Connect with Us

All posts tagged "denoncimi"

Pa bukë e ujë në spital/ Manjani-mjekes: Do t’i drejtohesh prokurorisë për ndjesinë e barkut bosh të pacientit?!
Politikë 20:32 - 6 Mars, 2021

Pa bukë e ujë në spital/ Manjani-mjekes: Do t’i drejtohesh prokurorisë për ndjesinë e barkut bosh të pacientit?!

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka reaguar lidhur me rastin e ditës së sotme ku qytetari Andon Qako i cili ka qenë i shtruar te spitali...

Denoncimi i ‘Stop’ / I vjedhin identitetin e kontrabandojnë makina, prokurori mban peng çështjen
Denoncim 21:51 - 17 Shkurt, 2021

Denoncimi i ‘Stop’ / I vjedhin identitetin e kontrabandojnë makina, prokurori mban peng çështjen

Sot në “Stop” trajtojmë rastin e vjedhjes së identitetit të shtetasit Julian Delvina, punonjës administrate. Ai tregon, se i është vjedhur ID-ja në vitin 2016 dhe...

Denoncimi/ Drejtori Emilian Lule denigron e kërcënon me shkarkime mësuesit e Institutit të të verbërve
Denoncim 20:14 - 19 Nentor, 2020

Denoncimi/ Drejtori Emilian Lule denigron e kërcënon me shkarkime mësuesit e Institutit të të verbërve

Një revoltë e pazakontë, ka ndodhur në ambientet e Institutit të Nxënësve të verbër “Ramazan Kabashi” në Tiranë, ku mësuesit dhe punonjës e këtij instituti, kanë...

Denoncimi: Spitalet mungesë të ilaçit që kuron Covid-19/ Farmacitë e shesin fshehurazi 500 euro flakoni
Denoncim 18:11 - 5 Nentor, 2020

Denoncimi: Spitalet mungesë të ilaçit që kuron Covid-19/ Farmacitë e shesin fshehurazi 500 euro flakoni

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë një denoncim të fortë për mungesën e një ilaçi në spitale. Bëhet fjalë për ilaçin Remdesivir, i cili ndihmon për kurimin...

Politikë 14:48 - 28 Tetor, 2020

Afera e inceneratorëve/ Pse u detyrua të flasë “fantazma” Stela Gugallja?

Gjatë një puntate të emisionit ‘Opinion’, ku ish-ministri i Financave, Arben Ahmetaj u shfaq me një mal me shkresa për të mbrojtur aferën e inceneratorë, pati...

GJKKO e pakënaqur nga Gjonaj/ Ndryshoni aktin normativ për OFL, nuk merremi me të dënuar të zakonshëm
Politikë 13:45 - 28 Tetor, 2020

Skandali në KLGJ/ Gjyqtarët e rinj diskriminohen me “kodin e mafies”

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar me tone mjaft të forta në lidhje me emërimin e 19 gjyqtarëve të rinj nga Këshilli I Lartë Gjyqësor. Në një...

Dy “dashnorët” e inceneratorëve
Politikë 10:22 - 24 Tetor, 2020

Dy “dashnorët” e inceneratorëve

Opozita, prej gati 10 ditësh ka përvetësuar një kauzë mediatike, atë të denoncimit të PPP-së, koncesionit të inceneratorëve. Koncesion për tre inceneratorë, ku përfshihen Elbasani, Fieri...

Akti i Bashës që duhet duartrokitur/ Një betejë e fituar për median e lirë dhe opozitën
Politikë 13:09 - 19 Tetor, 2020

Akti i Bashës që duhet duartrokitur/ Një betejë e fituar për median e lirë dhe opozitën

Pas gati gjashtë vitesh nga firmosja e PPP-ve të inceneratorëve, Partia Demokratike, ka çuar në SPAK dosjen e plotë. Një proces që filloi me një incenerator...

Politikë 13:46 - 16 Tetor, 2020

“Më ndoqën nga pas”/ Zbardhen të tjera detaje nga sulmi, dëshmia e biznesmenit që denoncoi Blushin

Të tjera detaje kanë dalë në dritë, në lidhje me denoncimin e bërë nga biznesmeni A.Dh., i cili pretendon se mbrëmjen e djeshme është sulmuar nga...

Skandali në Korçë/ I afërmi tenton ta përdhunojë në kasollen e lopës, Prokuroria e lë të lirë autorin
Denoncim 21:34 - 13 Tetor, 2020

Skandali në Korçë/ I afërmi tenton ta përdhunojë në kasollen e lopës, Prokuroria e lë të lirë autorin

Një 24 vjeçar tenton të përdhunojë gruan e të afërmit të vet 48 vjeçare në kasollen e lopës, por autori lihet me masën arrest shtëpie.OPGJ nuk...

Politikë 17:28 - 10 Tetor, 2020

Skandali 23 milionë/ Tomi Frashërit i “del situata nga kontrolli”, anullon tenderin

Disa muaj më parë, pikërisht në muajin korrik 2020, u denoncua një tender skandaloz, organizuar nga Tomi Frashëri për institucionin që ai drejton, Autoriteti i Komunikimeve...

