Connect with Us

All posts tagged "deshtim"

Politikë 17:32 - 14 Nentor, 2019

Besnik Mustafaj paralajmëron dështimin e Mini Shengenit/ “Zhurmë propagandistike e përgatitur keq”

Ish ministri i Jashtëm, Besnik Mustafaj, e ka konsideruar mini Shengenin Ballkanik si një zhurmë propagandistike në koncept i parealizueshëm. Sipas Mustafaj, afati deri në vitin...

Kryeministrri Rama duke folur per mediat
Politikë 17:29 - 18 Tetor, 2019

Rama flet për dështimin e negociatave/ Iu shtuan bishta, Macron kërkon reformimin e brendshëm të BE

Kryeministri Edi Rama ka folur lidhur me dështimin e çeljes së negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. “Nëse duam të shikojmë drejt në sy të...

Politikë 13:33 - 18 Tetor, 2019

“Dështim i hapjes së negociatave”/ Shehu tregon shkakun thelbësor

Ish deputeti i PD, Tritan Shehu thotë se vizioni i kryeministrit Edi Rama nuk është BE por despotizmi Lindor. “Ky është shkaku thelbësor i dështimit të...

Politikë 11:10 - 18 Tetor, 2019

“Dokumenti konfidencial në tavolinën e Ramës”/ PD: Qeveria dështon në mbledhjen e të ardhurave

Këshilltari për Ekonominë në Partinë Demokratike, Dorian Teliti, thotë se qeveria e Edi Ramës ka dështuar në mbledhjen e të ardhurave. “Ecuria negative e mbledhjes së...

Politikë 23:11 - 26 Shtator, 2019

Hajdari thirrje opozitës jashtëparlamentare/ Hajdeni në tryezë, nuk duhet të ngeleni peng i dështimeve tuaja

Deputetja e opozitës parlamentare, Rudina Hajdari shprehet se duhet ndryshim sistemi dhe ndryshime madhore kushtetuese që duhet të bëhen në parlament. Hajdari u shpreh se opozita...

Vetingu 13:57 - 20 Gusht, 2019

SPAK-u si dështim i KLP-së/ Gent Ibrahimi mbetet pas portës

Në muajin Korrik, Këshilli i Lartë i Prokurorisë, përzgjodhi 15 prokurorët e parë të Strukturës së Posaçme Antikorrupsion. Prokurorët, Altin Dumani, Anton Martini, Elisabeta Imeraj, Arben...

Kryesore Show Biz 14:37 - 25 Korrik, 2019

“Dështoi me 220 meshkuj “/ Ish modelja merr vendimin drastik

Elizabeth Hoad ka hequr dorë përfundimisht nga meshkujt . Ish modelja nga Britania e Madhe ka vendosur të martohet me qenin e saj të racës “Golden...

Kryesore Show Biz 12:25 - 24 Korrik, 2019

“Ëndrra ime dështoi, por…”/ Adrola Dushi rrëfehet për botën e modës dhe zhgënjimet

Modelja e njohur shqiptare Adrola Dushi, është rrëfyer së fundmi në një intervistë për “Prive”, ku ka thënë se nuk ëndërronte fare të bëhej modele, por...

Aktualitet 11:25 - 14 Korrik, 2019

“Rama dhe Basha kanë dështuar”/ Kulluri zbardh faktet

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Edvin Kulluri, ka komentuar situatën politike në vend. Kulluri shkruan se në politikë rëndësi ka rezultati dhe jo premtimet, ndërsa...

Aktualitet 11:53 - 6 Qershor, 2019

“Ndihem sikur po dështoj”/ Këngëtarja e famshme tregon periudhën e saj më të errët

Këngëtarja e famshme Ciara së fundmi është rrëfyer për ndarjen nga partneri në vitin 2015 pas thashethemeve të tradhëtisë.E ftuar në “Red Table Talk”, Ciara u...

Aktualitet 12:53 - 18 Maj, 2019

Eurovision/Zbuloni cilat janë shtetet që kanë dështuar më shumë në festivalin e këngës

Eurovisioni është festivali i këngës në të cilin marrin pjesë vendet e Evropës dhe jo vetëm.Norvegjia cilësohet si vendi i cili më së shpeshti ka dalë...

partia socialiste selia qendrore
Aktualitet 13:28 - 4 Maj, 2019

‘Kryeprokurori” drejt dështimit/ Zbulohet loja e “kunatit të Partisë Socialiste”

Me 2 Maj 2019, është mbyllur gara për postin e Prokurorit të Përgjithshëm. Katër janë kandidatët që kanë aplikuar për këtë post. Ata janë Prokurorja e...

