Connect with Us

All posts tagged "detyra"

Politikë 20:02 - 8 Shtator, 2019

Shkarkohet nga detyra drejtori i Tatimeve në Elbasan

Është shkarkuar nga detyra drejtori i degës së Tatimeve të Elbasanit, Bedri Bejtja. Shkak për shkarkimin e tij mësohet të këtë qënë performanca e ulët në...

Aktualitet 18:58 - 19 Korrik, 2019

Nga Shefi i Komisariatit tek Shefi i Krimeve/ SHÇBA pezullon 4 drejtues policie

Katër punonjës policie, dy shefa dhe dy specialistë për hetimin e krimeve janë shkarkuar sot nga detyra, me vendimi të Gjykatës së Elbasanit. Policët akuzohen për...

Aktualitet 17:28 - 29 Qershor, 2019

Rama e shkarkoi nga detyra/ Policia shoqëron kryebashkiakun e PD

Ditën e djeshme pas deklaratës së ministrit të Brendshëm Sasndër Lleshaj kryeministri Edi Rama firmosi shkarkimin nga detyra të kryebashkiakut të Vaut të Dejës, Zef Hila...

Aktualitet 20:46 - 18 Maj, 2019

Dhunohet për shkak të detyrës mjeku në Vlorë

Një mjek është dhunuar pasditen e sotme në qytetin e Vlorës. Mësohet se mjeku me iniciale F.G është goditur disa herë nga disa persona për shkak...

Aktualitet 21:40 - 17 Maj, 2019

Fshehu shkarkimin nga detyra/ Njihuni me anëtarin e Vettingut që vendos për fatin e gjyqtarëve

Gjyqtari i Kolegjit të Posaçëm të Apelimit, Luan Daci, i cili sot vendos për fatin e gjyqtarëve rezulton të jetë i shkarkuar nga sistemi i drejtësisë...

Aktualitet 18:37 - 15 Maj, 2019

Lirohen nga detyra prefekti i Shkodrës dhe Elbasanit

Prefekti i Shkodrës Valdrin Pjetri, dhe ai Elbasanit Gledian Llatja janë liruar me VKM nga detyra. Llatja nga rradhët e PS-së do të kandidojë për Bashkinë...

arta marku sulmo hajdarmatajn
Aktualitet 21:39 - 9 Maj, 2019

Pas shkarkimit nga detyra/ Arta Marku sulmon Hajdarmatajn

Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme, Arta Marku, ka thënë se ndryshimet e drejtuesve të Prokurorisë, i ka bërë në bazë të kriterit të ndershmërisë. Gjithashtu ajo...

Aktualitet 16:40 - 18 Mars, 2019

Pas marrjes së detyrës/ Muhamet Rrumbullaku kërkon “pavarësinë” nga Lleshaj

Dy muaj më parë ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj riktheu në detyrë ish oficerin e karrierës në polici, Muhamet Rrumbullaku, i cili mori postin e drejtorit...

qeveria shqiptare me ministrat e rinj dhe te shkarkuar
Aktualitet 17:09 - 21 Janar, 2019

Pas shkarkimit/ Ish-ministrat marrin detyra të reja

Ish-ministrat e shkarkuar nga kryeministri Edi Rama kanë marrë poste të reja. Ish-zëvendëskryeministrja Senida Mesi do të jetë nënkryetare e Komisionit të Integrimit në vend të...

Aktualitet 10:57 - 4 Janar, 2019

Video-Majlinda Bregu merr detyrën në postin e lartë në BE/ Shpresoj ta përballoj faqebardhë

Ish-Ministrja e Integrimit Majlinda Bregu ka marrë detyrën e Sekretares së Përgjithshme të Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal. Përmes një videoje të shpërndarë në rrjetet sociale, Bregu...