Connect with Us

All posts tagged "desada metaj"

Politikë 10:54 - 4 Maj, 2020

Tit Vasili i çon lule për Desaden, Ilir Demalisë

Publicisti Ilir Demaliaj, një ditë më parë, bëri një status në rrjetet sociale, në lidhje me rastet e publikuara nga mediat, ku disa gazetare paguhen nga...

Politikë 22:48 - 3 Maj, 2020

“Me çfarë morali do i bindni demokratët”/ Analisti vë me “shpatulla pas muri” Desada Metajn pasi ju zbuluan lidhjet me Erion Veliajn

CNA.al publikoi në fillim të prillit një material të plotë në lidhje me një skandal, të këshilltares së kreut të PD-së, Lulzim Basha, Desada Metaj dhe...

Politikë 15:40 - 3 Maj, 2020

Si e përdori Lolitën për shantazh biznesmeni i LSI

Shpeshherë faqet anonime në rrjetet sociale dhe portale të parëndësishme përdoren nga struktura politike apo financiare për të goditur një kundërshtar. Rasti më klasik i kësaj...

Politikë 14:02 - 12 Prill, 2020

Morali i pamoral i Desadës

Disa personazhe politike e marrin dhe e mbajnë shpesh afër, me të tjerë përplaset, diku luan, ka një histori që fillon nga një gazetare në Tv...

Politikë 14:22 - 11 Prill, 2020

Zbulohen lidhjet e këshilltares të Lulzim Bashës, me Erion Veliajn

CNA.al publikoi dje një material të plotë në lidhje me një skandal, i cili kudo në mediat botërore do të ishte publikuar, pasi ishte një përplasje...

Politikë 13:26 - 10 Prill, 2020

Zbulohen fijet/ Desada Metaj dhe lidhjet e Republikës së re me Rilindjen, dhjetra mijë euro pagesa

Dje në media u publikua një përplasje e fortë mes ministres të Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, drejtoreshës së Albpetrol, Erjola Muka, dhe ish-vartëses së saj...

Politikë 19:42 - 19 Janar, 2020

Çunat e Desadës bëjnë moral publik

Pas një lajmi të publikuar gjerësisht në media, por dhe të detajuar nga Hashtag,  për ekipin e ri të propagandës të Lulzim Bashës, pas daljeve i...

Politikë 18:41 - 19 Janar, 2020

Basha e bëri numrin 2 të PD-së/ Goxhaj nuk i kursehet Desada Metajt

Avokati Altin Goxhaj, ka sulmuar Desada Metajn, pas marrjes së detyrës si numrin 2 të PD-së. Goxhaj, e cilëson Metajn si gjetjen e duhur të PD-së,...

Politikë 13:46 - 18 Janar, 2020

Skandali-dokumentet/ Basha zgjedh një të dënuar si mashtrues për propagandën

Mediat së fundmi kanë raportuar për një grup propagande jashtë zyrave të PD-së të koordinuar dhe drejtuar nga ish kryeredaktorja e “Opinionit” në Klan, Desada Metaj...

Politikë 12:36 - 18 Janar, 2020

Lulzim Basha bën Desada Metajn numrin 2 të PD-së/ Ja detyra dhe ekipi i propagandës

Largimi nga emisioni Opinion i Desada Metajt dhe bashkimi me ekipin e Lulzim Bashës nuk përbën ndonjë suprizë për shumicën e gazetarëve.  Atyre nuk u kanë...

Video-Detaji që nuk dinim për Lulzim Bashën/ Çfarë po tenton propaganda e kunatit dhe Desadës
Politikë 15:27 - 16 Janar, 2020

Basha dhe Desada i rikthehen “dashurisë” të 15 viteve

Mediat dje dhe sot, kanë raportuar se kryetari i “Republikës së Re”, Lulzim Basha, ka marrë në krah si këshilltare, duke e vënë si një nga...

Politikë 13:00 - 16 Janar, 2020

Pas lëvizjeve të fundit/ Zbulohet qeveria hije e Lulzim Bashës

Kryetari i Republikës së re Lulzim Basha së fundi ka “ndezur” militantët, me shpresën se vendi do të shkojë në zgjedhje të parakohshme. Por ndërkohë që...

