Connect with Us

All posts tagged "denoncimet"

Politikë 11:33 - 6 Prill, 2020

Pse opozita është selektive me kallëzimet në SPAK për korrupsion?

Është një informacion që qarkullon shpesh në qarqet e biznesit dhe në ato të politikës, se PD është shpesh selective në denoncimet e korrupsionit. Jo se...

Politikë 22:22 - 13 Mars, 2020

“Është koha për solidaritet”/ Ministria e Ekonomisë apel qytetarëve: Denonconi abuzimet me çmimet

Pas kryeministrit Edi Rama edhe Ministria e Financave dhe Ekonomisë ka reaguar në lidhje me rritjen abuzive të çmimeve gjatë këtyre diteve që vendi po përballet...

Lajme 09:27 - 21 Shkurt, 2020

E vërteta për Top Channel, Vjollca Hoxhën dhe Ben Blushin

Në një nga flet-rrufetë e tyre on-line aksionerja e Top Channel dhe ortakja në biznesin e kafesë me pronarët e inceneratorëve, ka reaguar duke pretenduar se...

Politikë 11:48 - 18 Shkurt, 2020

Pas denoncimit të skandaleve/ Vjollca dhe Blushi i “vërsulen” CNA-së

Prej disa ditësh CNA.al ka vijuar të publikojë materiale të plota investigative, të cilat tregojnë lidhjen qeveri-oligarkë-media. Kjo nëpërmjet një aktiviteti inveneratorësh me qeverinë dhe më...

bashkeshortja e gjyqtarit te administratives drejt SPAK
Politikë 11:13 - 18 Janar, 2020

Mesazhi i fortë i ISP/ Ndal sulmet ndaj drejtësisë dhe gjyqet politike

Insitituti për Studimet Politike ka publikuar raportin për ecurinë e Reformës në Drejtësi gjatë muajit janar 2020. Sipas ISP janë shënuar 15 raste kur politikanë të...

Aktualitet 19:23 - 6 Maj, 2019

Denoncimet i hapin telashe gjyqtarit Fuat Vjerdha

Nga Vladimir Karaj Denoncimet mbi uljen e dënimit të një çifti të akuzuar për mashtrim në shuma të mëdha dhe pafajësia për dy zyrtarë të akuzuar...

Basha dhe Rama pas marreveshjes se 18 Majit
Aktualitet 15:29 - 26 Mars, 2019

Pse “qytetari dixhital” tremb Ramën, më shumë se Lulzim Basha

Prej 6 vitesh, denoncuesi i të vërtetave më të mëdha kundër qeverisë, është “qytetari dixhital”, kjo me fakte të provuara disa herë. Por ndërkohë sot ka...

Aktualitet 15:19 - 26 Mars, 2019

Pse “qytetari dixhital” tremb Ramën dhe Lleshajn?

Denoncimet e “qytetarit dixhital”, të publikuara nga ish-kryeministri Sali Berisha, në gjatë vitet e fundit janë në betejë të ashpër me Qeverinë, më shumë sesa edhe...

Aktualitet 10:54 - 19 Shkurt, 2019

Qytetarët iu bëjnë “gjëmen”/ E pësojnë keq tetë persona

Katër persona kanë rënë në prangat e policisë, ndërsa katër të tjerë janë proceduar penalisht gjatë 12 orëve të fundit, 7 denoncime nga qytetarët për paligjshmëri...

Aktualitet 09:48 - 10 Tetor, 2018

Faktet/ Si Basha po e shpëton Fatmir Xhafajn

Disa muaj më parë, Partia Demokratike ndërmori një fushatë denoncimesh të njëpasnjëshme në drejtim të ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj. Deputeti demokrat, Enkelejd Alibeaj denoncoi rastin...

Politikë 08:21 - 1 Maj, 2015

Denoncimet e qytetarëve në qeveri, kryeson Lindita Nikolla me 1118 raste

Kryeministri Edi Rama, në mesin e mandatit qeverisës, tashmë ka një bilanc dhe tregues të qartë sa i takon ministrave dhe ministrive më të ekspozuara ndaj...