Connect with Us

All posts tagged "dhjame"

Life Style 14:15 - 6 Qershor, 2019

Vaji i kokosit, aleati më i mirë për të djegur dhjamin dhe për të humbur peshë shpejt

Vaji i kokosit është një produkt që është shumë i pasur me përfitime shëndetësore dhe tashmë është i përhapur në gjithë botën. Mëgjithatë pak njerëz e...

Life Style 13:25 - 22 Prill, 2019

Jeni dobësuar?/Studimi i ri tregon se ku “përfundoi” sasia e dhjamit

A e keni pyetur ndonjë herë veten se ku shkon sasia e dhjamit pasi jeni dobësuar? Asistenti shkencor Ruben Meerman dhe Andrew Brown, profesor dhe udhëheqës...

lengu qe ju shkrin dhjamin
Aktualitet 16:52 - 10 Mars, 2019

 Gati për verën/ Ky lëng magjik do t’ju shkrijë dhjamin në bark, krahë dhe kofshë

Karrota është shumë e pasur në fibra dhe në ujë, ajo  është një pastruese shumë efikase e organizmit si dhe mund të përdoret edhe si ushqim...

perime qe djegin dhjame
Aktualitet 23:00 - 9 Mars, 2019

Tre perimet që duhet të hash për të hequr qafe dhjamin  pa u munduar

Brokoli Brokoli ka efekte antioksidante dhe antiinflamatore të cilat ndikojnë shumë pozitivisht edhe në luftën kundër disa llojeve të kancerit. Gjithashtu brokoli eviton edhe kapsëkun, kjo...

pale barku
Femra 22:40 - 24 Janar, 2019

Më në fund vjen diçka e mirë nga pala e dhjamosur e barkut

Ideja vjen nga Japonia, një miks qelizash staminale dhe pak yndyrë që vjen nga barku ose kofshët mund shërbejnë mjaft mirë nëse arrin ti injektosh në...

obezitet
Aktualitet 13:45 - 3 Janar, 2019

Këto janë erëzat që do t’ju shpetojnë nga dhjami i tepërt

Piperi i zi: Të gjithëve ju ka ndodhur të teshtini pasi keni nuhatur piper të zi. Nuk ka asgjë për t’u shqetësuar, kjo ndodh sepse piperi i...

Shëndeti 22:53 - 28 Shtator, 2015

Pija që shkrin dhjamin

Në përbërje të kësaj pije është çaji i gjelbër, por nëse juve nuk ju pëlqen shija e çajit të gjelbër, shtesat e shijshme si portokalli dhe...

Life Style 20:00 - 26 Janar, 2015

Si të reduktojmë dhjamin në zonën e barkut

Studimet kanë treguar, se mënyra më e mirë e reduktimit të shtresave të dhjamit rreth zonës së barkut, është të kombinosh ushqimin e shëndetshëm me ushtrimet...