Shoqërohet në polici infermieri që mashtroi me kurën Covid-19
Kronika 21:40 - 1 Tetor, 2020

Shoqërohet në polici infermieri që mashtroi me kurën e Covid-19

Menjëherë pas transmetimit në emisionin Fiks Fare të rastit të infermierit i cili merrte 1.5 milionë lekë për kurën covid-19, ka reaguar Drejtoria Vendore e Policisë...

Skandali me makinën Luksoze/ Maqedonia e Veriut leksion Sandër Lleshajt
Politikë 12:35 - 25 Shtator, 2020

Lleshaj e pranon/ Mjeti qarkullonte me targa falso

Rreth një muaj më parë, CNA.al denoncoi një skandal në të cilin është përfshirë ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj. (Lexo këtu) Bëhet fjalë për blerjen e...

Ndryshime të tjera në qeveri/ Zbulohet kush është emëruar zëvendës ministër i Brendshëm
Politikë 10:47 - 19 Shtator, 2020

Ekskluzive/ Priten arrestime të zyrtarëve të Ministrisë së Brendshme

Ministria e Brendshme duket se është përfshirë në një sërë skandalesh, së fundi me blerjen e BMW-së luksoze, blerë për  Ministrin e Brendshëm, Sandër Lleshaj në...

https://www.cna.al/2020/08/29/ekskluzive-sander-lleshaj-dhe-ardi-veliu-kapen-ne-mega-skandal-si-u-pervetesua-makina-100-milioneshe/
Politikë 11:14 - 16 Shtator, 2020

Denoncoi skandalin e BMW-së luksoze/ Berisha: Lleshaj, kërcënime banditeske ndaj gazetarit

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar me tone të ashpra, në lidhje me deklaratën e bërë nga ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj, ndaj gazetarit Elvi Fundo dhe...

“Nuk më largojnë dot këta bij komunistash”/ Kandidatja e PD-së i nxjerr bojën Bashës
Politikë 12:47 - 15 Shtator, 2020

Skandali me tenderin 1.2 miliardë euro/ Sa është paguar Lulzim Basha që të heshtë?

Tashmë shqiptarët janë mësuar me denoncimet e kreut të Republikës së re, Lulzim Basha. Ai flet disa herë, dhe mesa duket pasi merr “haraçin”, hesht dhe...

Politikë 11:51 - 14 Shtator, 2020

Publikoi skandalin e makinës luksoze/ Gazetari sfidon publikisht Sandër Lleshajn

Sot, ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, me një reagim publik dhe mediatik, i kompleksuar nga fakti i publikuar nga media që unë kam në pronësi dhe...

Krimi trondit vendin/ Lleshaj “zhgrryhet” në BMW-në luksoze ma targa falso
Politikë 11:03 - 14 Shtator, 2020

“Kapter” Sandër Lleshaj reagon për makinën luksoze/ CNA.al i përgjigjet

Më në fund, pas rreth dy javësh, ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, i cili nga gjeneral ushtrie është kthyer në “kapter” partie, ka reaguar pas denoncimeve...

Denoncim 14:45 - 10 Shtator, 2020

Skandali-Arrestohen në flagrancë tatimorët/ Policia fsheh ngjarjen

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar denoncimin e një qytetari, sipas të cilit mbrëmjen e djeshme në Tiranë janë arrestuar në flagrancë 4 punonjës të Tatimeve, por...

Sokol Olldashi dhe një përgjigje për horrat e Metës dhe LSI
Politikë 10:04 - 3 Shtator, 2020

Juristi bën deklaratën “bombë”/ Si u eliminuan 2 personat që kishin dijeni mbi aferat e Ilir Metës

Juristi Romeo Kara ka zbardhur detaje në lidhje me lëvizjet e presidentit Ilir Meta, sipas tij për t’i shpëtuar aferës CEZ-DIA. Në një postim në rrjetet...

International Turkish Hospital
Denoncim 09:33 - 3 Shtator, 2020

Skandali me laboratorët e analizave/ Ja si mashtrohen qytetarët

Një skandal në lidhje me laboratorët e analizave në vendin tonë është denoncuar sot në redaksinë e CNA.al. Një qytetar ka pasur një kredi në një...

Zhduken dhjetëra dokumente zyrtare/ Mes tyre edhe kasaforta top sekret e Policisë
Denoncim 14:58 - 1 Shtator, 2020

Zhduken dhjetëra dokumente zyrtare/ Mes tyre edhe kasaforta top sekret e Policisë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar mesazhin e një qytetari, sipas të cilit një sërë dokumentesh janë zhdukur nga institucionet shtetërore, mes të cilave edhe kasaforta top...

“Përse i ke paguar dritat dhe ujin, burri i shtëpisë jam unë dhe jo ti”/ Sherr në familje, dhunohet barbarisht gruaja 
Kronika 13:55 - 31 Gusht, 2020

“Përse i ke paguar dritat dhe ujin, burri i shtëpisë jam unë dhe jo ti”/ Sherr në familje, dhunohet barbarisht gruaja 

“Përse e pagove ujin dhe dritat?”, pas kësaj pyetjeje një 59-vjeçare është ndodhur nën dhunën e bashkëshortit, i cili e ka goditur derisa ajo është shtrirë...