Connect with Us

All posts tagged "devis xherahu"

"Ti ma more zemrën"/ Devis Xherahu sjell serenatën e dashurisë me ikonën e muzikës korçare
Kultura 12:13 - 23 Shkurt, 2021

“Ti ma more zemrën”/ Devis Xherahu sjell serenatën e dashurisë me ikonën e muzikës korçare

Këngëtari i mirënjohur Devis Xherahu ka sjellë serenatën e dashurisë, “Ti ma more zemrën” me ikonën e muzikës korçare, Spanja Pipa. Këtë herë Xherahu ka goditur...

Showbizz 16:07 - 3 Janar, 2021

Devis Xherahu tregon si festoi për Vitin e Ri/ “Pas 28 vitesh e kalova me familjen”

Këngëtari Devis Xherahu ka qenë i ftuar në emisionin “E Diell” ku kanë kujtuar se si i festonin festat vite më parë. Ai është shprehur se...

Showbizz 10:20 - 7 Dhjetor, 2020

Surprizë!/ Devis Xherahu i jep fund beqarisë, zyrtarizon lidhjen shumëvjeçare

Këngëtrai i njohur Devis Xherahu, pas shumë vitesh lidhje, së bashku me partneren e tij i kanë dhënë fund beqarisë duke zyrtarizuar lidhjen e tyre. Nëpërmjet...

Politikë 17:36 - 28 Maj, 2020

Nuk duhet humbur/ Devis Xherahu “godet” me këngën më të re

Këngëtari i njohur dhe shumë i dashur për publikun Devis Xherahu, e ka nisur karrierën e tij muzikore në Greqi. Prej shumë vitesh ai është futur...

Showbizz 12:54 - 16 Maj, 2020

VIDEO- Nostalgji!/ Endri Prifti dhe Devis Xherahu rikthejnë serenatën korçare pas 17 vitesh

Endri Prifti dhe Devis Xherahu janë prej këngëtarëve më të dashur të muzikës së lehtë. Dyshja fantastike e serenatave janë mbledhur me një grup miqsh duke...

Aktualitet 14:10 - 13 Dhjetor, 2017

Rrëfehet këngëtari shqiptar: “Fati i fillestarit më bëri të fitoj miliona në Las Vegas”

Këngëtari Devis Xherahu ishte sot në emisionin “Kush vjen për drekë”, në Tv Klan nga ku sprovoi veten në kuzhinë. Xherahu tha se për të është...