Connect with Us

All posts tagged "deshmi"

Hashim Thaçi del sot përballë Gjykatës së Hagës/ Zbardhen datat për Veselin, Selimin dhe Krasniqin
Kosova & Rajoni 08:20 - 9 Nentor, 2020

Thaçi del sot përballë Gjykatës së Hagës/ Zbardhen datat për Veselin, Selimin dhe Krasniqin

Ditën e sotme, ish-krerët e UÇK-së do të dalin të dëshmojnë përpara Gjykatës Speciale të Hagës. I pari që do të dalë në Gjykatën Speciale është...

Motori përplas këmbësoren në Kombinat/ 51-vjeçarja me urgjencë dret spitalit
Politikë 08:06 - 3 Nentor, 2020

E plagosën me armë në “Don Bosko”/ Zbardhet dëshmia e 31 vjeçarit

Policia ka dhënë informacion zyrtar lidhur me plagosjen e 31 vjeçarit i cili u paraqit në mesnatë tek “Trauma”. 31-vjeçari Leo Hera është plagosur në këmbë...

Artan Hoxha përpara faktit/ Dëshmon për denoncimin e kanabisit: Po më japin mësim të mirë
Politikë 21:02 - 2 Nentor, 2020

Artan Hoxha përpara faktit/ Dëshmon për denoncimin e kanabisit: Po më japin mësim të mirë…

Gazetari Artan Hoxha është vënë sërish në dispozicion të hetimit në betejën me narkotrafikun, pasi denoncoi dhe publikoi pamje të kultivimit të kanabisit përgjatë ketij viti,...

Debati për çështjen e detit/ Berisha tregon çfarë do bënte po të ishte kryeministër
Politikë 20:35 - 26 Tetor, 2020

Berisha i rikthehet vrasjes së Azem Hajdarit/ Dëshminë ia kam dhënë ambasadorit të SHBA-ve 

Ish-kryeministri Sali Berisha është pyetur sërish mbrëmjen e sotme për vrasjen e bujshme të ish-liderit të Lëvizjes Dhejtor ’90, Azem Hajdarit. Teksa u pyet nëse do...

Anila Hoxha tregon dy dëshmitë e forta/ Çfarë ka në dorë prokuroria për zhdukjen e tre personave në Malësi
Kronika 22:49 - 7 Tetor, 2020

Anila Hoxha tregon dy dëshmitë e forta/ Çfarë ka në dorë prokuroria për zhdukjen e tre personave në Malësi

Gazetarja Anila Hoxha, ka folur mbrëmjen e sotme për lidhur me zhdukjen e tre personave në Malësinë e Madhe, që dyshohet se janë vrarë për shkak...

Akuzat e Bashës për fshehjen e viktimave/ Berisha tregon si po përdor Rama mjekët
Politikë 22:35 - 28 Shtator, 2020

Vrasja e Azem Hajdarit/ Berisha: Nuk jam thirrur asnjëherë në gjykatë apo Prokurori

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka treguar mbrëmjen e sotme se nuk është thirrur asnjëherë në Prokurori apo gjykatë për të dëshmuar për vrasjen e Azem Hajdarit. Berisha...

Politikë 08:15 - 27 Shtator, 2020

Dëshmitë e rralla të ish-deputetit/ Përse s’lejova ta pushkatonin në Kukës të dashurën e Shefit të UDB-së

Publikohen kujtimet e panjohura të Zylfi Sali Lamit me origjinë nga fshati Shtiqën i rrethit të Kukësit, pinjoll i një prej familjeve të njohura të asaj...

Kronika 13:23 - 24 Shtator, 2020

Parukierja korçare humbi jetën pas sondës/ Zbardhet dëshmia e mjekut, si ndodhi ngjarja

Zbardhen detaje nga vdekja tragjike e Xhensila Dukës, 39-vjeçarja nga Korça që humbi jetën në një klinikë private në qytetin juglindor , kishte shkuar bashkë me...

Arratiset mjeku i Fjolla Morinës/ Dha raport fals
Showbizz 12:56 - 21 Shtator, 2020

U arrestua me Fjolla Morinën, flet pronari i 5 hoteleve në Belgjikë: “Jemi shoqëruesit, nuk e dinim për pistoletën”

Dy djemtë që u arrestuan së bashku me këngëtaren Fjolla Morina, Fisnik Syla dhe Fitim Muji janë shprehur që nuk kishin asnjë dijeni mbi armën që...

Kronika 13:03 - 20 Shtator, 2020

Vrau 34-vjeçarin në Durrës/ Zbardhet dëshmia e Arbër Kotes: Thikën e nxora për vetëmbrojtje

Zbardhet dëshmia e autorit të vrasjes së 34-vjeçarit Idajet Dulla, ditën e djeshme në Durrës. Mësohet se autori, Arbër Kote ka thënë se ka qëlluar 34-vjeçarin...

Foto-Plas skandali për ish-modelen/ Çfarë fshihet pas fytyrës engjëllore të pilotes seksi
Showbizz 18:00 - 17 Shtator, 2020

Foto-Plas skandali për ish-modelen/ Çfarë fshihet pas fytyrës engjëllore të pilotes seksi

Ish-modelja Nadia Marcinkova, njihet ndërkombëtarisht si një ndër më modelet më joshëse me fytyrën engjëllore. Por shumë pak e dinin çfarë fshihej pas pamjes së pafajshme...

