Connect with Us

All posts tagged "deputetet"

Politikë 08:14 - 15 Janar, 2020

“Të inkriminuarit më të fortë se ligji”/ Krasniqi tregon ku çalon dekriminalizimi

Drejtuesi i Institutit të Studimeve Politike, Afrim Krasniqi ka folur mbëmjen e djeshme, në emisionin “Përballë” të gazetarit Lutfi Dervishi për ligjin e dekriminalizimit. Pesë vite...

Politikë 11:30 - 7 Janar, 2020

Si i dhuroi Lulzim Basha, Edi Ramës mazhorancën kushtetuese

Viti 2019 do të mbahet mend për dy ngjarje të rëndësishme. Si viti i djegies se mandateve nga Lulzim Basha që i dha kryeministrit Edi Rama...

veliaj
Politikë 12:12 - 16 Dhjetor, 2019

Komisioni i Ekonomisë vendos për shkarkimin e Malajt/ Si votuan deputetët

Komisioni Parlamentar i Ekonomisë ka vendosur sot për vijimin e procedurave për shkarkimin e Arben Malajt, si anëtar i Këshillit Mbikqyrës të Bankës së Shqipërisë. Për...

Politikë 13:13 - 5 Dhjetor, 2019

Ia plasën të qarës në Kuvend/ Paloka ironizon deputetet: Të fillojë ndarja e dekoratave!

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka ka reaguar me anë të një postimi të gjatë në rrjetet sociale, ku ironizon përlotjen e deputeteve sot në Kuvend....

Politikë 21:43 - 5 Nentor, 2019

Basha flet hapur dhe kërkon ndjesë për listat e 2017/ Pësimi që u kthye në mësim

Kreu i PD-së Lulzim Basha, i ftuar në emisionin “Perballje” në TVSh  është pyetur nëse ndjen se i detyrohet një ndjesë shqiptarëve për deputetët që dolën...

Politikë 13:59 - 25 Tetor, 2019

Detajet e pazarit Rama-Basha/ Cilët janë deputetët e Lulit, që do votojnë amendamentet PD-PS të Kodit Zgjedhor?

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në një prononcim për mediat, pas takimit me Sekretarin e Përgjithshëm i OSBE-së, Thomas Greminger  ndërsa ka zbardhur një pjesë...

Politikë 10:59 - 15 Tetor, 2019

A janë të gjithë “qelbësira” deputetët e opozitës parlamentare?!

Një grup deputetësh të opozitës, përfaqësues në lista dhe të pabindur, vendosën të mos zbatojnë urdhërin e Lulzim Bashës dhe Monika Kryemadhit për të djegur mandatet...

Politikë 15:11 - 11 Tetor, 2019

Basha dhe Kryemadhi, “vrasës” si Enver Hoxha

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka kujtuar sot 72-vjetorin e vrasjes së 5 deputetëve dhe 11 intelektualëve nga diktatura komuniste. 72 vite më parë, më 10...

Politikë 19:15 - 12 Shtator, 2019

“Do digjej Kuvendi”/ Nëntë deputetë kërkesë kreut të SHISH pas deklaratave të Metës

Nëntë deputetë të mazhorancës dhe opozitës parlamentare kanë bërë kërkesë për seancë dëgjimore për kreun e Shërbimit Informativ Shtetëror, Helidon Bendo. Kjo kërkesë vjen pas deklaratave...

Politikë 17:04 - 9 Shtator, 2019

Rama del nga kontrolli/ Përplaset me deputetët

Kryeministri Edi Rama nuk e ka përmbajtur vetën gjatë mbledhjes së sotme të grupit parlamentar socialist. Me tone të ashpra, Rama mësohet se është shprehur se...

Lajm i Rekomanduar 10:49 - 1 Shtator, 2019

U urdhërua për zhdukjen e 613 kg kokainë?/ Pesë muaj drejtor, me patundshmëri në Greqi

Jo vetëm ministrat, deputetët, gjyqtarët dhe prokurorët por edhe drejtorët pa frikë mund të futen tek kategoria e milionerëve. Madje sipas një burimi nga ILDKPKI, drejtorët...

