Connect with Us

All posts tagged "deputete"

Politikë 08:56 - 25 Nentor, 2020

Deputetët e mazhorancës kërkesë Ruçit/ Të ngrihet komision i Posaçëm për raportin e Dick Martyt

Një grup deputetësh nga mazhoranca i kanë dërguar kreut të Kuvendit Gramoz Ruçi një kërkesë për ngritjen e një komisioni të Posaçëm Parlamentar për raportin e...

Lëvizja e popullsisë/ Dibrës dhe Gjirokastrës i ikën nga një deputet
Politikë 14:36 - 5 Nentor, 2020

Kuvendi miraton në parim projekt-buxhetin për 2021/ Nëntë deputetë votuan kundër

Kuvendi ka miratuar në parim projekt-buxhetin për vitin 2021. 87 deputetë kanë votuar pro projekt-ligjit nërsa nëntë deputetë kanë votuar kundër buxhetit 2021 kurse 2 abstenim....

Nga Kreshnik Spahiu/ Çfarë synon Jozefina Topalli: Karrigen e Ramës, të Bashës apo një deputete liste?
Opinione 17:08 - 29 Tetor, 2020

Nga Kreshnik Spahiu/ Çfarë synon Jozefina Topalli: Karrigen e Ramës, të Bashës apo një deputete liste?

Jozefina Topalli është rikthyer në faqet e para në çdo media: Mediat qeveritare e bëjnë heroinë. Mediat opozitare e bëjnë tradhëtare. Analistët janë të ndarë si...

Berisha kundër Bashës/ Jozefina Topallit i takon të kandidojë në listat e PD
Politikë 19:48 - 26 Tetor, 2020

Berisha kundër Bashës/ Jozefina Topallit i takon të kandidojë në listat e PD

Ndërkohë që Jozefina Topalli ka paralajmëruar se të mërkurën do të shpallë lëvizjen e saj politike, ish-kryeministri Sali Berisha e cilëson gabim largimin e saj nga...

Politikë 17:57 - 23 Tetor, 2020

“Halim Kosova është dorëhequr”/ Mustafaj sqaron listën me emrat e kandidatëve për deputetë

Ish-ministri i Jashtëm, pjesë e Komisionit të Përzgjedhjes së Kandidatëve për Deputetëve të PD Mustafaj, teksa është pyetur në lidhje me faktin se disa emra të...

Basha tallet me komisionin Ruli/ Ja si u falsifikuan rezultatet dhe listat në Durrës, shkuan 27 u kthyen 28 emra
Politikë 14:32 - 23 Tetor, 2020

Pse fshihet lista me 326 kandidatë/ Fillojnë pazaret dhe abuzimet?

Dje CNA.al ka qënë media e parë e cila publikoi dorëzimin e listës nga Komisioni i Vlerësimit të Kandidatëve në Partinë Demokratike. Në mbledhjen e djeshme...

“100 i ka marrë Basha dhe Monika, 74 Rama”/ Murrizi “zbras ankesat”: Nuk na mbeten asgjë
Politikë 22:19 - 22 Tetor, 2020

“100 i ka marrë Basha dhe Monika, 74 Rama”/ Murrizi “zbras ankesat”: Nuk na mbeten asgjë

Deputeti Myslim Murrizi është i ftuar mbrëmjen e sotme në “Repolitix”, ku ka folur mbi krijimin e partisë së tij politike, me të cilën do të...

Kandidatët e PD-së/ Komisioni heq edhe Flamur Nokën dhe ...
Kronika 20:26 - 22 Tetor, 2020

Kandidatët e PD-së/ Komisioni heq edhe Flamur Nokën dhe …

Sot në mesditë është zhvilluar mbledhja e fundit e Komisionit të Vlerësimit të kandidatëve të PD-së, ku janë dorëzuar 316 emra në kryesi. CNA.al ka mësuar...

Ekskluzive/ Zbulohet kur del lista e kandidatëve të PD për deputetë
Politikë 18:15 - 22 Tetor, 2020

Ekskluzive/ Zbulohet kur del lista e kandidatëve të PD për deputetë

Në muajin shtator Partia Demokratike nisi procesin e vlerësimit të kandidatëve për deputetë. Fillimisht ishin 3600 kandidatë që u vlerësuan nga komisioni i përbërë nga Mark...

PD dorëzon listën përfundimtare/ Propozon 326 kandidatë
Politikë 13:21 - 22 Tetor, 2020

Mbyllet procesi i përzgjedhjes së kandidatëve të PD/ Lista me 316 emra i shkon Kryesisë

Komisioni i Vlerësimit të Kandidatëve ka përfunduar procesi i përzgjedhjes së kandidatëve të PD. Në fazën e parë ishin 3600 kandidatë me pas ishin 498 emra...

Politikë 15:58 - 21 Tetor, 2020

Shqiptarët të “çmendur” për t’u bërë deputetë/ 16 mijë qytetarë regjistrohen për 4 ditë në platformën e PS

Një javë më parë, Partia Socialiste prezantoi platformën “Deputetiqeduam.al”, përmes të cilës të gjithë të interesuarit mund të aplikojnë për të qenë pjesë e listës së...

Nuk zbatoi rregulloren e Kuvendit/ Ruçi përjashton për 10 ditë deputetin
Politikë 15:06 - 19 Tetor, 2020

Ruçi u “tërheq veshin” deputetëve/ Mos flisni nga makina kur jeni online në Komisione!

