Connect with Us

All posts tagged "deti"

Çështja e detit në Hagë/ Topi: Nuk e konsideroj tradhëti, dëshmon paaftësi
Politikë 18:02 - 26 Tetor, 2020

Çështja e detit në Hagë/ Topi: Nuk e konsideroj tradhëti, dëshmon paaftësi

Ish-presidenti Bamir Topi, ka folur për çështjen e kufirit detar që do të dërgohet në Gjykatën e Hagës për të gjetur një zgjidhje. Topi tha se...

"Marrëveshje me Shqipërinë për në Hagë"/ Mitsotakis në parlamentin grek: Zgjerimi s’kushtëzohet
Aktualitet 22:47 - 25 Tetor, 2020

“Marrëveshje me Shqipërinë për në Hagë”/ Mitsotakis në parlamentin grek: Zgjerimi s’kushtëzohet

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis ka folur në parlament për marrëveshjen e Greqisë dhe Shqipërisë për të çuar çështjen e detit në Hagë Ai tha gjatë një...

Berisha: Rama fali detin dhe triliona euro naftë dhe gaz në Jon
Politikë 21:53 - 22 Tetor, 2020

Berisha: Rama fali detin dhe triliona euro naftë dhe gaz në Jon

Ish-kryeministri Sali Berisha komentoi vendimin për të shkuar në Hagë për çështjen e ndarjes së detit me Greqinë. Berisha tha se tani Greqia shkon në gjykatë...

“Po blejmë “OK” për integrimin”/ Lubonja zbulon se çfarë fshihet pas marrëveshjes se detit me Greqinë
Politikë 18:09 - 22 Tetor, 2020

“Po blejmë “OK” për integrimin”/ Lubonja zbulon se çfarë fshihet pas marrëveshjes së detit me Greqinë

Analisti Fatos Lubonja ishte i ftuar pasditen e sotme në rubrikën “Opinion” ku ka komentuar vizitën e ministrit të Jashtëm të Greqisë, Nikos Dendias, në Tiranë,...

Politikë 11:41 - 21 Tetor, 2020

Çështja e detit/ Rama: Në Hagë kërkojmë një marrëveshje të drejtë!

Kryeministri Edi Rama ka treguar se çfarë kërkon Shqipëria në gjykatën e Hagës për çështjen e detit me Greqinë. Rama u shpreh se kërkohet një marrëveshje...

Afera korruptive e inceneratorëve/ Berisha tregon kush po hetohet nga SPAK
Politikë 23:28 - 20 Tetor, 2020

Çështja e kufijve/ Berisha kujton si ra dakord me dy qeveritë greke për të shkuar në Hagë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka treguar mbrëmjen e sotme se përse çështja e kufijve detarë nuk shkoi në Hagë, ndonëse në vitin 2010 pati rënë dakord me...

"Kemi eksperiencë në Hagë"/ Milo: Mesi i artë nuk gjendet kollaj, ka ngatërresa
Politikë 21:01 - 20 Tetor, 2020

“Kemi eksperiencë në Hagë”/ Milo: Mesi i artë nuk gjendet kollaj, ka ngatërresa

Ish-ministri i Jashtëm, Paskal Milo thotë se, të dy palët janë të interesuar për zgjidhjen e c çështjes së kufirit detar pasi Greqisë ka dhe një...

Çështja e detit në Hagë/ Ish-deputeti i PS i hakërrehet Ramës: Të mbrosh shtetin tënd përballë Greqisë do b***
Politikë 19:15 - 20 Tetor, 2020

Çështja e detit në Hagë/ Ish-deputeti i PS i hakërrehet Ramës: Të mbrosh shtetin tënd përballë Greqisë do b***

Ish-prefekti i Tiranës dhe ish-deputeti i Partisë Socialiste, Taulant Dedja, ka sulmuar kryeministrin Edi Rama për çështjen e detit me Greqinë, të cilën do ta çojë në Hagë....

Basha në një linjë me Ramën/ Çështja e detit me Greqinë duhet të zgjidhet në Hagë
Politikë 18:21 - 20 Tetor, 2020

Basha në një linjë me Ramën/ Çështja e detit me Greqinë duhet të zgjidhet në Hagë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka takuar sot ministrin e Jashtëm të Greqisë, Nikos Dendias, me të cilin ka diskutuar për çështjen e kufijve detarë....

Çështja e Detit, Greqia dhe Shqipëria i drejtohen Hagës
Politikë 17:15 - 20 Tetor, 2020

Çështja e Detit, Greqia dhe Shqipëria i drejtohen Hagës

Shqipëria dhe Greqia ranë dakort sot që zgjidhja e çështjes së kufijve detarë dhe përcaktimit të Shelfit Kontinental dhe Zonave Ekonomike Ekskluzive, t’i besohet Gjykatës Ndërkombëtare...

“Mos na bëjnë idiota”/ Artan Fuga rendit tre arsyet, pse çështja e detit nuk duhet të shkojë në Hagë
Politikë 17:14 - 20 Tetor, 2020

“Mos na bëjnë idiota”/ Artan Fuga rendit tre arsyet, pse çështja e detit nuk duhet të shkojë në Hagë

Akademiku Artan Fuga ka dalë kundër deklaratës së kryeministrit Edi Rama se është rënë dakord që Greqia dhe Shqipëria të shkojnë në instancat e drejtësisë ndërkombëtare...

