Connect with Us

All posts tagged "deshton"

Politikë 09:27 - 15 Shtator, 2019

“Vrasje, korrupsion, njerëz që braktisin vendin”/ Ramës i dështon propaganda

“Shqipëria është dhe fytyra tjetër. Varfëri, vrasje, korrupsion, njerëz që braktisin vendin. Keq më vjen, po më shumë gjëra negative, po shohim se gjëra pozitive. Shpresoj...

Aktualitet 12:04 - 28 Qershor, 2019

Prokurorët e skandaleve/ SPAK dështon ende pa u ngritur

Ngritja e Strukturës së Posaçme Antikorrupsion, është kthyer në kryefjalën e politikanëve, të cilët kërcënojnë njëri tjetrin me hetime. Njëherësh SPAK-u shihet dhe si shpresë nga...

ceshtja habilaj deshton gjykata
Aktualitet 11:24 - 15 Prill, 2019

Seanca për Habilajt/ Dështon Gjykata

Gjykata e Krimeve të Rënda ka nisur seancën për gjykimin e grupit të Habiljave, të cilët akuzohen për trafik ndërkombëtar droge. Por kjo seancë ka zgjatur...

Aktualitet 16:01 - 8 Prill, 2019

Dështon protesta e Monikës në Cërrik/ Vetëm 7 persona dalin për ta pritur

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhika zhvilluar disa takime me fermerët në Bashkinë e Cërrikut. Kryemadhi ishte për t’u njohur më nga afër me problematikat e fermerëve...

Aktualitet 20:40 - 20 Mars, 2019

Basha dështon në PPE/ Asnjë fjalë për djegien e mandateve

Ashtu siç CNA.al, paralajmëroi, një ditë më parë, kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka braktisur protestën, që do të zhvillojë ditën e nesërme opozita përballë...

Aktualitet 22:08 - 13 Korrik, 2018

Foto- Video/ Dështon koncerti i këngëtarit të njohur grek në Korçë

Në stadiumin e Skëndërbeut mbrëmjen e sotme në orën 21:00 pritej të niste koncerti i këngëtarit të njohur grek Vasilis Karas i lajmëruar rreth 3 javë...

Kosova & Rajoni 16:05 - 8 Maj, 2018

Dështon samiti i Sofjes për shkak të Kosovës?/ Vendet që s’e kanë njohur kërcënojnë me bojkot

Bashkimi Europian po përpiqet me finesë diplomatike të pengojë përplasjet për shkak të Kosovës në samitin e Ballkanit Perëndimor javën e ardhshme në Sofje. Vendet që...

Aktualitet 13:03 - 24 Prill, 2018

Ekskluzive: I kërcënojnë familjen/ Dështon seanca e Nazer Seitit në Itali

Nazer Seiti nuk do të dëshmojë për llogari të prokurorisë së Katanias. Procesi i marrjes në pyetje i kërkuar nga avokati italian do të shtyhet. Sot...

Aktualitet 19:22 - 23 Mars, 2018

Dështon tentativa e Parlamentit italian për të zgjedhur drejtuesin

Parlamenti italian, i zgjedhur në votimet e 4 marsit është mbledhur, ditën e sotme në seancë por nuk ka arritur në votimin e parë që të...

Aktualitet 23:24 - 20 Mars, 2018

Dështon sërish Demarkacioni/ Seanca për ratifikimin e marrëveshjes shtyhet për nesër

Megjithse në një sërë prononcimesh mediatike, madje edhe pak para nisjes së seancës së sotme të jashtëzakonshme parlamentarei, kryeministri i qeverise së Kosovës, Ramush Haradinaj, kishte...

Aktualitet 18:33 - 16 Mars, 2018

Demarkacioni/ Dështon përpjekja e Haradinajt për të bindur Listën Serbe, ja kujt i “lutet”

Kryeministri Ramush Haradinaj nuk ka mundur ti bindë deputetët e Lista Serbe të japin votën pro kalimit në Kuvend të marrëshjes së kufirit Kosovë-Mali i Zi....

Aktualitet 21:48 - 22 Dhjetor, 2017

Ndryshimi i ligjit të Gjykatës Speciale/Dështon përpjekja e parë për seancën e jashtëzakonëshme

Ka dështuar përpjekja e parë e Kryesisë së Kuvendit për t’i mbledhur votat e mjaftueshme për mbajtjen e seancës së jashtëzakonshme të Kuvendit të Kosovës në...

Aktualitet 21:15 - 22 Dhjetor, 2017

Dështon anti-korrupsioni në sistemin e drejtësisë

Një raport i publikuar së fundmi nxjerr në pah se shumica e aktakuzave të ngritura për korrupsion në nivelin e lartë, kanë dështuar. Këto të dhëna...

Aktualitet 14:15 - 6 Shkurt, 2017

Padia për shpifje/ Dështon seanca ndaj Palokës

Është shtyrë vendimi i padisë për shpifje të ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri, ndaj kreut të grupit parlamentar të PD, Edi Paloka, në Gjykatën e Lartë....

Aktualitet 13:37 - 6 Shkurt, 2017

Dështon seanca ndaj Tom Doshit/ Largohet gjyqtarja e çështjes

Është shtyrë seanca ndaj deputetit Tom Doshi në Gjykatën e Lartë. Shkak për këtë është bërë largimi i relatores së çështjes Mirela Fana. Kjo e fundit...

Aktualitet 16:07 - 1 Shkurt, 2017

Dështon sërish seanca/ Shullazi i shpëton ballafaqimit me biznesmenin

Ka dështuar sërish seanca e ballafaqimit mes biznesmenit Ylvi Beqaj dhe grupit të Emiljano Shullazit. Kjo është e treta herë që seanca dështon te Gjykata e...

Aktualitet 11:28 - 30 Janar, 2017

Gruevski dështon, Maqedonia pa qeveri

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) nuk ka pranuar të futet në koalicioni me mandatarin Nikolla Gruevski. Mbrëmë në mesnatë kaloi afati ligjor i paraparë me kushtetutë...

Aktualitet 16:30 - 4 Tetor, 2016

Dështon reforma territoriale/ Rriten shpenzimet për paga me 35%, investimet ulen me 41%

Reforma e re territoriale që reduktoi numrin e njësive vendore nga rreth 360 në vetëm 60 njësi nuk ka sjellë rezultatet e pritshme për të kursyer...

Life Style 10:00 - 8 Mars, 2015

Kur grimi dështon

Disa nga yjet e Hollywood-it, jo në ditët e tyre të shkëlqimit. Sa herë shfaqen në tapetin e kuq, ato duken të zbukuruara deri në detaje...