Connect with Us

All posts tagged "deshtimi"

Nga Ilir Levonja/ Koliqi dhe Camaj do qeshinin po të ishin gjallë
Opinione 16:16 - 2 Dhjetor, 2020

Dështimi 24 vjeçar dhe qillotaxhiu

Nga Ilir Levonja Në 26 shkurt të vitit 1996 Bashkimi Europian vendosi hapjen me vendet e Europës Jug-Lindore. Pra plot 24 vjet që Shqipëria aspiron të...

Aktualitet 14:28 - 30 Shtator, 2020

Gent Gazheli, kur “ujkut” i varen mëlçitë në qafë

Kryeministri Edi Rama ka gjetur “ujkun” e Doganave. Gent Gazheli është pikërisht rasti, kur “ujkut i varen mëlçitë në qafë”. Ish-drejtori i dështuar i Parandalimit të...

Ngjarjet kriminale trondisin vendin/ Lleshaj justifikon dështimin
Politikë 10:16 - 16 Shtator, 2020

Krimi merr “peng” vendin/ Lleshaj justifikon dështimin

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj po tenton të justifikojë dështimin e tij në drejtimin e këtij institucioni. Ndërsa në vendin tonë në vetëm 48 orët e...

Vijojnë replikat/ Rama-Metës: Jep llogari pse e votove raportin e Dick Marty
Politikë 10:54 - 27 Qershor, 2020

Tjetër dështim i qeverisë/ Raporti i DASH “shuplakë” Ramës

Nënkryetari i LSI-së, Luan Rama ka komentuar raportin e DASH për trafikimin e qenieve njerëzore, duke e cilësuar atë si kronikë të dështimit të qeverisë së...

Denoncim 19:06 - 7 Maj, 2020

Foto ekskluzive/ Rruga Qukës-Qafë Plloçë, segmenti i lënë në mëshirë të fatit, nuk mbaron prej një dekade

Rruga Qukës–Qafë Plloçë, i konsideruar si një nga segmentet më të rëndësishme të Juglindjes që do të bënte të mundur shkurtimin e një distance të konsiderueshme...

bashkeshortja e gjyqtarit te administratives drejt SPAK
Vetingu 15:28 - 30 Prill, 2020

SPAK pranon publikisht dështimin/ Në gjashtë muaj asnjë hetim serioz

Sot pas shumë denoncimesh, shënimesh dhe opinionesh, jo vetëm të CNA.al, por edhe të qytetarëve, publikuar për rreth 10 ditëve, ka reaguar SPAK. Nëpërmjet një deklarate...

Skandal dhe nepotizëm në FBI-në shqiptare
Vetingu 14:06 - 18 Prill, 2020

SPAK, si gomone skafistësh

U ndërtua pesë muaj më parë, pas gati katër vitesh përplasjesh, propagandë, dhe ngjalljes së shpresës tek shqiptarët, se do të krijohej një institucion i cili...

patozi ne opinion
Opinione 20:45 - 6 Mars, 2020

Nga Astrit Patozi/ Po kërkohet një “kopil” për dështimin e Reformës

Qofsha i gabuar, por duket sikur po bie që tani era e keqe e dështimit të reformës zgjedhore. Debati që ka nisur mes sherrxhinjve të përhershëm...

Politikë 23:10 - 30 Janar, 2020

“Nuk ka lindur ende prokuror që të prekë 4 peshqit e mëdhenj”/ Spahiu paralajmëron dështimin e SPAK

Ish kreu i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu, ka paralajmëruar dështimin e SPAK. Sipas Spahiut, nuk ka lindur ende prokuror që të preki katëT peshqit...

Politikë 11:17 - 25 Janar, 2020

Qorri dështoi përfundimisht me minierat, minatorët folën vetë

Ka dështuar përfundimisht kauza e Organizatës Politike të Arlind Qorrit në Bulqizë. Protesta që neo-komunisti u mundua të krijonte artificialisht mbi një kauzë dhe problematikë të...

Berisha flet për Bashën/ Kryeministër bëhet ai që del parti e parë
Politikë 13:36 - 24 Janar, 2020

Berisha e pranon/ Basha i paaftë, mban Ramën në pushtet

Ish-lideri historik i Partisë Demokratike, Sali Berisha në një dalje të tij mbrëmë në emisionin “Opinion” në Tv Klan, ishte mjaft i qartë në qëndrimin ndaj...