Çështja e kufirit detar me Greqinë/ Rama: Do i drejtohemi institucioneve ndërkombëtare
Politikë 13:45 - 20 Tetor, 2020

Çështja e kufirit detar me Greqinë/ Rama: Do i drejtohemi instancave ndërkombëtare

Kryeministri Edi Rama, gjatë një conference të përbashkët për mediat me ministrin e Jashtëm grek, Nikos Dendias i cili ndodhet për një vizitë zyrtare në Shqipëri,...

Erdogan mesazh të qartë Greqisë: Nuk jemi mysafirë në Mesdhe, por pronarë
Aktualitet 15:17 - 28 Shtator, 2020

Erdogan mesazh të qartë Greqisë: Nuk jemi mysafirë në Mesdhe, por pronarë

Presidenti i Turqisë Rexhep Taip Erdogan i ka dhënë një mesazh të qartë Greqisë. “Turqia është një vend mesdhetar. Ne nuk jemi mysafirë, por pronarë”, tha...

Çështja e detit/ Berisha: Ja ç’do bëja po të isha kryeministër
Politikë 21:37 - 25 Shtator, 2020

Çështja e detit/ Berisha: Ja ç’do bëja po të isha kryeministër

Ish kryeministri Sali Berisha ka folur mbi çështjen e detit,  që ka ngjallur shumë debate dhe reagime së fundi. Berisha tha se po të ishte ai...

Marrëveshja e detit me Greqinë/ Fuga: Pasuritë kombëtare po shkojnë për “dhjamë qeni”, jemi katandisur në një rryp tokë
Politikë 22:15 - 20 Shtator, 2020

Marrëveshja e detit me Greqinë/ Fuga: Pasuritë kombëtare po shkojnë për “dhjamë qeni”, jemi katandisur në një rryp tokë

Akademiku Artan Fuga ka reaguar sërish lidhur me çështjen e një marrëveshjeje të mundshme për detin mes Shqipërisë dhe Greqisë. Fuga shkruan se shqiptarët mund të...

Çështja e detit/ Ngjela nuk përmbahet ndaj politikanëve: Janë bastardë, armiq të shqiptarëve
Politikë 18:47 - 19 Shtator, 2020

Çështja e detit/ Ngjela nuk përmbahet ndaj politikanëve: Janë bastardë, armiq të shqiptarëve

Avokati Spartak Ngjela, ka folur pasditen e sotme për zgjerimin me 12 milje në Detin Jon dhe kërkoi që Shqipëria të mos bëjë negociata. Ngjela tha...

Politikë 13:58 - 19 Shtator, 2020

“Nuk i nënshtrohemi asnjë kufizimi”/ Ministri grek konfirmon shtrirje 12 milje në Jon

Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Dendias, ka folur për herë të parë lidhur me çështjen e marrëveshjes së detit me Shqipërinë. Ai ka thënë se...

Video-Skandaloze/ Presidenti Meta përfshihet zyrtarisht në fushatë zgjedhore
Aktualitet 11:40 - 18 Shtator, 2020

Çështja e detit/ Meta: Kemi shkruar kërkesa, por nuk kemi marrë përgjigje

Presidenti Ilir Meta gjatë konferencës së tij për mediat, ndërsa të tjera ka folur edhe në lidhje me deklaratën e kryeminstrit grek për çështjen e 12...

Marrëveshje Shqipëri- Greqi/ Fuga: Në gjykatë të shkojë ai që kërkon divorcin
Aktualitet 09:40 - 17 Shtator, 2020

Marrëveshje Shqipëri- Greqi/ Fuga: Në gjykatë të shkojë ai që kërkon divorcin

Akademiku dhe profesori i njohur Artan Fuga ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale lidhur deklaratën e Ramës në Athinë, për të zgjidhur çështjen e...

Politikë 12:16 - 16 Shtator, 2020

Firmosi marrëveshjen e detit në 2009-ën/ Ish-ministrja greke përballë Ramës: U mërzita kur e rrëzoi Gjykata Kushtetuese!

Ish-ministrja e Jashtme greke, Dora Bakojani ka qenë e pranishme në takimin “Ballkani Perëndimor përtej 2020” që po mbahet në Athinë, ku merr pjesë edhe kryeministri...

Problematikat në ambasadë/ Rama iu kërkon falje publike emigrantëve në Greqi
Politikë 11:50 - 16 Shtator, 2020

Rama flet nga Athina për zgjerimin e Greqisë në Jon/ Zbulon veprimin që duhet të ndërmerret

Kryeministri Edi Rama ka folur nga Athina për çështjen e zgjerimit detar të Greqisë në detin Jon. Rama është shprehur se pretendimi grek për tu zgjeruar...

Pse na duhet Ilir Meta kryeministër/ Mesazhi i koduar për Bashën dhe detaji i fshehur nga Presidenti
Politikë 11:05 - 14 Shtator, 2020

5 fake news nga Ilir Meta tek Lulzim Basha në 14 ditë

Në dy javët e fundit mediat kanë prodhuar një numër të madh fakeneës-esh apo lajmesh të pavërteta. Janë pesë apo më shumë fakenews të prodhuara ditët...

Aktualitet 13:52 - 11 Shtator, 2020

Rama vizitë në Athinë/ Ja kë do të takojë

Kryeministri Rama do të takohet me eksopnent të rëndësishëm të politkës vendase,si me homologun e tij grek Kyriakos Mitsotaki  dhe ministrin e jashtëm Nikos Dendias. Ky...