Connect with Us

All posts tagged "deputet"

Politikë 11:21 - 22 Shkurt, 2021

“Mbajeni mend”/ Paralajmërimi i fortë i Ralf Gjonit: Do të ketë vrasje mafioze politike!

Deputeti Ralf Gjoni ka folur me tone të ashpra sot mga Kuvendi teksa e cilësoi si fabul, apo përrallë integrimin e vendit drejt BE-së. Gjatë fjalës...

Kërkoi një mandat të tretë/ Basha i përgjigjet Ramës: Ik rri me familjen tënde
Politikë 19:40 - 21 Shkurt, 2021

Komisioni “Ruli” jashtë loje/ Basha “i hedh poshtë” punën, kërkon emra të tjerë për deputetë

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, ka mbledhur pasditen e sotme në selinë blu drejtuesit politikë të qarqeve, ku kanë diskutuar mbi planin e PD-së dhe mënyrat...

Lefteri që kaloi në çdo parti do të bëhet kryebashkiak
Politikë 19:34 - 17 Shkurt, 2021

Lefteri që kaloi në çdo parti do të bëhet kryebashkiak

Deputeti Lefter Maliqi, ka folur sot për zgjedhjet parlamentare të 25 prillit, pasi është angazhuar të bëjë fushatë por ende nuk dihet se për kë parti,...

Dha dorëheqjen si këshilltar i Metës/ Shemsi Prençi zbulon arsyen pse mori këtë vendim
Aktualitet 16:39 - 16 Shkurt, 2021

Dha dorëheqjen si këshilltar i Metës/ Shemsi Prençi zbulon arsyen pse mori këtë vendim

Ish këshilltari i Ilir Metës për Çështjet e Emergjencave Shemsi Prençi ka reaguar pas vendimit për dorëheqjen, ku ka zbuluar edhe arsyet. Përmes një postimi në...

A ka një plan edhe Ambasada Amerikane në Shqipëri?
Politikë 14:43 - 15 Shkurt, 2021

“Qeveria ra për një deputet”/ Kikia: E duam Shqipërinë si Kosova

Gazetari Mentor Kikia ka reaguar pas procesit zgjedhor në Kosovë ndërsa thekson se e duam Shqipërinë si Kosova. Sipas Kikisë, në Kosovë mban erë stabilitet dhe...

Zgjedhjet e 25 prillit/ Murrizi prezanton kandidatin e qarkut Korçë
Politikë 13:44 - 14 Shkurt, 2021

Zgjedhjet e 25 prillit/ Murrizi prezanton kandidatin e qarkut Korçë

Zgjedhjet parlamentare të 25 prillit do ta gjejnë vendin tonë me parti të reja, të cilat kanë pretenduar se do të kenë kandidatët e saj në...

Politikë 08:42 - 4 Shkurt, 2021

Braktisi LSI për të shkuar te PS/ Rehovica tregon si u bind

Ish deputeti i LSI-së për Beratin Gledion Rahovica u largua sa fundmi nga kjo forcë politike për tju bashkuar Partisë Socialiste. I ftuar në Spotlight, në...

“Nuk kam dashur të shitem”/ Adriatik Alimadhi vetëofrohet te PS: Jam gati të bëj pakt me Ramën
Politikë 13:56 - 2 Shkurt, 2021

Alimadhi zbulon prapaskenat në Kuvend/ Çfarë u gjet në vendet e deputetëve

Deputeti Adriatik Alimadhi, ka denoncuar shpërndarjen e një formulari në sallën e Parlamentit, ku deputetëve iu kërkohej të firmosnin se cilit subjekt politik i përkisin deputetët....

Rama i përgjigjet deklaratave të Yuri Kim/ Zbulon dy qarqet ku do kandidojë
Politikë 10:09 - 1 Shkurt, 2021

Rama i përgjigjet deklaratave të Yuri Kim/ Zbulon dy qarqet ku do kandidojë

Kryeministri Edi Rama në një dalje për mediat pas përfundimit të mbledhjes me drejtuesit e qarqeve ka komentuar deklaratën e ambasadores Yuri Kim, e cila pak...

Ish kreu i ISHP kandidat për deputet/ Tregon sa mandate synon LSI në 25 prill
Politikë 13:53 - 24 Janar, 2021

Ish kreu i ISHP kandidat për deputet/ Tregon sa mandate synon LSI në 25 prill

Ish-kreu i ISHP-së dhe Agjensisë së Kontrollit të Barnave, Besnik Jakaj do të jetë pjesë e listave të kandidatëve për deputetë në radhët e LSI-së për...

Politikë 12:59 - 20 Janar, 2021

Çfarë përfaqëson Edmond Spaho për Korçën

Ditën e djeshme, Ervin Salianji, deputeti “Babale” i Lulzim Bashës dhe njeriu i videos famoze me G.D., në parlament ka prezantuar Edmond Spahon si drejtues të...