Politikë 22:00 - 23 Janar, 2020

Luli është zb*thur/ Atij ja merr bukën pula nga dora

Gazetari Ylli Rakipi ka shpërthyer në akuza ndaj kreut të opozitës Lulzim Basha teksa komentoi tradhëtin e këtij të fundit duke u ulur në tryezë me...

Politikë 13:18 - 16 Dhjetor, 2019

Rruga Qukës–Qafë Plloçë, provë e dështimit të Rilindjes

I konsideruar si një segment i rëndësishëm që bën të mundur shkurtimin e një distance të konsiderueshme të juglindjes së vendit me kryeqytetin, rruga Qukës–Qafë Plloçë...

Opinione 14:34 - 14 Nentor, 2019

Basha kthehet pesë vite pas dhe pranon dështimin

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në vijim të turit të tij “Shpresë për Shqipërinë” paraditen e sotme është ndalur në Sarandë, ku ka zhvilluar një...

Ekonomi 08:31 - 8 Nentor, 2019

Si “firoi’ paketa “One Billion” nga 7 projekte të mëdha/ Kostot u shtuan me 420 milionë euro

Projekti i “1 miliardë euro“ (One Billion) i PPP-ve që u prezantua më bujë në fillim të vitit që shkoi  parashikonte ndërtimin e së paku 7...

Politikë 13:30 - 19 Tetor, 2019

Vasili numëron dështimet e Qeverisë/ Zero reforma, Edi Rama vetëm shkatërron

Ish-kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili vijon të hedhë akuza të forta në drejtim të kryeministrit Edi Rama, për të cilin thotë se është...

Politikë 14:16 - 3 Tetor, 2019

Edi Rama, kokoshi majë plehut që shkatërroi integrimin

Sot në parlament, kryeministri ynë në një fjalim të gjatë, në rolin e “gjyshja të lexon përralla”, na tha se qeveria i kishte plotësuar kushtet, se...

Lajm i Rekomanduar 11:45 - 16 Shtator, 2019

Faktet që “gozhdojnë” Lulzim Bashën dhe tregojnë dështimin e tij

Ka një debat të fortë në lidhje me sjelljen politike të kreut të Partisë Demokratike. A është ai njeriu i duhur, a është vizionari, njeriu që...

Lajm i Rekomanduar 15:33 - 15 Shtator, 2019

Vjedhja dhe dështimi i Veliajt me aksionin për pastrimin e Tiranës

Kryebashkiaku Erion Veliaj njoftoi me sukses në rrjetet sociale sot dhe e përshëndeti aksionin e tij, me mbështetjen që i ishte bërë nga njësitë administrative të...

Edvin Kulluri: Basha ka dy rrugë për të shkuar në zgjedhje
Politikë 09:47 - 15 Shtator, 2019

Gjashtë vitet e dështimit dhe të papërgjegjësisë/ Edvin Kulluri “dush të ftohtë”  Bashës

Ish anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së Edvin Kulluri  e ka quajtur kreun e PD-së Lulzim Basha, të papërgjegjshëm përbalë një sërë dështimeve. Sipas Kullurit në...

Bota 10:29 - 5 Shtator, 2019

Disfata e dytë në një ditë e kryeministrit britanik

Kryeministri britanik, Boris Johnson, dështoi të sigurojë votat për ta çuar vendin në zgjedhje të parakohshme, pak kohë pasi që pësoi një tjetër disfatë të mërkurën,...

Lajm i Rekomanduar 15:02 - 11 Gusht, 2019

Pse shteti ka dështuar?

Shteti ka dështuar, institucionit kanë rënë. Nuk është përceptim por fakt. Ministra, drejtorë janë derdhur rrugëve bizneseve, duke inspektuar dhe kontrolluar punën në terren. Në fakt,...

Politikë 13:01 - 30 Korrik, 2019

Pas dështimit në Korçë/ Basha i vërsulet Devollit 

Pas katastrofës së radhës që i shkaktoi PD-së në 30 qershor, kryetari i opozitës, Lulzim Basha po zhvillon një tur takimesh në rrethe, ku tenton të...