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi gjatë mbledhjes së fundit të kryetarëve të Komisioneve u ka tërhequr “veshin” deputetëve që flasin nga makina kur janë në Komisione....

Aktualitet 11:45 - 18 Tetor, 2020

Po videon Salianji-GD do e shikojë komisioni Ruli – Luli !?

Një video me një gjuhë rrugësh midis dy personazheve të politikës, në atë kohë yjet në shkëlqim të Lulzim Bashës, të lenë në hijë dhe në...

Zgjedhjet e 25 prillit/ PD letër KQZ: Merrni masat për monitorimin e qendrave të votimit
Lajme 22:22 - 17 Tetor, 2020

Kandidatja e PD për deputete e thotë hapur/ Jam në kërkim të dashurisë

Sportistja e njohur Klodiana Shala është futur në listën e kandidatëve të Partisë Demokratike për zgjedhjet e ardhshme parlamentare. Kjo ka bërë që kohët e fundit...

Bën avokatinë e inceneratorëve/ Malltezi paralajmron Ben Blushin: Do përgjigjesh penalisht
Politikë 19:36 - 9 Tetor, 2020

Lista e PD në Tiranë/ Basha nuk kandidon Abi Malltezin

Ndërkohë që sot është publikuar lista e Tiranës me 140 deputetë, bie në sy se mungon emri i  Jamarbër Malltezit. Malltezi është një nga personat më...

Iu shty aprovimi/ Reagojnë ish-deputetët, Gurakuqi: Të kërkojnë falje që kanë fyer…
Politikë 16:02 - 9 Tetor, 2020

Lista e kandidatëve të PD në Tiranë/ Harrohet deputeti që refuzoi mandatin

Ditën e sotme, PD ka publikuar listën me emrat e kandidatëve për deputet të propozuar nga anëtarësia, të cilët kanë kaluar filtrin paraprak të verifikimit nga...

“Është ushtar i një grupi krimina”/ Hoxha për Vis “korçarin”: Do marrë në qafë jetë të pafajshme, të dënohet!
Kronika 19:59 - 8 Tetor, 2020

Zbuloi vrasjen e të rinjve/ Artan Hoxha: Uroj që kanabisi i vitit parazgjedhor, të mos shkaktojë viktima tjera

Mbrëmjen e katër tetorit, gazetari Artan Hoxha dha lajmin për zhdukjen e tre personave në Malësi të Madhe, që dyshohej se ishin vrarë për shkak të...

Fahri Balliu “luftë” me Bashën/ Kërkon që Klevisi të rivotohet në Tiranë
Politikë 13:40 - 8 Tetor, 2020

Fahri Balliu “luftë” me Lulzim Bashën/ Kërkon që Klevisi të rivotohet në Tiranë

Pas humbjes së djeshme në Pogradec, ku gati 80% e strukturës e votoi kundër Klevis Balliun, djali i Fahri Balliut dhe “kllouni” i Lulzim Bashës në...

PD nis votimin e kandidatëve në Lushnje e Divjakë/ Listat me emrat e propozuar
Politikë 12:07 - 8 Tetor, 2020

PD nis votimin e kandidatëve në Lushnje e Divjakë/ Listat me emrat e propozuar

Partia Demokratike sot ka nisur votimet e kandidatëve për deputetë për zgjedhjet e ardhshme parlamentare të 25 prillit, në Lushnje dhe Divjakë. Në degën e PD...

Greva e naftëtareve/ Meta bën thirrjen urgjente: Do ketë pasoja
Politikë 13:10 - 6 Tetor, 2020

“Akt i turpshëm”/ Meta nxjerr emrat 97 deputetëve që votuan Kodin Zgjedhor

Presidenti Ilir Meta ka publikuar me emër dhe me mbiemër të gjithë deputetët që votuan dje për ndryshimin e Kodit Zgjedhor. Duke e qujatur një akt...

Zgjedhjet e 25 prillit/ PD letër KQZ: Merrni masat për monitorimin e qendrave të votimit
Politikë 11:23 - 6 Tetor, 2020

Publikohet lista/ Ja kandidatët e PD në Korçë, Pogradec, Kolonjë, Devoll dhe Maliq

Demokratët e Qarkut të Korçës pritet të votojnë të mërkurën për kandidatët e propozuar nga anëtarësia, të cilët kanë kaluar filtrin paraprak të verifikimit nga Komisioni...

“I ka bërë shqiptarët si qen me maska”/ Kryemadhi sfidon Ramën: Kam më shumë shkollë se ti
Politikë 21:44 - 5 Tetor, 2020

“Do të jetë rezultat surprizë jo vetëm për Ilir Metën”/ Kryemadhi “bën parashikimin” ja sa deputetë merr LSI më 25 prill

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi gjatë një intervistë për ‘Ilva Noë’, deklaroi se partia e saj do të marrë një rezultat surprizë në...

Listat e kandidatëve të LSI për deputetë/ Kryemadhi: Do kalojnë në një proces vettingu
Politikë 20:33 - 5 Tetor, 2020

Listat e kandidatëve të LSI për deputetë/ Kryemadhi: Do kalojnë në një proces vettingu

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi mbajti sot një takim me kryesinë e Tiranës, ku foli për procesin e përzgjedhjes së kandidatëve për deputetë. Kryemadhi tha se...