Aktualitet 10:10 - 28 Prill, 2019

Provuan famën ndërkombëtare por dështuan/Këngëtaret shqiptare që nuk ja dolën për të arritur majën

Personazhet shqiptare kanë qënë të gatshëm të sakrifikojnë famën në vendin e tyre, të lënë pas gjithcka, për t’ia nisur nga e para në një konkurrencë tjetër...

Kryesore Show Biz 10:10 - 14 Prill, 2019

Khloe Kardashian dështon përsëri/Përdor photoshop tek foto me vajzën

True Thompson mbushi ditën e sotme 1 vjeç dhe kjo është një ditë e lumtur për familjen Kardashian. Khloe ka vendosur të publikojë një seri fotosh...

ta shpifin ne shtrat
Kuriozitete 23:20 - 28 Mars, 2019

Nuk futen në shtrat/ Këto shenja zodiaku do t’ju shpifin intimitetin

Peshorja Peshorja është shenjë egoiste dhe e programuar, si pasojë janë shumë të mërzitshëm në shtrat. Gratë e peshores nuk para marrin iniciativën, por kur ndjehen...

bushati shkund opoziten
Aktualitet 17:42 - 16 Shkurt, 2019

Dështimi i protestës së opozitës/ Andi Bushati tregon arsyet

Analisti Andi Bushati ka renditur tre arsyet pse sipas tij, protesta e opozitës ishte një dështim. Nga studioja e emisionit “Kjo javë”, në TV “News 24”,...

Aktualitet 13:26 - 11 Shkurt, 2019

Hetimi për Tahirin/ Dështon prokuroria

Është ndërprerë seanca gjyqësore për ish ministrin e Brendshëm, Saimir Tahirin te Krimet e Rënda. Senaca është ndërprerë, pasi prokuroria nuk kishte sjellë asnjë dokument, duke...

Kryesore Show Biz 13:25 - 8 Shkurt, 2019

Dështoi pa filluar: Spektakli që mezi po prisnim ngelet pa prezantues

Vetëm pak ditë kanë mbetur nga ceremonia e shumëpritur e “Çmimeve Oscar”. Mirëpo ende pa filluar po hasen probleme me pasi ceremonia ka mbetur pa prezantues....

pse deshton martesa
Aktualitet 21:20 - 7 Shkurt, 2019

Pse ka dështuar martesa/ Institucioni i familjes në krizë

Ka nga ata të cilët thonë se problemi vjen si pasojë e ndryshimit kulturor, por ky përfundim është sipërfaqësor edhe pse ndryshimet kulturore ndikojnë në sjelljen...

Mbledhja e Keshillit te Larte te Prokurorise
Aktualitet 17:06 - 2 Shkurt, 2019

Skandal me reformën në drejtësi/ Ish-kunati i i ministres minon KLP

Kreu i Këshillit të Lartë të Prokurorisë, Gent Ibrahimi, së fundmi ka lëshuar “bombën”, ndërsa ka pranuar se ka dështuar reforma në drejtësi. Para gazetarëve, ai...

Femra 00:00 - 20 Dhjetor, 2018

Sistemi imunitar po ju lë në baltë, ja si ta dalloni

Ja cilat janë shenjat se diçka nuk po shkon siç duhet me sistemin tuaj imunitar dhe kur është koha që të takoheni me një mjek. Siguroheni...

edi rama nga foltorja e kuvendit
Aktualitet 10:53 - 13 Dhjetor, 2018

Kryeministri “dorëzohet”/ Do plotësoj të gjitha kërkesat e studentëve

Kryeministri Edi Rama gjatë fjalës së tij në foltoren e Kuvendit ka deklaruar se do t’i plotësojë të gjitha kërkesat e studentëve, por pasi të kenë...

Kryesore Show Biz 11:10 - 2 Dhjetor, 2018

E pranoi dështimin? Julian Deda quan “njollë në karrierë” emisionin e famshëm të humorit

Julian Deda ka folur për herë të parë për një nga programet e humorit që dështoi. I ftuar këtë të shtunë në emisionin “Thumb” që trasmetohet...