Connect with Us

All posts tagged "deshmia"

Bëmat e Tires nuk kanë të sosur/ Zbardhet dëshmia: Merrte 50 Euro për të rruar një person
Denoncim 21:50 - 15 Janar, 2021

Bëmat e Tires s’kanë të sosur/ Zbardhet dëshmia: Merrte 50 Euro për të rruar një person

Të tjera dëshmi vijnë nga familjarë të pacientëve që kanë humbur jetën për shkak të koronavirusit në spitalin “Shefqet Ndroqi”. Mbaresa Crroj tregoi këtë të premte...

Goditi me sende të forta një person/ Arresatohet 27 vjeçari në Tiranë, dy të tjerë shpallen në kërkim
Aktualitet 10:26 - 6 Janar, 2021

U zhdukën prej katër ditësh nga shtëpia/ Zbardhet dëshmia e dy të mitura, tregojnë arsyen pse u larguan

Zbardhet dëshmia e dy vajzave të mitura, të cilat u larguan nga shtëpia prej 4 ditësh. Vajzat 15 dhe 16 vjeç, shoqe me njëra-tjetrën u larguan...

I vunë tritol në makinë/ Zbardhet dëshmia e pronarit, tregon ku ndodhej automjeti momentin e shpërthimit
Kronika 13:01 - 27 Dhjetor, 2020

I vunë tritol në makinë/ Zbardhet dëshmia e pronarit, tregon ku ndodhej automjeti momentin e shpërthimit

Pas shpërthimit me tritol mbrëmjen e djeshme në Shkodër, ka folur pronari i makinës, Nazmi Badulla. Në dëshminë e tij të dhënë në në polici, ai...

‘Klodian Rasha u përlesh me efektivin para ekzekutimit’/ Klodiana Lala zbardh detaje të reja
Kronika 15:34 - 15 Dhjetor, 2020

‘Klodian Rasha u përlesh me efektivin para ekzekutimit’/ Klodiana Lala zbardh detaje të reja

Gazetarja Klodiana Lala ka zbardhur detaje të reja nga dosja e vrasjes së 25-vjeçarit Klodian Rasha nga efektivi i Forcës Shqiponja. E ftuar në rubrikën “Opinion”,...

Dëshmia tronditëse për ngjarjen tragjike të 28 nëntorit ‘44/ Kur na e sollën trupin e pajetë të vëllait, një sy i varej mbi faqe nga goditjet
Histori 08:58 - 29 Nentor, 2020

Dëshmia tronditëse për ngjarjen tragjike të 28 nëntorit ‘44/ Kur na e sollën trupin e pajetë të vëllait, një sy i varej mbi faqe nga goditjet

Memorie.al publikon historinë e panjohur të ndodhur më 28 nënor të vitit 1944 në fshatin Xhan të krahinës së thellë të Dukagjinit, ku një njësit partizan...

Të shtënat me armë në Shkodër/ Plagoset shefi i policisë së Malësisë së Madhe dhe një person
Kronika 09:44 - 12 Tetor, 2020

Atentati në Shkodër/ Zbardhet dëshmia e shefit të Policisë: Papritur na qëlluan dhe…

Shefi i Policisë Bashkiake në Malësinë e Madhe, Mentor Hasanaj, të cilit iu bë atentat ditën e djeshme në Shkodër, ka folur në lidhje me ngjarjen...

Vrasja e dy të rinjve/ Zbardhet dëshmia e babait të Danjel Pepajt: Djalin pati një ngatërresë, ma rrahën
Politikë 11:02 - 11 Tetor, 2020

Vrasja e dy të rinjve/ Zbardhet dëshmia e babait të Danjel Pepajt: Djalin ma rrahën, pati një ngatërresë

Rrok Pepaj, babai i Danjel Pepajt, ka deklaruar para trupit gjykues se nuk ka pasur dijeni për parcelat me kanabis që zotëronte djali i tij. Ndonëse...

Ngjarje tronditëse/ Përdhunonte vajzat e mitura të partnereve, arrestohet shqiptari në Greqi
Kronika 11:41 - 26 Shtator, 2020

Akuzoi njerkun për abuzim seksual/ Zbardhet dëshmia e 14-vjeçares: Kur nuk ishte mami…

Një 14-vjeçare në Durrës, ka akuzuar bashkëjetuesin e nënës për abuzim seksual. Ndërkohë, gazetari Leonidha Musaj ka zbardhur për abcneës.al dëshminë e vajzës së mitur, e cila ka...

E akuzonte për tradhti/ Zbardhet dëshmia e ish-bashkëshortes së 71-vjeçarit që u ekzekutua nga RENEA
Kronika 19:31 - 24 Shtator, 2020

E akuzonte për tradhti/ Zbardhet dëshmia e ish-bashkëshortes së 71-vjeçarit që u ekzekutua nga RENEA

Është zbardhur dëshmia e ish- gruas së 71-vjeçarit, Lefter Zhidru i cili u ekzekutua pasditen e sotme nga forcat RENEA pas 5 orësh rezistencë. Viktima jetonte...

Politikë 13:53 - 10 Shtator, 2020

Grida Duma publikon videon rrënqethëse/ Dëshmia tronditëse e nënës së 11-vjeçarit, si u kërcënua nga Rama

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma ka reaguar sërish sot në lidhje me rastin e një familje në Laç, e cila është ndër më të prekurat...

