Connect with Us

All posts tagged "denoncon"

Denoncim 23:01 - 4 Mars, 2020

“Fiks Fare”denoncon skandalin në Dropull/ Tre licenca të njëjta për transportin e udhëtarëve!

Mijëra banorë të zonës së Dropullit në Gjirokastër po enden prej disa kohësh në “rrugë të madhe”, pasi 3 licencat e dhëna për transportin e udhëtarëve,...

Denoncim 21:26 - 3 Mars, 2020

Denoncon “Fisk Fare”/ Ish punonjësja nuk arkëton kontributet, qytetarët rrezikojnë pensionin

Ish punonjësja e postës Kote në Vlorë, nuk ka bërë derdhjen e parave për pagesën e viteve të punës të zonjës Sose Besimaj, duke bërë që...

Denoncim 21:12 - 11 Shkurt, 2020

Denoncon “Fiks Fare”/ Rekomandimet për tek specialisti i jep farmacistja…

Emisioni “Fiks Fare”  denoncoi Qendrën Shëndetësore Tërpan, ku pacientët për të marrë një rekomandim për te mjeku specialit, u duhej të shkonin te farmacia përball Spitalit...

Denoncim 21:40 - 24 Janar, 2020

“Stop” denoncon: Psikologia me 5 gjuhë të huaja pa punë, punonjësja jashtë profilit

I jemi drejtuar qytetit të Ballshit, sepse na ka ardhur një denoncim nga Dionisa Rapushaj. Ajo tregon, se ka përfunduar studimet për Psikologji, si dhe Master...

Denoncim 21:37 - 21 Janar, 2020

“BOOM” denoncon shkeljet në tenderin e Bashkisë Tiranë/ U cënua siguria e bukës së fëmijëve në kopshte dhe çerdhe

Emisioni investigativ “BOOM” në RTV Ora ka denoncuar shkeljet në tenderin e zhvilluar nga Bashkia Tiranë, me objekt blerje ushqimesh për vitin 2020 për fëmijët e...

Denoncim 16:44 - 26 Dhjetor, 2019

“Po më kërcënojnë sërish”/ Agron Tufa mesazh të fortë Gjykatës

Ish-drejtori i Institutit për Studimin e Krimeve dhe pasojave të Komunizmit, Agron Tufa, nga azili në Zvicër, ka bërë sërish një denoncim të fortë. Nëpërmejt një...

Politikë 16:08 - 3 Shtator, 2019

Kryebashkiakët me probleme/ PD, gati denoncime të tjera

Demokratët nuk kanë ndër mend të ndalen me Valdrin Pjetrin dhe Agim Kajmakun. Në një intervistë për A2, nënkryetari i Partisë Demokratike, Edmond Spaho, paralajmëron denoncimin...

Politikë 15:03 - 8 Gusht, 2019

“Dogana e Qafë Thanës ka tre javë pa ujë”/ Denoncon Berisha

Ish-kryeminisri Sali Berisha, me anë të një postimi në rrjetet sociale, ka publikuar një shqetësim të një qytetari. Sipas meszhit që ka publikuar Berisha, në doganën...

Politikë 12:40 - 3 Gusht, 2019

Grabitja e tokave të bregdetit/ Berisha zbardh planin e Ramës

Ish-kryeministri Sali Berisha e ka quajtur të paligjshëm pastrimin që policia po i  bën plazhit duke larguar ata që kanë zaptuar vendet publike. Berisha shkruan në...

Politikë 14:18 - 2 Gusht, 2019

Fakte, pse PD nuk mund të denoncojë Pjetrin/ Çfarë thotë ligji për dekriminalizimin

Partia Demokratike, ka kërkuar nga Prokuroria që të bëjë verifikime ndaj kryebashkiakut të ri të Shkodrës, Valdrin Pjetri. Me pretendimin se ka indicie se Pjetri ka...

Politikë 12:47 - 2 Gusht, 2019

“Nuk na hapin derën”/ Qytetari denoncon mungesën e shërbimit diplomatik

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka denoncuar një rast ku një shtetas shqipar në Angli nuk kontakton dot me ambasadën tonë atje. Sipas mesazhit që ka publikuar Berisha...

