Connect with Us

All posts tagged "detyra"

Sociale 12:33 - 11 Dhjetor, 2019

Largimi nga detyra/ Kreu i AKEP i dërgon letër Gramoz Ruçit

Kreu i Autoritetit të Komunikimeve Elektronike dhe Postare, Ilir Zela, ka dhënë dorëheqjen nga detyra. Largimi i Ilir Zelës nga institucioni konfirmohet nga Këshilli i Ministrave,...

Vetingu 21:34 - 30 Tetor, 2019

Nuk i shpëton Vettingut/ Ervin Metalla shkarkohet nga detyra

Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka vendosur shkarkimin përfundimtar të gjyqtarit Ervin Metalla duke lënë në fuqi vendimin e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit të 23...

Politikë 20:02 - 8 Shtator, 2019

Shkarkohet nga detyra drejtori i Tatimeve në Elbasan

Është shkarkuar nga detyra drejtori i degës së Tatimeve të Elbasanit, Bedri Bejtja. Shkak për shkarkimin e tij mësohet të këtë qënë performanca e ulët në...

Aktualitet 18:58 - 19 Korrik, 2019

Nga Shefi i Komisariatit tek Shefi i Krimeve/ SHÇBA pezullon 4 drejtues policie

Katër punonjës policie, dy shefa dhe dy specialistë për hetimin e krimeve janë shkarkuar sot nga detyra, me vendimi të Gjykatës së Elbasanit. Policët akuzohen për...

Aktualitet 17:28 - 29 Qershor, 2019

Rama e shkarkoi nga detyra/ Policia shoqëron kryebashkiakun e PD

Ditën e djeshme pas deklaratës së ministrit të Brendshëm Sasndër Lleshaj kryeministri Edi Rama firmosi shkarkimin nga detyra të kryebashkiakut të Vaut të Dejës, Zef Hila...

Aktualitet 20:46 - 18 Maj, 2019

Dhunohet për shkak të detyrës mjeku në Vlorë

Një mjek është dhunuar pasditen e sotme në qytetin e Vlorës. Mësohet se mjeku me iniciale F.G është goditur disa herë nga disa persona për shkak...

Aktualitet 21:40 - 17 Maj, 2019

Fshehu shkarkimin nga detyra/ Njihuni me anëtarin e Vettingut që vendos për fatin e gjyqtarëve

Gjyqtari i Kolegjit të Posaçëm të Apelimit, Luan Daci, i cili sot vendos për fatin e gjyqtarëve rezulton të jetë i shkarkuar nga sistemi i drejtësisë...

Aktualitet 18:37 - 15 Maj, 2019

Lirohen nga detyra prefekti i Shkodrës dhe Elbasanit

Prefekti i Shkodrës Valdrin Pjetri, dhe ai Elbasanit Gledian Llatja janë liruar me VKM nga detyra. Llatja nga rradhët e PS-së do të kandidojë për Bashkinë...

arta marku sulmo hajdarmatajn
Aktualitet 21:39 - 9 Maj, 2019

Pas shkarkimit nga detyra/ Arta Marku sulmon Hajdarmatajn

Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme, Arta Marku, ka thënë se ndryshimet e drejtuesve të Prokurorisë, i ka bërë në bazë të kriterit të ndershmërisë. Gjithashtu ajo...

Aktualitet 16:40 - 18 Mars, 2019

Pas marrjes së detyrës/ Muhamet Rrumbullaku kërkon “pavarësinë” nga Lleshaj

Dy muaj më parë ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj riktheu në detyrë ish oficerin e karrierës në polici, Muhamet Rrumbullaku, i cili mori postin e drejtorit...

qeveria shqiptare me ministrat e rinj dhe te shkarkuar
Aktualitet 17:09 - 21 Janar, 2019

Pas shkarkimit/ Ish-ministrat marrin detyra të reja

Ish-ministrat e shkarkuar nga kryeministri Edi Rama kanë marrë poste të reja. Ish-zëvendëskryeministrja Senida Mesi do të jetë nënkryetare e Komisionit të Integrimit në vend të...

Aktualitet 10:57 - 4 Janar, 2019

Video-Majlinda Bregu merr detyrën në postin e lartë në BE/ Shpresoj ta përballoj faqebardhë

Ish-Ministrja e Integrimit Majlinda Bregu ka marrë detyrën e Sekretares së Përgjithshme të Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal. Përmes një videoje të shpërndarë në rrjetet sociale, Bregu...

Aktualitet 15:51 - 12 Nentor, 2018

Mos e shani, Luli po bën detyrën!

Kreu demokrat Lulzim Basha, është njeriu ku shqiptarët duhet të shikonin shpresën për të ardhmen e vendit, por që në fakt nuk ndodh kështu. Kreu i...

Aktualitet 23:15 - 19 Dhjetor, 2017

Thyen rrjetin me foton e saj/ Gati për të lindur, por nuk harron detyrat e shkollës

Ju mendoni se provimet tuaja janë të vështira? Nuk keni parë akoma se çfarë po heq një vajzë nga Missouri, e cila ka përfunduar provimin e...

Aktualitet 11:26 - 14 Shtator, 2017

Nuk i dha asnjë ministri/ Kryeministri Rama i jep detyrën e rëndësishme Sajmir Tahirit

Gjatë mbledhjes së grupit parlamentar kryeministri Edi Rama i ka caktuar edhe Saimir Tahirit detyrën që do të mbajë këtë mandate qeverisës. Rama ka thënë se...

Aktualitet 12:37 - 29 Gusht, 2017

Zbulohet detyra e parë e ministrave të rinj

Kryeministri Edi Rama zbuloi sot një nga pikat e para ku ka gjetur dakordësinë me ministrat e rinj, duke treguar dhe detyrën e parë që iu...

Aktualitet 16:02 - 31 Korrik, 2017

Emrat/ 5 anëtarët e Gjykatës së Lartë dorëzojnë detyrën

Pesë anëtarët e Gjykatës së Lartë kanë dorëzuar një kërkesë tek kryetari i kësaj gjykate për të dorëzuar detyrën, pasi u mbaron mandati së shpejti. Mësohet...

Aktualitet 13:48 - 24 Janar, 2017

Abuzon me detyrën/ Nis procedimi penal për faturisten e OSHEE-së

Nga ana e specialistëve të policisë Durrës, ka nisur procedimi penal në gjëndje të lirë për një shtetase 49 vjeçare, me detyrë faturiste pranë OSHEE-së Durrës....

Aktualitet 20:56 - 21 Qershor, 2016

Ekskluzive/ Saimir Tahiri drejt pezullimit nga detyra

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri rrezikon të pezullohet nga detyra e tij pas hetimeve të kryera nga Prokuroria e Pergjithshme në lidhje me akuzat e ngritura...

Kuriozitete 00:28 - 26 Prill, 2015

Vendi ku nxënësit bëjnë më shumë detyra shtëpie

Si një titull alternative mirë do të ishte të thoshim se fëmijët britanikë janë me shumë fat që nuk janë pjesë e vendit ku nxënësit bëjnë...

Aktualitet 14:21 - 6 Mars, 2015

Saimir Tahiri si element krimi

Ditët e fundit ka një ngjarje e cila ka shumë të panjohura. Ka akuza, ka pikpyetje, ka të dyshuar por mbi të gjitha kjo ngjarje ka...