Connect with Us

All posts tagged "deshtimet"

Aktualitet 10:56 - 4 Qershor, 2021

Dështimi i SPAK/ Arben Kraja merret me përgjime

Kreu i SPAK, Arben Kraja ka dalë sot para Komisionit të Ligjeve duke raportuar punën një-vjeçare të institucionit që ai drejton Mungesën e rezultateve dhe dështimet,...

Basha sot i fali mandatin e katër Ramës
Politikë 11:16 - 21 Maj, 2021

Basha del “zbuluar” para demokratëve/ Çfarë mund të ndodhë me 13 qershor

Ish-kryeministri dhe lideri historik i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka nxjerrë zbuluar para demokratëve, fytyrën e vërtetë të atij që drejton sot këtë forcë politike. Mbrëmjen...

Basha është pjesë e lobit të Sorosit”/ Ibsen Elezi ‘fajëson’ Berishën
Politikë 22:31 - 12 Maj, 2021

“Ndërtoi i vetëm listën e 140 kandidatëve”/ Elezi tregon dështimet e Bashës

Ish kryetari i PD-së së Kukësit Ibsen Elezi ka komentuar mbi dështimet e Partisë Demokratike në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit.  Elezi shton se ai dhe...

Politikë 15:08 - 19 Prill, 2021

Nuk ndalet Basha/ Numëron dështimet e Ramës nga rindërtimi tek shëndetësia

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha gjatë një bashkëbisedimi me ekspertët ka diskutua mbi disa nga dështimet e qeverisjes së kryeministrit Edi Rama. Ai është shprehur...

“PPP-të po thithin fondet për shëndetësinë”/ Basha rendit dështimet e Ramës
Politikë 09:18 - 6 Prill, 2021

“Njëqind dështimet e Edi Ramës”/ Basha: Shqiptarët të penalizuar nga korrupsioni

Kredemokrati Lulzim Basha ka vijuar të numërojë dështimet e Kryeministrit Edi Rama në këto 8 vite. Basha shtron pyetjen se në cilin nga vendet e rajonit,...

Basha &CO drejt humbjes së radhës/ Ish këshilltari "zbërthen" kreun e PD
Politikë 11:38 - 22 Mars, 2021

Pas shkatërrimit të PD-së/ Luli krekoset me sukseset e Berishës

Kryedemokrati Lulzim Basha vazhdon ti atribuojë vetes arritjet e ish-kryeministrit Sali Berisha. Duke përkujtuar 22 Marsin ai ka bërë bilancin e PD-së, ku ka thënë se...

Politikë 10:04 - 21 Mars, 2021

Basha nxjerr shifrat e KLSH/ Ku shkuan 6 milion euro të “Check up-it”?

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka vijuar me serialin e dështimeve të kryeministrit Edi Rama. Këtë radhë ai është ndalur tek koncensioni i “Check up-it”...

Aktualitet 11:05 - 17 Mars, 2021

“Konçesionet dhe PPP korruptive”/ Berisha zbardh dështimet e Ramës

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha nëpërmjet një videoje ka zbardhur dështimet e Kryeministrit, Edi  Rama në vitin 2013. Disa nga premtimet e tij kanë qenë krijmi...

Basha rendit dështimet e Ramës/ “79% e të rinjëve duan të largohen nga vendi”
Politikë 10:19 - 7 Mars, 2021

Basha rendit dështimet e Ramës/ “79% e të rinjve duan të largohen nga vendi”

Kur na ndajnë 48 ditë nga zgjedhjet e 25 prillit, kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha, ka renditur sipas tij dështimin e radhës të kryeministrit Edi...

Blog 08:51 - 20 Tetor, 2020

Sukseset dhe dështimet me integrimin e emigrantëve në Gjermani

Nga Emily Schultheis “Foreign Policy” * Gelsenkirshen – Gati pesë vjet më parë, kur Muhamad Akur mbërriti në këtë qytet me 260.000 banorë në rajonin perëndimor...

Politikë 12:32 - 12 Shtator, 2020

Qeveri e lodhur/ Rama tërheq zvarrë një karvan “të vdekur”

Thjeshtë qeveri e lodhur, do të mjaftonte për atë që po tregon ditë pas dite qeveria “Rama”. Duke lënë mënjeanë çdo akuzë korrupsionesh e skandale pa...

