Shqipëri bëjnë publike gjendjen e mjerë të rinisë, në Raportin “Rinia në Shqipëri 2020“ Dita Ndërkombatëre e...

BE kritikon Bjellorusinë për dhunën pas zgjedhjeve/ Paralajmëron marrje të masave
Bota 23:15 - 11 Gusht, 2020

BE kritikon Bjellorusinë për dhunën pas zgjedhjeve/ Paralajmëron marrje të masave

Shefi për Politikë të Jashtme në Bashkimin Evropian, Josep Borrell ka dënuar të martën, atë që e ka cilësuar si dhunë “joproporcionale” nga autoritetet e Bjellorusisë...

“Të shtënat me armë në Peqin”/ Merr tjetër kthesë ngjarja, çfarë thotë policia
Kronika 16:13 - 11 Gusht, 2020

Dhunohet me mjete të forta 21 vjeçari në Lezhë/ Dërgohet në gjendje të rëndë në spital

Një ngjarje e rëndë është regjistruar mbrëmjen e djeshme në Lezhë. Sipas asaj që raporton Ballakan web, një i ri, 21 vjeç me inicialet G.K është...