Politikë 11:49 - 16 Janar, 2020

Desada Metaj bën dorëzimet në Klan/ Tani në krah të Bashës

Pas rreth 15 vitesh, Desada Metaj ka braktisur televizionin Klan, me qëllim që t’i japë një tjetër hov, imazhit publik të kreut të Republikës së re,...

Opinione 12:26 - 24 Nentor, 2019

Faktet-Kush e drejton vërtetë PD-në?

Shpesh në grupet politike dhe në media diskutohet se kush e drejton vërtetë PD? Doktori si lider i fortë me Lulin kukull apo Luli tashmë është...

Politikë 22:01 - 15 Gusht, 2019

“Dy fjalë për Zonjën Topalli”/ Desada Metaj i përgjigjet Mero Bazes

Gazetari Mero Baze ka shkruar një opinion sot ku del në krah të ish-kryeparlamentares dhe ish-nënkryetares së PD-së, Jozefina Topalli. Në shkrimin e tij, ndër të...

Aktualitet 18:36 - 28 Qershor, 2019

Bledi Mane zbulon prapaskenat/ “Andi Bushati tradhëtoi Desadën”

Nga Bledi Mane-Public Enemy ***** Hyra brenda qendrës së votimit, paraqita kartën e identitetit, firmosa, më lyen gishtin e madh të dorës së djathtë me bojën...

Aktualitet 18:19 - 2 Prill, 2019

Video-Rezart Veleshnja zbulon Lolitën/ Ka një mesazh për Desada Metën

Aktori i famshëm i “Portokallisë”, Rezart Veleshnja është bërë i njohur edhe në rrjetet socale për shkak të videove që shpërndan duke imituar personazhe të ndryshëm...

partia demokratike tirane
Aktualitet 12:59 - 12 Mars, 2019

Nga kunati, Elona, Desada dhe Odeta tek Berisha/ Kush e drejton vërtetë PD-në?

Ka mjaft debate midis demokratëve dhe opoinionit publik se kush e drejton realisht PD-në dhe kush e mori vendimin për djegien e mandateve? Ishte vetë Lulzim...

Aktualitet 18:30 - 16 Janar, 2019

Tre kuçedrat apo kukumjaçkat e Lulit/ Të përzgjedhurat e kunatit që drejton PD

Në PD-në e Lulit, atë që quhet Republika e Re ka një strukturë në hije që drejton e koordinon gjithçka. Ata që punojnë aty e dinë...

Aktualitet 21:25 - 23 Tetor, 2018

Dhëndri i Enver Hoxhës bashkë me Aurela Isufin organizojnë dokumentar, për vuajtjet gjatë komunizmit

Vuajtjet e periudhës së komunizmit janë trajtuar në dokumentarin ‘Kohën e bëjnë njerëzit’, realizuar nga gazetarja Desada Metaj. Ceremonia për shfaqjen e dokumentarit është organizuar nga...

Aktualitet 18:07 - 1 Shtator, 2018

Nga Bledi Mane/ Ne gazetarët nuk jemi kaq ëngjëj saç ‘dukemi

-Ose një rëfim për lebrozen Desada Metaj 5 plumba kallashnikovi, 5 milione reagime. E fundja per ne vlen, paska ndergjegjesim dhe perkrahje. Por ne te gjithe...

memet me pikante
Aktualitet 22:13 - 3 Korrik, 2018

LAJM I NDYRË/ FAMILJA E FAHRI BALLIUT DO SPONSORIZOJË FAQEN E LOLITA-S

Nga Bledi Mane E mbani mend besoj, ate faqen gjobenese dhe linçuese ne facebook me emrin e nje minoreneje inoçente. Lolita, qe deri pardje menaxhohej nga...

Aktualitet 18:39 - 26 Qershor, 2018

E punësuara “llapaqene” e Bashës merr flakë

Desada Metaj ka reaguar ndaj deklaratës së ish-Ministres së Integrimit tashmë në postin e rëndësishëm të Sekretares së Përgjithshme të Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal, duke e...