Politikë 22:06 - 19 Maj, 2020

Gazetarja i numëron dështimet/ Basha zihet ngushtë: Nuk jemi repart zjarrfikësish

Krydemokrati Lulzim Basha, është vënë ngushtë sonte në “Tempora”, teksa moderatorja Sonila Meço, iu drejtua me pyetjen se a mos vallë po protesoni në vendi e...

Politikë 12:24 - 16 Janar, 2020

Ish-deputetët braktisin Lulzim Bashën

Kërcimet e tij, gënjeshtrat dhe dështimet kanë bërë që Lulzim Basha të braktiset edhe nga më besnikët. Kështu ka ndodhur së fundi në mbledhjen që ka...

Politikë 10:01 - 13 Nentor, 2019

Arta Marku gënjen KLP/ Justifikon dështimet me udhëzime

Këshilli i Lartë i Prokurorisë po zhvillon sot intervistat me kandidatët për postin e Kryeprokurorit. Kandidati i parë që po përgjigjet para KLP-së, është Prokurorja e...

“Këtij të Besës i them fat unë!”/ Gazetari tallet keq me ministren e Ramës
Politikë 18:35 - 5 Shtator, 2019

Besa Shahini fut arsimin në kaos/ Zbardhen dështimet e ministres së Ramës

Ish deputetja e Partisë Demokratike Albana Vokshi ka shenjëstruar Ministren e Arsimit besa Shahini. Sipas saj ministrja nuk din ç’bën dhe nuk di ç’thotë. “Kjo puna...

Aktualitet 22:07 - 25 Maj, 2019

Dështimet e Lulit dhe pse firojnë njerëzit në protesta

Lulzim Basha sot duket se është tërhequr, është tërhequr nga molotovi, është tërhequr nga dhuna, por bashkë me aktet e tij të dhunës të cilat i...

Kryebashkiaku i Tiranes, Erion Veliaj
Aktualitet 19:05 - 7 Prill, 2019

Foto/ Pesë nga shumë dështimet e Veliajt

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa, në një postim në rrjetet sociale, ka denoncuar disa nga abuzimet e bëra nga kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, me...

Aktualitet 17:31 - 14 Mars, 2019

Kriza politike/ Mustafaj zbardh dështimet e Bashës

Ish-ministri i Jashtëm, Besnik Mustafaj, ka komentuar takimin e kreut të PD-së ditën e sotme me artistët. Sipas tij, Basha e ka filluar hapjen me shoqërinë...

Aktualitet 17:23 - 3 Janar, 2019

Deklarata e fortë/ Rama është kthyer në objekt tallës

Sociologu, Ergys Mertiri, i qenë prezent në studion e televizionit “Fax News”, ka komentuar situatën politike në vend dhe ka ngritur akuza ndaj kryeministrit, Edi Rama....

Qeveria "Rama 1"
Aktualitet 14:09 - 30 Dhjetor, 2018

Video/ Pesë vite dështime të qeverisë Rama

Partia Demokratike ka bërë sot bilancin e dështimeve të qeverisjes 5-vjeçare të kryeministrit Edi Rama. Në një postim në faqen zyrtare të PD në rrjetet sociale,...

Aktualitet 18:43 - 23 Dhjetor, 2018

Taksa ndaj Serbisë nuk justifikon dështimet e qeverisë Haradinaj

Ish-kryeministri i Kosovës, Isa Musatafa gjatë konferencës për 29 vjetorin e themelimit të partisë që ai drejton Lidhja Demokratike e Kosovës, ka akuzuar kryeministrin Ramush Haradinaj...

Aktualitet 20:05 - 23 Gusht, 2018

Dështimet e Donald Trump/ Rrethi sa vjen e ngushtohet

Çfarë dite në Uashington! Dy ndër më të besuarit e Donald Trumpit duhet të qendrojnë për një kohë të gjatë në burg. Ish-menaxheri i fushatës elektorale...

Aktualitet 11:23 - 29 Gusht, 2017

Ish-kreu i LSI “zbulon” dështimet e Ramës në disa Ministri/Do ta pësojë

Ish-kreu i LSI, Petrit Vasili, ka vijuar sulmet ndaj kryeministrit Edi Rama, teksa e ka etiketuar atë prej kohësh si “shkollëpakti”. Në rrjetet sociale, Vasili shkruan...