Connect with Us

All posts tagged "derri"

Blog 08:54 - 4 Nentor, 2019

Studimi/ Zemra e derrit, mund të transplantohet tek njerëzit me probleme të rënda kardiake

Në periferinë e qytetit të Mynihut në Gjermani, studiuesit në Qendrën e Modeleve Mjekësore Inovative të Universitetit Ludvig Maksimilian, po shumojnë derrat e modifikuar gjenetikisht, duke...

Aktualitet 14:01 - 16 Maj, 2019

“Gomari, derri, miu dhe delja shkuan të votojnë”/ Ironia therëse e Artan Fugës

Nga Artan FUGA:  * Shkuan gjallesat të votojnë Gomari : Ku di unë ç’a thonë, për mua ka rëndësi të pëllas që të dukem. Derri :...

Aktualitet 10:57 - 8 Janar, 2019

Horoskopi kinez: 2019-a i takon shenjës së derrit

Shumë prej nesh po marrim veten nga festimet e natës së ndërrimit të viteve, por shpejt vëmendja do të përqëndrohet te Viti i Ri kinez. Ai...

Aktualitet 12:19 - 16 Shkurt, 2017

Plasin sharjet ndaj Ramës në Kuvend/ Ku është derri?

Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Edi Paloka, gjatë seancës plenare ka ngritur zërin, teksa kërkoi llogari pse kryeministri Rama nuk është i pranishëm në...

Aktualitet 09:46 - 27 Janar, 2017

KRUJË/ 200 koka derri dhe organe të brendshme gjenden në lumin Ishëm

Në orët e para të ditës janë gjetur në lumin Ishëm 200 koka derri dhe organe të brendshme. Ende nuk dihet nga kanë ardhur, ndërsa disa...

Kuriozitete 17:32 - 5 Shtator, 2015

Del në shitje djathi i derrit, kushton 3 mijë euro kg

Lajm i mirë, edhe për derrat. Mesa duket, tashmë do të kenë mundësi të milen si lopët dhe të rriten jo vetëm për t’u bërë proshutë. Drejtuesi...

Kuriozitete 21:39 - 20 Prill, 2015

(Video) Derri kërcen nga kamioni që po drejtohej te thertorja

Një filmim amator tregon momentin kur një derr hidhet nga kamioni që po lëvizte, duke u përplasur në rrugë. Në fillim askush nuk e kuptoi këtë...