“E qëlloi dy herë me armë dhe pastaj mori një qese nga makina”/ Gazetarja tregon dëshminë rrënqethëse
Kronika 22:00 - 8 Shtator, 2020

“E qëlloi dy herë dhe pastaj mori një qese”/ Gazetarja tregon dëshminë rrënqethëse për vrasjen e Eglantina Bucit

Gazetarja Anila Hoxha, ka dhënë detaje lidhur me vrasjen e 23-vjeçares, Eglantina Buci. Gazetarja e Top Channel, Anila Hoxha tha se ngjarja ka mbetur e pazbuluar...

Mbytja e 17-vjeçares në Velipojë/ Zbardhet dëshmia e Indrit Bajraktarit: Ramë të dy pa ndjenja nga motori
Kronika 09:29 - 23 Gusht, 2020

Mbytja e 17-vjeçares në Velipojë/ Zbardhet dëshmia e Indrit Bajraktarit: Ramë të dy pa ndjenja nga motori

Zbardhet dëshmia e Indrit Bajraktarit, 25-vjeçarit që doli xhiro me 17-vjeçaren Enisa Doda më 19 gusht në Velipojë dhe u kthye pa motorin e ujit dhe...

E rëndë/ Hidhet nga kati i katërt i Sanatoriumit një pacient me Covid
Aktualitet 15:18 - 13 Gusht, 2020

Vetëvrasja e 29-vjeçarit në “Shefqet Ndroqi”/ Zbardhet dëshmia e infermieres

Policia ka marrë në pyetje disa pjesëtarë të stafit mjekësor të spitalit “Shefqet Ndroqi”, pas ngjarjes së rëndë, që ndodhi në mesnatë, ku një i ri...

Vrasja në Gjirokastër/ Zbardhet dëshmia e 33-vjeçarit në polici: Gëzimi më shau dhe më qëlloi i pari
Kronika 10:58 - 6 Gusht, 2020

Vrasja në Gjirokastër/ Zbardhet dëshmia e 33-vjeçarit në polici: Gëzimi më shau dhe më qëlloi i pari

Zbardhet dëshmia e 33 vjeçarit Mihal Thimjo që vrau me sende të forta ortakun e tij, Gëzim Saraçi 57 vjeç, teksa udhëtonin në kamionçinën e këtij...

Kronika 13:27 - 31 Korrik, 2020

“Nuk e mbaj mend pse e qëllova shokun”/ Zbardhet dëshmia e dhëndrit të Qazim Sejdinit për vrasjen në Elbasan

Zbardhet dëshmia e njërit prej të arrestuarve për vrasjen makabre të të riut Florian Lamçe, në orët e para të mëngjesit të djeshëm, në Elbasan. Në...

“Ato që lexonim në Bibël ia bënim motrës”/ Zbardhet dëshmia e Blerta Josifit
Kronika 11:48 - 6 Korrik, 2020

“Ato që lexonim në Bibël ia bënim motrës”/ Zbardhet dëshmia e Blerta Josifit

Zbrdhet dëshmia e Blerta Josifit, e vetmja e mbijetuar e familjes nga tragjedia horror që tronditi Tiranën pak ditë më parë. E reja ka deklaruar se...

Tentoi të vetëflijohej me motrën dhe nënën/ Dëshmitarja e Jehovait: Nuk e dinin ç’sakrifica kemi bërë
Kronika 23:10 - 2 Korrik, 2020

Tentoi të vetëflijohej me motrën dhe nënën/ Dëshmitarja e Jehovait: Nuk e dini ç’sakrifica kemi bërë

Blerta Josifi është vajza që u gjet në gjendje të rëndë shëndetësore në të njëjtën banesë me nënën dhe motrën e vdekur. Raportohet se gjendja shëndetësore...

Ekzekutimi i Hekuran Billës/ Ish e dashura e pranon: Pritën ndaj Billës e kam bërë për para
Kronika 16:00 - 26 Qershor, 2020

Ekzekutimi i Hekuran Billës/ E dashura e pranon: Pritën ndaj Billës e kam bërë për para

Zbardhet dëshmia e 26-vjeçares Adjola Lakra, e cila dyshohet si bashkëpunëtore në vrasjen e Hekuran Billa. Mësohet se ajo ka thënë se takohej me Billën prej...

Kronika 11:39 - 22 Qershor, 2020

U arrestua për vrasjen e Hekuran Billës/ Dëshmia që ‘fundos’ Viktor Markun: Mori “smartin” me qira

I arrestuar nga policia si autor i dyshuar i vrasjes së Hekuran Billës, Viktor Marku ka dalë sot para trupit gjykues për t’u njohur me masën...

Kronika 11:19 - 22 Qershor, 2020

Akuzohet se vrau Hekuran Billën/ Zbardhet dëshmia e Viktor Markut: Policia të bëjë çfarë të dojë…

Zbardhet dëshmia e Viktor Markut të dyshuarit kryesor për vrasjen e Hekuran Billës në 11 qershor në zonën e “Komunës së Parisit”. Marku ka dalë sot...

Lajme 09:22 - 22 Qershor, 2020

Dëshmia tragjike e emigrantit që bëri 20 vite burg/ Kush më torturonte në qelitë e Sigurimit të Tiranës, Krujës e Lushnjës

Publikohet historia e panjohur e Nazmi Berishës me origjinë nga fshati Llap i Komunës së Podujevës në Kosovë, i cili i joshura nga propaganda e regjimit...

Kronika 09:10 - 18 Qershor, 2020

“Meritoj t’i kaloj vitet e mbetura në burg”/ Zbardhet dëshmia e autorit që vrau fqinjin për një pelë

Detaje të reja kanë dalë nga vrasja e një nate më parë në Gjirokastër. Mësohet se humbja e një pele, ka qenë shkak për vrasjen e...