Connect with Us

All posts tagged "detyrim"

Sociale 17:30 - 16 Tetor, 2020

Policia me “dorë të hekurt”/ 341 gjoba për mosvendosjen e maskës

Punonjësit e Policisë vijojnë kontrollet në terren, për të monitoruar zbatimin e masës së re për parandalimin e përhapjes së COVID-19, mbajtjen e detyrueshme të maskës...

Rama tregon deri kur do të mbahen maskat me detyrim
Aktualitet 21:52 - 15 Tetor, 2020

Rama tregon deri kur do të mbahen maskat me detyrim

Kryeministri Edi Rama gjatë një interviste në emisionin “Opinion” tha se maskat do të jenë të detyrueshme deri në dalje të dimrit. Sipas tij, kjo për...

Maskë në çdo ambient jashtë shtëpisë/ ISHP jep detaje, kush përjashtohet nga ky detyrim
Sociale 12:13 - 14 Tetor, 2020

Maskë në çdo ambient jashtë shtëpisë/ ISHP jep detaje, kush përjashtohet nga ky detyrim

Drejtoresha e ISHP-së Albana Fico ka dhënë detaje lidhur me vendimin e qeverisë për vendosjen e detyrueshme të maskës që nga dita e nesërme. Fico tha...

Nga e enjtja maska me detyrim/ Rama: Qytetarët ta marrin seriozisht, shmangim një mbyllje të dytë
Aktualitet 12:11 - 13 Tetor, 2020

Nga e enjtja maska me detyrim/ Rama: Qytetarët ta marrin seriozisht, shmangim një mbyllje të dytë

Kryeministri Edi Rama është ndalur sërish tek vendimi i qeverisë se duke nisur nga e enjtja maskat do të bëhen të detyrueshme për çdo ambient. Gjatë...

Mbajtja e maskës e detyrueshme/ Muka pyet Ramën: Cila është evidenca shkencore?
Sociale 19:23 - 11 Tetor, 2020

Mbajtja e maskës e detyrueshme/ Muka pyet Ramën: Cila është evidenca shkencore?

Studiuesi i epidemiologjisë, Taulant Muka ka komentuar ecurinë e Koronavirusit në vendin tone dhe vendimin e fundit të qeverisë për mbajtjen e maskës edhe në ambjente...

“Do i japin Ramës mandatin e 3-të/ Elezi thirrje demokratëve: T’i përzemë nnga shtëpia jonë “Republikasit”
Politikë 12:09 - 11 Tetor, 2020

Maska e detyrueshe në rrugë/ Ibsen Elezi paralajmëron Ramën: “Tenxherja” do shpërthejë

Ish-kreu i degës së Partisë Demokratike në Kukës, Ibsen Elezi, ka reaguar për vendimin e mbajtjes së detyrueshme të maskës në ambjentet e jashtme. Elezi deklaron se...

Maska me detyrim/ Oriola Marashi reagon pas vendimit të qeverisë
Showbizz 13:55 - 10 Tetor, 2020

Maska me detyrim/ Oriola Marashi reagon pas vendimit të qeverisë

Ditën e sotme në një konferencë për shtyp, kryeministri Edi Rama tregoi masat e reja të vendosura përsa i përket mbrojtjes nga Covid-19. Kryeministri u shpreh...

Kontrrollues dhe egoistë/ Shenjat e horoskopit që i detyrojnë partnerët e tyre të bëjnë gjithçka
Horoskopi 16:44 - 7 Tetor, 2020

Kontrrollues dhe egoistë/ Shenjat e horoskopit që i detyrojnë partnerët e tyre të bëjnë gjithçka

Ujori Ujori ka lindur i mërzitur me botën dhe sigurisht jo i prerë për punë të menjëhershme. Çdo gjë që kërkon punë në moment është për...

Shëndeti 11:42 - 28 Gusht, 2020

Rritja e numrit të të prekurve me Covid-19/ Franca merr masa të rrepta

Mbajtja e një maske në publik është bërë e detyrueshme në të gjithë Parisin dhe disa zona përreth, mes një rritje të rasteve të Covid-19 në...

Bota 09:48 - 7 Gusht, 2020

Maska me detyrim edhe jashtë!

Gjithnjë e më shumë qytete dhe rajone po insistojnë që njerëzit të mbajnë maska jo vetëm në mjedise të mbyllura, por edhe jashtë. Mjaft qytete në...

Bota 12:20 - 29 Korrik, 2020

Testi i koronavirusit në Gjermani me detyrim/ Si funksionon ai?

Shqipëri, Kosovë, Serbi, Turqi, SHBA, etj.: Kush do të vijë në Gjermani nga një vend që ndodhet në listën me 130 vende të konsideruara si zona...