Kronika 12:09 - 1 Gusht, 2019

Video-Denoncim/ Avion me drogë në bregdetin e Kavajës

Ish kryeministri Sali Berisha ka hedhur në rrjetet sociale një video, ku që sipas tij, bëhet fjalë për avion me drogë, mbi bregdetin e Kavjës. Berisha...

Kronika 15:18 - 27 Korrik, 2019

Motra e ish deputetit socialist denoncon/ “Prokurori i Krimeve të Rënda më keqtrajtoi”

Mimoza Ndoka, motra e ish-deputetit socialist Arben Ndoka, ka denoncuar pranë Komisionit të Vettingut, prokurorin e Krimeve të Rënda Vladimir Mara. Me datë 29.1.2019, ajo ka...

Politikë 13:51 - 26 Korrik, 2019

Zbulohet skandali/ AKU bllokon konkurrencën

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka denoncuar abuzimet me konkurencën e tregut në vendin tonë, gjë që sjell edhe rritjen e çmimeve për produktet bazë të konsumit. Berisha...

Politikë 13:30 - 25 Korrik, 2019

Policia terrorizon banorët e Unazës së Re/ Berisha denoncon skandalin

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka denoncuar arrestimin pa mandat arresti, që u është bërë sot banorëve të Unazës së Re. Sipas Berishës, policia pa uniformë ka arrestuar...

Aktualitet 10:51 - 20 Korrik, 2019

“Pedofili nga Korça punësohet në administratë”/ Berisha denoncon skandalin

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka denoncuar në rrjetet sociale rastin e një personi të dënuar për përdhunim dhe pedofili, i cili, sipas tij, është punësuar në administratë...

Aktualitet 11:28 - 16 Korrik, 2019

‘Korporata investimeve”/ Tabaku denoncon projektin kriminal

Ish-deputetja e PD-së, Jorida Tabaku ka reaguar ashpër ndaj  Komisionit të Ekonomisë, i cili sipas  ka tentuar të nisë dy herë me radhë diskutimet për ligjin...

Aktualitet 15:04 - 14 Korrik, 2019

Korrupsion në Drejtorinë e Targave/ Berisha denoncon skandalin

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka denoncuar korrupsionin që, sipas tij, po ndodh në drejtorinë e targave në Durrës. Sipas Berishës, një punonjës në këtë drejtori është kthyer...

Aktualitet 14:27 - 13 Korrik, 2019

“Do hiqen nga puna ata që nuk votuan”/ Berisha denoncon skandalin

Ish-kryeministri Sali Berisha, denoncon një skandal me punonjësit që rrezikojnë të hiqen nga puna nëse nuk kanë votuar. Sipas Berishës, Partia Socialiste po mbledh listat e...

Aktualitet 19:04 - 11 Korrik, 2019

Farsa e Shahinit me zgjedhjet në universitete/ Vokshi nxjerr dokumentet kompromentuese

Ish deputejta e Partisë Demokratike, Albana Vokshi ka denoncuar sot zgjedhjet në Bordin e Universiteteve. Vokshi shkruan në rrjetet sociale se zgjedhjet në bord nuk janë...

Aktualitet 11:35 - 1 Korrik, 2019

“Dhunohen qytetarët që bojkotuan zgjedhjet”/ Berisha nxjerr videon

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar një video të një qytetari shkodran, sipas të cilit policia po bën reprezalje duke hyrë nëpër shtëpitë e qytetarëve dhe duke...

faktet ligjore
Aktualitet 16:32 - 30 Qershor, 2019

“Gënjeu për shifrat e pjesëmarrjes në votime”/ PD nuk ndal sulmin ndaj KQZ

Sekretari për çështjet zgjedhore, i Partisë Demokratike, Ivi Kaso ka dalë në një deklaratë për mediat menjëherë pas shifrave të publikuara nga KQZ lidhur me pjesëmarren...

Aktualitet 15:45 - 30 Qershor, 2019

Bindja Demokratike denoncon skandalin/ Në Kurbin, manipulime me fletët e votimit

Partia Bindja Demokratike ka denoncuar një rast manipulimi votash në Bashkinë Kurbin. Vëzhguesit e BINDJES DEMOKRATIKE në Bashkinë e Kurbinit, raportojnë se në qendrën e votimit...