“Duhet qeverisje krejtësisht ndryshe”/ Mark Marku leksion Bashës: Riformato PD-në
Politikë 13:58 - 18 Janar, 2021

Video-Basha i besoi Lezhën/ Si gënjeu Mark Marku pak kohë më parë

Ditën e sotme kreu i PD, Lulzim Basha konfirmoi Mark Markun si drejtues të qarkut të Lezhës. Pak kohë më parë Marku ka gënjyer publikisht teksa...

Këlliçi nxjerr dokumentin/ Si anëtarët e DSIK po rekrutohen në PS ën kundërshtim me ligjin
Politikë 17:27 - 15 Janar, 2021

Këlliçi nxjerr dokumentin/ Si anëtarët e DSIK po rekrutohen në PS në kundërshtim me ligjin

Kryetari i FRPD-së, Belind Këlliçi ka denoncuar ditën e sotme një tjetër skandal që lidhet me Autoritetin për Informim mbi Dokumentet e Ish-Sigurimit të Shtetit, ku...

Satire Politike 14:03 - 15 Janar, 2021

Zbulohet marrëveshja e Berti Qerosit me Monën

Të gjithë kanë ngelur paksa të habitur, por ai e meriton. Aftësitë e tij intelektuale, kapacitetet e fuqishme qytetare si dhe menaxhimet e veçanta që i...

Aktualitet 21:59 - 15 Dhjetor, 2020

“Mjafton që në politikë të ndihem mirë”/ Lleshaj nuk përjashton mundësinë të bëhet deputet

Ministri i Brendshëm në detyrë Sandër Lleshaj, gjatë një interviste në Real Story u pyet nëse do të pranonte, nëse PS do ta kandidonte për deputet...

Ofendoi Murrizin/ Lleshaj i kthehet debatit: S’duhej ta thoja tre herë, nuk i kërkoj falje deputetit
Politikë 20:35 - 30 Nentor, 2020

Ofendoi Murrizin/ Lleshaj i kthehet debatit: S’duhej ta thoja tre herë, nuk i kërkoj falje deputetit

Një muaj më parë bëri bujë deklarata e ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj, i cili i tha në Parlament tha deputetit Myslim Murrizi se polic ke...

Raporti i Dick Marty/ Nesër mblidhet për herë të parë komisioni parlamentar, zbardhen pikat e rendit të ditës
Aktualitet 15:39 - 30 Nentor, 2020

Lëvizja e popullsisë/ Dibrës dhe Gjirokastrës i ikën nga një deputet

Lëvizja demografike do të sjellë në këto zgjidhje rrudhje të mandateve në disa zona të vendit. Ndryshime këtë vit do të pësojnë Qarku i Dibrës dhe...

Kosova & Rajoni 14:23 - 19 Nentor, 2020

Sherr në Kuvendin e Kosovës/ Arben Gashi përplaset fizikisht me deputetët e LVV-së

Deputetët e Kuvendit të Kosovës janë përfshirë në një përplasje fizike gjatë kohës në të cilën zhvillohej seanca parlamentare. Nga raportimet e mediave kosovare mësohet se...

Raporti i Dick Marty/ Nesër mblidhet për herë të parë komisioni parlamentar, zbardhen pikat e rendit të ditës
Politikë 08:32 - 16 Nentor, 2020

Seanca plenare/ Sot miratohet buxheti i vitit 2021, fokusi tek menaxhimi i pandemisë

Kuvendi i Shqipërisë zhvillon këtë të hënë seancën plenare të radhës. Në rendin e ditës janë planifikuar të diskutohen 7 pika të rëndësishme. Në këtë seancë...

Zbulohet gënjeshtra tjetër/ Basha propozoi Besart Kadinë për deputet
Politikë 11:44 - 14 Nentor, 2020

Zbulohet gënjeshtra tjetër/ Basha propozoi Besart Kadinë për deputet

Emërimi i Besart Kadisë si zëvendësministër i Financave dhe Ekonomisë ka ngjallur mjaft zhurmë dhe reagime. Partia Demokratike menjëherë u përpoq ta përgënjeshtronte duke thënë se...

Rama e emëroi zv.ministër/ Kadia: Gati të bëhem deputet dhe anëtar i PS
Politikë 22:37 - 13 Nentor, 2020

Rama e emëroi zv.ministër/ Kadia: Gati të bëhem deputet dhe anëtar i PS

Dy ditë më parë kryeministri Edi Rama emëroi si zv.ministër të Ekonomisë dhe Financave Besart Kadian, i cili ka mbajtur postin e sekretarit për Sipërmarrjen e...

Politikë 17:07 - 13 Nentor, 2020

Bardhi i përgjigjet ashpër Ramës/ Socialistët nuk janë dele, ke sjellë një çetë hajdutësh

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale i është përgjigjur deklaratave të Ramës ku nga Fieri ftoi demokratët të...

Politikë 15:27 - 13 Nentor, 2020

Ruçi me superlativa për kryeministrin/ Krenar që kemi lider Ramën!

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi ka folur me superlativa ndaj kreut të Partisë Socialiste Edi Rama, duke e quajtur si lider të pakonkurrueshëm. Gjatë fjalës së...