Connect with Us

All posts tagged "destinacione"

Aktualitet 10:06 - 28 Dhjetor, 2018

Këto janë 3 destinacionet e preferuara të shqiptarëve këtë fundvit!

Vetëm katër ditë na ndajnë nga nata e ndërrimit të viteve! Mirëpo, ku do të festojnë më së shumti shqiptarët këtë vit? Në emisionin “Wake Up”...

Kryesore Show Biz 10:25 - 26 Dhjetor, 2018

Destinacionet e preferuara! Ja ku i festuan Krishtlindjet të famshmit shqiptarë!

Krishtlindjet trokitën dje edhe në dyert e personazheve të njohur të ekranit shqiptar! Disa i kanë gjetur vigjiljet e Krishtlindjeve në ambientet e ngrohta familjare, ndërsa...

Kuriozitete 16:53 - 19 Nentor, 2018

Zbulohen destinacionet më të lira në Europë për të festuar Krishtlindjet

Një studim nga “Money Travel” ka hulumtuar koston e vizitave në 10 tregjet e Krishtlindjeve në qytetet europiane. Studiuesit karahasuan çmimet e fluturimeve, akomodimeve, verës, pijeve...

Aktualitet 11:19 - 10 Nentor, 2018

10 destinacionet më të mira për t’u vizituar gjatë vitit 2019/Mes tyre edhe fshati shqiptar

Janë zbuluar 10 destinacionet më të mira për të vizituar gjatë vitit 2019 në të gjithë botën e si për çudi, mes tyre, në këtë listë...

Kuriozitete 22:40 - 9 Mars, 2018

Foto/ Destinacionet që duhen parë me patjetër

Planeti Tokë është një vend i mrekullueshëm, i pasur me çudira natyrore, kryevepra të bëra nga njeriu dhe kafshë të egra magjepsëse. Ka shumë për të...

Kuriozitete 22:50 - 27 Shkurt, 2018

Foto/ Destinacionet e 2018-ës

Të gjithë të apasionuarit pas udhëtimeve dhe njohjes së botës, çdo vit mundohen të zbulojnë destinacionet për t’u vizituar. Këshillimi me faqe të rëndësishme të turizmit,...

Aktualitet 22:40 - 18 Dhjetor, 2017

National Geographic na tregon destinacionet e dimrit

Për disa njerëz. ajo që mund të bëjnë në dimër është të marrin pasaportën dhe të shkëputen nga realiteti. Por është e vështirë të gjesh vendin...

Aktualitet 00:00 - 2 Nentor, 2017

Nga Costa Brava deri në Benidorm/ Destinacionet që ju duhen për verën e 2018-ës

Turnetë e paketave nuk janë ato që kanë qenë, në të vërtetë, ata janë më emocionuese se kurrë! Nga destinacionet e reja, në vendpushimet e famshme,...

Life Style 23:30 - 2 Janar, 2017

12 destinacionet më të lira për të kaluar pushimet

Performanca e dobët e “Pound” pas Brexit mund të bëjë të duket se pushimet janë më të shtrenjta se kurrë, por nuk duhet në fakt nëse...

Udhëtoni 18:20 - 3 Dhjetor, 2016

FOTO/ Destinacione për pushimet tuaja të fundvitit

Të udhëtosh është ndoshta një nga gjërat më luksoze në jetën e njeriut pasi edhe pse shumë prej nesh na duket si diçka normale paketimi i...

Udhëtoni 23:23 - 23 Nentor, 2016

FOTO/Këto vende duhet të jenë destinacionet e pushimeve tuaja të radhës

Edhe pse planeti ynë ofron një shumëllojshmëri vendesh atraktive për të kaluar pushimet tuaja, disa prej tyre janë vërtet të veçanta. Pa dyshim që shumë prej...

Kryesore 09:50 - 11 Prill, 2015

10 destinacionet romantike më të mira në Evropë

Keni për të festuar një përvjetor martese, muaj mjalti, Shën Valentin apo thjesht ca ditë pushime me partnerin tuaj? Pothuajse të gjitha agjensitë turistike rekomandojnë dhe...

Udhëtoni 12:00 - 5 Mars, 2015

Qyteti i Verës së Përjetshme – Acapulco

Meksika  patjetër që mund të përfshihet në disa nga destinacione më popullore në mbarë botën, të paktën kur bëhet fjalë për vende përgjatë bregdetit. Kjo pjesë...

Udhëtoni 13:00 - 4 Mars, 2015

Mostar, Perla e Bosnjës dhe Hercegovinës

Mostar është një qytet në Bosnje Hercegovinën Jugore. Ky është një nga qytetet më të rëndësishme në rajonin e Hercegovinës. Popullsia e Mostarit është 113.169 njerëz....

Udhëtoni 20:00 - 1 Mars, 2015

Vëndet që çdokush duhet të vizitoj në Moskë

Moska është kryeqyteti i Rusisë. Qyteti është një qendër e madhe ekonomike, kulturore dhe politike në Rusi.Numri  më i madh i miliarderve nga e gjithë bota ...

Udhëtoni 20:02 - 26 Shkurt, 2015

Saint Tropezi,destinacioni për kënaqësinë e vërtetë

Bregdeti Azure shpesh i njohur si Riviera franceze, është bregdeti mesdhetar i juglindje të Francës. Nuk ka asnjë kufi zyrtar, por ajo është konsideruar zakonisht që...