Connect with Us

All posts tagged "dhuna"

“Rrihte nënën dhe ne”/ Antonela rrëfen historinë tronditëse të familjes së saj
Showbizz 11:50 - 23 Shkurt, 2021

“Rrihte nënën dhe ne”/ Antonela rrëfen historinë tronditëse të familjes së saj

Antonela Berisha është një nga konkurrentet e emisionit të Përputhen. Ajo ka rënë gjithnjë në sy për komentet dhe reagimet e saj në lidhje me Mevalnin...

Aleanca për mbrojtjen e Teatrit protestë para Ministrisë së Brendshme/ Zbardhen kërkesat e tyre
Aktualitet 17:51 - 20 Dhjetor, 2020

Dhuna ndaj aktivistëve të Mbrojtjes së Teatrit/ Komisionerja për të Drejtat e Njeriut: Policia nuk ka reflektuar

Komisionerja për të Drejtat e Njeriut Dunja Mijatoviç ka reaguar, në lidhje me dhunën e ushtruar ndaj aktivistëve për Mbrojtjen e Teatrit. Sipas komisioneres, vrasja e...

Shoqërimi dhe dhunimi i aktivistëve/ Teatri i Kosovës: Qeveria po tenton shuarjen e zërit për drejtësi
Aktualitet 11:37 - 20 Dhjetor, 2020

Shoqërimi dhe dhunimi i aktivistëve/ Teatri i Kosovës: Qeveria po tenton shuarjen e zërit për drejtësi

Shoqata Sindikale e Teatrit Kombëtar të Kosovës ka reaguar pas shoqërimit  dhe dhunimit të aktivistëve të Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit nga policia mbrëmjen e djeshme....

Protesta për vrasjen e Klodianit/ Reagon Delegacioni i BE-së në Shqipëri
Aktualitet 12:09 - 13 Dhjetor, 2020

Prania e të miturve në protestë/ Reagon UNICEF: Distancohuni nga dhuna

Protestat e dhunshme të shkaktuara prej 4 ditësh në disa qytete të vendit dhe prania e gjerë e të miturve, të cilët nuk nguruan të shkatërronin...

''Janë të nxitur'', ministrja e Arsimit: Është shumë e dhimbshme kur shoh të mitur që dhunojnë institucionet
Politikë 19:44 - 12 Dhjetor, 2020

”Janë të nxitur”/ Ministrja Kushi: Është e dhimbshme kur shoh të mitur që dhunojnë institucionet

Ministrja e Arsimit, Rinisë dhe Sportit, Evis Kushi, tha në Euronews Albania se vrasja e të riut Klodian Rasha është një ngjarje tragjike. Ajo tha se...

Vrasja e Klodjan Rashës dhe protestat/ Ambasadori gjerman shigjeton policinë: Të hiqet dorë nga dhuna
Politikë 20:00 - 11 Dhjetor, 2020

Vrasja e Klodjan Rashës dhe protestat/ Ambasadori gjerman shigjeton policinë: Të hiqet dorë nga dhuna

Ambasadori gjerman në Shqipëri, Peter Zingraf, ka reaguar për protestat dhe për vrasjen e të riut Klodjan Rasha nga punonjësi i policisë. Zingraf deklaron se këto...

Showbizz 13:10 - 23 Nentor, 2020

Tre programet ku promovohet dhuna dhe antivlerat

Televizioni Top Channel për vite me radhë është vlerësuar si një nga televizionet më të ndjekur nga shqiptarët. Prej vitesh në këtë ekran janë transmetuar programe...

Politikë 15:01 - 25 Shtator, 2020

Edukatorja dhunon barbarisht fëmijën 18 muajsh/ Ish-zv.ministrja: Kjo është çnjerëzore, të dhemb zemra

Ish-zv.ministrja e Arsimit Nora Malaj ka reaguar ashpër në lidhje me një ngjarje të rëndë të raportuar sot në media, ku thuhet se një fëmijë 18...

Politikë 12:19 - 17 Shtator, 2020

Çfarë di Taulant Balla, për dhunën ndaj gazetarit kritik të Ramës, Metës dhe Bashës?

Sot në sallën e Kuvendit ka ndodhur një debat, për shkak se CNA.al ka publikuar skandalin në lidhje me një BMW luksoze, e cila përdoret nga...

Balla plas “bombën” në Kuvend/ Ja kush qëndron pas dhunimit të gazetarit
Politikë 11:28 - 17 Shtator, 2020

Balla plas “bombën” në Kuvend/ Ja kush qëndron pas dhunimit të gazetarit

Kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla ka reaguar pas fjalës së deputetit të Bindjes Demokratike, Andi Përmeti, i cili kërkoi që të zbardhet rasti...

Pse po ikin të gjithë nga Basha / Dy histori në një kohë
Politikë 12:01 - 7 Shtator, 2020

Kur do ti bëjë zgjedhjet lokale, Lulzim Basha?!

Ditën e djeshme, presidenti Ilir Meta ka dekretuar datën e zgjedhjeve parlamentare. Ashtu sikurse CNA.al e kishte paralajmëruar, se do ta shpallte brenda të hënës, Meta...

