Connect with Us

All posts tagged "deputeti"

“Parlamenti sot për turp”/ Ish depteti socialist i zgënjyer nga qeveria Rama
Politikë 18:17 - 4 Korrik, 2020

“Parlamenti sot për turp”/ Ish deputeti socialist i zhgënjyer nga qeveria Rama

Ishdeputet i Shqipërisë, Hamdi Jupe, ka qenë i ftuar pasditen e sotme në studion e “Kjo javë” ku u shpreh se është i pakënaqur me qeverinë...

Denoncim 21:18 - 27 Maj, 2020

“Ça kujtoni ju mor legena? Do tallni b**** me djersën time?” / Deputeti rrëmben tokën-shtet në bregdet

Stop” ndalet në Sarandë, pasi qytetari Ardit Cikuli, komshi me deputetin e Ballit Kombëtar, Artur Roshi, denoncon se ky i fundit po tenton të përvetësojë një...

Bota 11:50 - 24 Maj, 2020

Deputeti gjendet i vdekur në zyrën e tij/ Dalin dyshimet e rënda

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Ukrainë, ku deputeti Valeriy Davydenko është gjetur i vdekur në zyrën e tij. Sipas “Free Europe”, Valeriy Davydenko, 47...

Shëndeti 14:22 - 15 Prill, 2020

Deputeti Alimadhi dhe mjeku Xhaxho rezultojnë negativ nga COVID-19/ Vijojnë të shtruar në spital

Deputeti Adriatik Alimadhi dhe mjeku Roland Xhaxho janë pjesë e listës së të shëruarve nga koronavirusi gjatë 24 orëve të fundit. Alimadhi dhe mjeku Xhaxho kanë...

Politikë 22:00 - 2 Prill, 2020

“Me cigaret e mia e gjete të bësh si amerikan”/ Ish deputeti tallet keq me Ramën

Kryministri Edi Rama bëri me dije sot se për shkak të situatës nga koronavirusit bizneset e vogla dhe familjarët të regjistruar në punë, që kanë ndaluar...

Kosova & Rajoni 18:52 - 14 Mars, 2020

Deputeti grek rezulton pozitiv me koronavirus

Deputeti Christos Kellas i Nea Dimokratika ka rezultuar pozitiv me koronavirus. Lajmi e ka konfirmuar vetë deputeti përmes një njoftimi në rrjetet socile ku shkruan s...

Politikë 17:56 - 12 Mars, 2020

Thirrja e fortë e ish deputetit/ “Strategjia e qeverisë kundër koronavirusit po na çon në kolaps!”

Ish deputeti i Partisë Demokratike,  Tritan Shehu, është shprehur kritik, lidhur me strategjinë e qeverisë kundër përhapjes së koronavirusit. Në një reagim në rrjetet sociale ai...

Politikë 23:05 - 6 Mars, 2020

“Bëj pjesë tek njerëzit më të kulturuar të vendit”/ Dalin në “dritë perla” të tjera të deputetit “Don Zhuan”

Kostaq Papa është kryetari i Partisë së Emigracionit Shqiptar dhe aktualisht deputet i Kuvendit të Shqipërisë në radhët e opozitës së re i dalë nga listat...

Politikë 18:31 - 18 Shkurt, 2020

“Keqdashës ndaj interesave të shqiptarëve”/ Deputeti: Të shpërndahet Parlamenti! 

Ka habitur me mesazhin që ka shpërndarë, pak më pare, në faqen e tij në rrjetet sociale, deputeti i listës së PD-së, Leftër Maliqi. Nëpërmjet tij,...

Lajme 12:22 - 24 Dhjetor, 2019

Kallëzimi për Brahon dhe Tarifakun/ Gjykata rrëzon akuzat e Tufës

Gjykata ka marrë sot vendimin mbi kallëzimin në Prokurori që ka bërë ish Kreu i Institutit të Studimeve për Krimet dhe Pasojat e Komunizmit, Agron Tufa,...

Politikë 19:31 - 20 Dhjetor, 2019

“Një diell i ri ndriçoi jetën tonë”/ Deputeti i Bindjes, baba për herë të parë

Deputeti i Bindjes Demokratike, Andi Përmeti , është bërë sot baba për herë të parë. Lajmin e gëzuar e ka dhënë vetë deputeti në rrjetet sociale,...