Histori 09:26 - 1 Shtator, 2020

“Në kampin e Tepelenës, kishin zili dhe dhitë e malit që ushqeheshin me fare pasi ne…”/ Dëshmia shokuese e nipit të ish- ministrit

Memorie.al publikon historinë e panjohur të ngjarjes së shumëpërfolur në historinë e Shqipërisë të ndodhur në marsin e vitit 1908, kur Çerçiz Topulli në bashkëpunim me komitët...

Kronika 14:34 - 22 Gusht, 2020

Misteri i mbytjes së 17-vjeçares në Velipojë/ Zbardhet dëshmia e nënës, çfarë i tha grupit hetimor  

Nëna e Enisa Dodës, 17-vjeçares që u mbyt tre ditë më parë në plazhin e Velipojës pasi kishte dalë për xhiro me Indrit Bajraktarin, ka deklaruar...

Dëshmia e vajzës së abuzuar/ Bill Clinton ka qenë në ishullin e orgjive të miliarderit Jeffrey Epstein
Bota 21:52 - 31 Korrik, 2020

Dëshmia e vajzës së abuzuar/ Bill Clinton ka qenë në ishullin e orgjive të miliarderit Jeffrey Epstein

Bill Clinton ka qëndruar në vilën e Jeffrey Epstein, në ishullin privat në Karaibe, të miliarderit pedofil, sepse “i kishte një borxh”… Kështu thuhet në një...

“Ka pyetje që edhe vetë nuk di t’i shpjegoj”/ Blerta Josifi: Unë e nisa e para vetëflijimin dhe u tërhoqa
Kronika 19:27 - 8 Korrik, 2020

Fqinja trokiti në Polici për familjen Josifi por u anashkalua/ Del dëshmia e shkruar e Blertës

“Isha në polici katër muaj përpara se të zbulohej kjo tragjedi. Isha dhe e frikësuar. Ju tregova që diçka po ndodhte në shtëpinë Josifi. Nuk më...

Kronika 22:42 - 17 Qershor, 2020

“U përpoqa t’i nxirrja gjuhën por mbaroi”/ Zbardhet dëshmia tronditëse e 67 vjeçarit pasi vrau fqinjin me gurë

Janë zbardhur detaje të reja nga vrasja që tronditi mbrëmjen e sotme Gjirokatrën. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në fshatin Labovë e Zhapës ku 60-vjeçari Andrea...

Kronika 19:48 - 13 Qershor, 2020

Sekuestrimi i miliona eurove në Durrës/ Zbardhet dëshmia e shoferit të arrestuar

Është zbardhur dëshmia e shoferit të kamionit ku u sekuestruan miliona euro të padeklaruara sot në portin e Durësit. Sipas asaj që shkruan ABC neës, shoferi i...

Denoncim 21:34 - 11 Qershor, 2020

Dëshmia e ish-të burgosurit për “24-muajt e ferrit”/ Kishte përdhunime, 1 tualet për 90 të dënuar

Një djalë, identiteti i të cilit nuk publikohet, tregon për kushtet e vështira të burgut të Zaharisë, në Krujë, ku ai ka vuajtur dënimin për 24...

Histori 08:38 - 15 Maj, 2020

Dëshmia e nipit të Sejfi Vllamasit/ Babai im s’pranoi t’ia jepte Enverit nagantin, pas lufte e shpallën kulak dhe e dënuan me burg

Publikohet historia e panjohur e Ali Vllamasit me origjinë nga fshatrat e Kolonjës, vëllait të politikanit të njohur, Sejfi Vllamasit, mik dhe bashkëpunëtor i ngushtë i...

Histori 19:32 - 13 Maj, 2020

Dëshmia e ish-të burgosurit që u arratis/ Pasi më kapën ushtarët, një shofer me emrin Foto, më futi një thupër metalike në plagën e plumbit

Memorie.al publikon historinë e panjohur të Haxhi Sulës nga Tirana, i cili në vitin 1975, pas një zënke me dhëndrrin e Kadri Hazbiut në mes të Tiranës,...

Histori 08:27 - 7 Maj, 2020

Dëshmia e korrierit/ Enveri pushkatoi dhe burgosi të gjithë shokët e Qemalit, shoqëruesin e tij dhe familjen tonë

Publikohet historia e panjohur e Qemal Stafës, i cili në vitin 1935, pas vdekjes së të atit, kolonel Hasan Stafës (ushtarak i Monarkisë së Zogut me...

Histori 10:12 - 27 Mars, 2020

Burgosje, tortura e internime/ Dëshmia tronditëse e avokatit të famshëm

Publikohet historia e panjohur e familjes së avokatit dhe publicisit të njohur, Vasil Dilo me origjinë nga Gjirokastra, i cili pasi ishte shkolluar e diplomuar për...

Histori 08:53 - 14 Mars, 2020

“Xhaxhai im u arratis nga liqeni i Shkodrës në 1963”/ Dëshmia e rrallë e nipit dhe fotot e panjohura

Publikohet historia e panjohur të familjes së njohur shkodrane, Kuçi, ku njëri nga djemtë e saj, Hamzai, pasi ishte shkolluar në Kolegjin Françeskan të qytetit të...

Lajme 17:17 - 29 Shkurt, 2020

Flet avokati i Henri Çilit/ Ende nuk ka dhënë dëshmi për Prokurorinë

Në Shqipëri botuesi i njohur Henri Çili, i cili u arrestua mbrëmjen e së enjtes nën dyshimet se ka ndërhyrë për të siguruar favore në të...