Politikë 14:22 - 30 Gusht, 2019

Deputetët rikthehen në Kuvend/ Ja kur mbahet seanca parlamentare

Pas më shumë se një muaj pushime, deputetët do të rikthehen në Kuvend. Mësohet se, Kuvendi i Shqipërisë do të nisë sesionin e ri parlamentar të...

Politikë 19:44 - 17 Gusht, 2019

Dogjën mandatet/ Ish deputetët e Bashës vazhdojnë të marrin pagat e majme

Me 16 shkurt, pas një vendimi të beftë të Lulzim Bashës dhe strukturave të tij u vendos që Partia Demokratike, bashkë me aleatët të digjnin mandatet...

Lajm i Rekomanduar 08:51 - 11 Gusht, 2019

Zhvatësit e PD-LSI/ Përfituan dieta, pas djegies së mandateve

Opozita shqiptare nuk ka hequr dorë nga privilegjet parlamentare edhe pas dorëzimit të mandateve të përfaqësimit në Kuvend. Deputetë të Partisë Demokratike, por sidomos të Lëvizjes...

Aktualitet 13:49 - 19 Korrik, 2019

Alimadhi zbulon skandalin/ Deputetët nuk dinë çfarë votojnë

Kreu i Partisë Balli Kombëtar, Adriatik Alimadhi, një ndër deputetët e rinjë të Parlamentit, ka postuar në rrjetet sociale një shkrim në të cilin flet pa...

taulant balla zbulon sms me ish deputetin
Aktualitet 18:28 - 29 Maj, 2019

Ish deputetët demokrat nën hetim/ Balla i quan halabakë

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së Taulant Balla, i ka konsiderua “grup halabakësh”, gjashtë ish deputetët e PD, të cilët janë nën hetim për dhunën ndaj...

Aktualitet 19:59 - 28 Maj, 2019

Foto/ Rama mbledh deputetët në ish vilën e Enverit

Ashtu sikurse ishtë paralajmëruar kryeministri Edi Rama, ka mbledhur deputetët e Partisë Socialiste, në një takim ku do të ndahen detyrat për fushatën elektorale të zgjedhjeve...

Kryeministri Rama tek selia e PS
Aktualitet 15:15 - 28 Maj, 2019

Situata politike/ Rama mbledh deputetët e PS

Kryeministri Edi Rama pritet të zhvillojë sot një takim me deputetët e PS-së dhe drejtuesit në qarqe. Mësohet se takimi do të zhvillohet në Tiranë në...

Aktualitet 16:53 - 27 Maj, 2019

Deputetët e rinj/ Ndocaj: Njerëz si Gjuzi i duhen Shqipërisë

Ish deputeti Eduart Ndocaj, i cili kandidon si i pavaruar për Bashkinë Lezhë, foli nga studioja e lajmeve të TV “Fax News” për zgjedhjet e 30...

Aktualitet 17:13 - 17 Maj, 2019

Iniciativa/ Test deputetëve për përdorim të lëndëve narkotike

Grupi i pavarur i deputetëve të VMRO-DPMNE-së, në Maqedoni ka njoftuar se do të dorëzojnë një iniciativë në Kuvend, që gjithë deputetët të bëjnë vullnetarisht testin...

partia socialiste selia qendrore
Aktualitet 21:34 - 9 Maj, 2019

Deputetët lenë PS për bashkitë/ Ja kush i zëvendëson

Pasditen e djeshme Partia Socialiste zhvilloi mbledhjen e Kryesisë ku në fokus të bisedimeve ka qenë diskutimi i kandidatëve për zgjedhjet lokale. Ditën e shtunë pritet...

Kuvendi i Shqiperise, seancat plenare
Aktualitet 09:56 - 30 Prill, 2019

Opozita e re/ Në Korçë tre emra në luftë për një vend në Parlament

Pas protestës së 16 shkurtit, opozita e bashkuar vendosi djegien e mandateve të deputetëve, në shenjë protestë kundër qeverisë socialiste, të cilën e akuzojnë se ka...

qeveria shqiptare me ministrat e rinj dhe te shkarkuar
Aktualitet 18:04 - 27 Prill, 2019

Ish ministri i Ramës tallet me deputetët e rinj

Ish ministri i Drejtësisë në qeverinë “Rama 1”, Ylli Manjani në një postim në rrjetet sociale ka ironizuar deputetët e rinj të opozitës në Parlament dhe...