Kosova & Rajoni 10:30 - 2 Dhjetor, 2019

E rëndë/ Vritet me breshëri plumbash djali i deputetit

Një ngjarje e rëndë ka tronditur Ukrainën, ku është vrarë me breshëri plumbash djali i deputetit ukrainas,Vyacheslav Sobolev. Sipas mediave botërore, mësohet se persona të paidentifikuar...

Politikë 19:42 - 5 Nentor, 2019

Mesazhi i deputetit/ Pushteti buron nga populli dhe i takon kriminelëve e të korruptuarve

Nëpërmjet një postimi në faqen e tij në rrjetet sociale, deputeti  Lefter Maliqi, vijon ti nxjerrë bojën këmbënguljes së politikës për të mos ndryshuar sistemin zgjedhor...

Kuvendi i Shqiperise, seancat plenare
Denoncim 15:07 - 12 Tetor, 2019

Denoncohet skandali/ Deputeti kërcënon me jetë banorët

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar sot denoncimin e një qytetari i cili hedh akuza të forta në drejtim të deputetit Robert Bitri. Sipas Berishës, deputeti në...

Politikë 19:50 - 4 Tetor, 2019

Shpërthen deputeti/ “Turp-turp-turp, Kryeministri dhe sejmenët censurojnë fjalën e lirë”

‘Edi Rama dhe veglat e tij qorre,do të përballen me drejtësinë për të gjitha abuzimet e tyre, dhe nuk do të ketë “Acromax” që do t’i...

avokati zbulon marreveshjen
Uncategorized 20:32 - 30 Shtator, 2019

Deputeti e thotë troç/ Ja pse Rama e Basha nuk duan ndryshimin e sistemit elektoral

Në vijim të intervistimit të drejtëpërdrejt të aktorëve politikë e jo politik, me status opinionbërjeje, për të thithur mendime sa më të vlefshme CNA.al  i ka...

Vetingu 14:01 - 10 Shtator, 2019

Me apartament dhuratë dhe dy kredi/ Zbulohet deputeti më i varfër i Rilindjes

Deputetët janë kategoria më e pasur në Shqipëri. Jo vetëm ata që vijnë nga fusha e biznesit por edhe ata që s’kanë lidhje me biznesin. Pavarësisht...

Aktualitet 22:45 - 10 Korrik, 2019

Plas mes Lefter Maliqit dhe Eni Vasilit/ Deputeti braktis emisionin

Deputeti Lefter Maliqi, në një lidhje direkte me studion e emisionit “Open” u përplas me moderatoren e emisionit, Eni Vasili. Maliqi i drejtuaVasilit duke i thënë...

kuvendi
Aktualitet 18:36 - 8 Korrik, 2019

Deputeti i ri i përvishet kolegëve/ I përmend orat dhe çantat e shtrenjta

Deputeti Halit Valteri gjatë fjalës së tij nga foltorja e Kuvendit është shpehur me tone të ashpëra ndaj të gjithë deputetëve të cilët kanë kohë në...

Basha dhe Rama pas marreveshjes se 18 Majit
Aktualitet 23:03 - 2 Korrik, 2019

Deputeti zbulon marrëveshjen e fshehtë Rama-Basha

Deputeti Kujtim Gjuzi, në një prononcim eksluziv për CNA.al deklaroi se Partia që ai drejton nuk do ta njohë rezultatin e zgjedhjeve. Deputeti Gjuzi u shpreh se...

Aktualitet 22:44 - 2 Korrik, 2019

Deputeti injoron Salianjin/ “Nuk komentoj kalamaj”

Ministri i Shtetit për Mbrojtjen e Sipërmarrjes, Eduart Shalsi, në një lidhje direkte me studion e emisionit “Opinion” e quajti kalama ish deputetin e listës Basha,...

servilizmi i lulzim basha
Aktualitet 21:20 - 1 Korrik, 2019

Deklarata “bombë” e deputetit/ “Basha menaxher në strip clubet e Holandës”

Deputeti Kujtim Gjuzi në një prononcim eksluziv për CNA.al ka bërë një deklaratë të fortë për kryedemokratin Lulzim Basha. I pyetur nga CNA.al rreth qëndrimit të...

Xhemal Gjunkshi “i përvishet” Lleshajt/ “Pse fole me tone kërcënuese në sy të vajzave të mitura”
Aktualitet 22:43 - 26 Qershor, 2019

“Po armatos militantët e Rilindjes”/ Policia padit ish deputetin demokrat

Policia e shteti ka reaguar lidhur mbi deklaratat e ish deputetit të Partisë Demokratike, Xhemal Gjunksh i cili gjatë ditës së sotme në një komunikatë për...