“E kuptoj indiferencën e moshës”/ Manastirliu mesazh të fortë rinisë: Bëni një “sakrificë”, ua keni borxh prindërve!
Shëndeti 10:15 - 22 Korrik, 2020

Manastirliu sërish thirrje qytetarëve/ “Mbajtja e maskës është e detyrueshme”

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka bërë një tjetër thirrje për qytetarët këtë mëngjes. Në një postim në rrjetet sociale, ajo ka publikuar foton e një...

Ndërgjegjja nuk funksionoi/ Maskat me detyrim, gati akti normativ
Shëndeti 20:43 - 14 Korrik, 2020

Ndërgjegjja nuk funksionoi/ Maskat me detyrim, gati akti normativ

Kryetarja e Komitetit të Ekspertëve, Mira Rakacolli, e sheh të domosdoshëm aplikimin e penaliteteve për mosmbajtjen e maskës në mjedise publike. Në studion e emisionit “Në...

Bota 16:51 - 14 Korrik, 2020

Masat ndaj Covid/ Nga 1 gushti, Franca bën të detyrueshme mbajtjen e maskës

Franca do të bëjë të detyrueshme mbajtjen e maskës në të gjitha vendet e mbyllura për të frenuar epideminë e koronavirusit. Gjatë një interviste televizive, presidenti...

“Po dominojnë moshat e reja”/ Pipero: Maska me detyrim edhe në rrugë
Shëndeti 18:26 - 10 Korrik, 2020

“Po dominojnë moshat e reja”/ Pipero: Maska me detyrim edhe në rrugë

Prej disa javësh, situata nga koronavirusi në Shqipëri paraqitet shqetësuese.  Mjeku infeksionist Pëllumb Pipero tregon se në numrat e shtuar të të infektuarve javët e fundit...

Bota 14:38 - 4 Korrik, 2020

Irani vendos kufizime të reja ndaj COVID-19/ Vendosja e maskës e detyrueshme

Presidenti i Iranit, Hassan Rohani thotë se të gjithë iranianët që nuk mbajnë maska, nuk do të kenë qasje në shërbimet shtetërore dhe vendet e punës...

Video-Heq stresin ndaj Covid-19 me verë e dolli?/ Pipero reagon pas videos që bëri “namin”: Si qëndron e vërteta
Shëndeti 23:20 - 3 Korrik, 2020

“Maska duhet vendosur me detyrim”/ Pipero: Nëse bëhet për dy javë do ulen shifrat me 4 herë

Mjeku infeksionist Pëllumb Pipero, kërkoi që mbajtja e maskës të bëhet me detyrim. Pipero tha se kudo dhe kurdo ku nuk mund të ruhet distanca sdociale,...

Bota 09:23 - 11 Maj, 2020

Vajzat e mitura në Jemen martohen me detyrim

Në Jemen martohen minorenet me burra shpeshherë shumë herë më të mëdhenj në moshë, me pasoja katastrofike për të prekurat. Rrallëherë shënohen suksese në luftë kundër...

Politikë 12:06 - 10 Maj, 2020

Meta citon parathënien e “Kanonit të Zhurisë”/ “Qeveria e detyruar të ruajë lirinë e njeriut”

“Çdo pune që rrëzon të dréjtat` é ropit tue prure ndalim në jétë, në liri dhé në kamjé të tija është faj. Fajet janë të ndaluara...

Bota 15:05 - 27 Prill, 2020

Koronavirusi/ Mbajtja e maskës në Gjermani e detyrueshme

Në Gjermani nga e hëna është vendosur detyrimi i mbajtjes së maskës në shumë ambiente publike, si supermarkete apo në qarkullimin urban. Si land i fundit...

Politikë 22:07 - 23 Janar, 2020

“I bëri gjëmën vendit”/ Berisha tregon detyrimin e Fatos Nanos ndaj shqiptarëve

Ish kryeminstri Sali Berisha ka kujtuar sot ish kryeministrin socialist Fatos Nano, për të cilin thotë se ka një detyrim për shqiptarët. Sipas Berishës, Nano duhet...

Politikë 22:30 - 3 Dhjetor, 2019

“Nuk është koha për foto të përbashkët të politikanëve”/ Paloka tregon detyrimin e qeverisë

Nënkryetari i PD, Edi Paloka thotë se nuk është koha për fototë përbashkët të politikanëve, por që politika dhe politikanët të jenë pranë qytetarëve. Sipas Palokës,...

Aktualitet 20:31 - 20 Prill, 2019

Presioni për pushim nga puna/ Detyron infermierët në Korçë të blejnë uniformat

Ish kryeministri, Sali Berisha, në një postim në rrjetet sociale ka publikuar një denoncim nga infermierët në spitalin e Korçës. Në denoncim thuhet se drejtorët dhe...