“Përse i ke paguar dritat dhe ujin, burri i shtëpisë jam unë dhe jo ti”/ Sherr në familje, dhunohet barbarisht gruaja 
Kronika 13:55 - 31 Gusht, 2020

“Përse i ke paguar dritat dhe ujin, burri i shtëpisë jam unë dhe jo ti”/ Sherr në familje, dhunohet barbarisht gruaja 

“Përse e pagove ujin dhe dritat?”, pas kësaj pyetjeje një 59-vjeçare është ndodhur nën dhunën e bashkëshortit, i cili e ka goditur derisa ajo është shtrirë...

Dhunohet dhe grabitet e moshuara në Pukë
Kronika 08:31 - 20 Gusht, 2020

Dhunohet dhe grabitet e moshuara në Pukë

Një 70-vjeçare në fshatin Kishagji të Pujës ka rënë pre e grabitjes, gjatë natës që lamë pas. Mësohet se dy persona, ende të paidentifikuar, kanë dhunuar...

Shpallet lëvizja më e re kombëtare/ Meta: Do jem në krahun tuaj si President
Politikë 11:00 - 23 Korrik, 2020

Shpallet lëvizja më e re kombëtare/ Meta: Do jem në krahun tuaj si President

Presidenti Ilir Meta ishte sot i pranishëm në ceremoninë e shpalljes së lëvizjes kombëtare “Ne jemi 1”, kundër dhunës dhe shfrytëzimit seksual të fëmijëve në Shqipëri....

Politikë 12:32 - 20 Korrik, 2020

Video ekskluzive/ Si gënjeu Gjergji Thimio për rrahjen nga kunati i Niko Peleshit

Në media sot ka qarkulluar një foto e koleksionistit Gjergji Thimio i cili duket i gjakosur tek hundët. Pas publikimit të kësaj fotoje, ka pasur shumë...

https://www.cna.al/2020/07/05/video-basha-ngel-serish-ne-klase-ben-gafen-e-radhes-ne-korce/
Politikë 11:04 - 11 Korrik, 2020

Garë në PD, apo Demokraci e Drurit?!

Kryetari i Republikës së re, Lulzim Basha e proklamoi lëvizjen e re për propozimin e kandidatëve për deputet nga baza si një lëvizje e fortë demokratiziuese,...

Beogradi në flakë/ “Ndizen” edhe qytete të tjera të Serbisë
Kosova & Rajoni 09:02 - 11 Korrik, 2020

Beogradi në flakë/ “Ndizen” edhe qytete të tjera të Serbisë

Sërish mbrëmjen e djeshme, Beogradi është përfshirë nga protesta të dhunshme, ku qindra protestues u përleshën me policinë jashtë parlamentit të Serbisë. Policia përdori gaz lotsjellës...

Ilir Levonja/ Vjosa Osmani dhe regjimi i Tiranës
Kosova & Rajoni 08:47 - 11 Korrik, 2020

Përplasjet në Kuvend/ Vjosa Osmani denoncon në polici deputetin: Më kërcënoi fizikisht

Seanca parlamentare e ditës së djeshme në Kuvendin e Kosovës, është shoqëruar me përplasje dhe debate të forta, ku është përfshirë edhe Kryetarja e Kuvendit Vjosa...

Plas në PD/ Rrihet me grushte e shqelma kryetari, fshihet ngjarja
Kronika 13:11 - 10 Korrik, 2020

Plas në PD/ Rrihet me grushte e shqelma gjatë mbledhjes kryetari i degës

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në selinë e degës së Partisë Demokratike, në Devoll, mesditen e sotme. Mësohet se kreu i degës së PD-së në...

Denoncim 10:32 - 23 Qershor, 2020

Video-Policia dhunon brutalisht qytetarin me pranga

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar në faqen e tij në rrjetet sociale, një video, ku efektivë të policisë dhunojnë një qytetar të orangosur. Berisha thekson se...

Kronika 09:10 - 22 Qershor, 2020

Dhunohet dhe kërcënohet avokati/ “Unë nuk heq dorë nga çështja e klientit tim”

Një avokat në Vlorë ka rënë pra e dhunës mëngjesin e sotëm. Mësohet se bëhet fjalë për avokatin Kujtim Cakrani, i cili është dhunuar dhe kërcënuar...

“Ka pasur reflektim”/ Mazhoranca tërhiqet nga shkarkimi i Ilir Metës?
Politikë 15:34 - 18 Qershor, 2020

Video-Meta dënon dhunën ndaj gazetarëve/ Thirrja e fortë për policinë

Presidenti Ilir Meta ka reaguar në lidhje me shoqërimin e gazetarit Elvis Hila, i cili po raportonte për aksionin e IKMT në Shëngjin. Në një postim...

Blog 08:40 - 11 Qershor, 2020

Çfarë është ANTIFA, dhe përse mbështet dhunën nëpër protesta

Nga Mindy Weisberger “Live Science” Për sa kohë që ka pasur fashizëm – një lëvizje politike që evokon nacionalizmin dhe racizmin, dhe që përdor dhunën për...