Connect with Us

All posts tagged "denoncim"

Urë me trarë në mes të qytetit
Denoncim 23:31 - 30 Tetor, 2020

Urë me trarë në mes të qytetit

Ura e Paskuqanit në Kamëz është në gjendje të mjerueshme. Për të kaluar, i janë vendosur disa trarë, por që rrezikojnë jetën e njerëzve. Në Kodër...

Politikë 11:14 - 28 Tetor, 2020

“Landfilli i Sharrës një skenë krimi”/ Këlliçi: 11 milionë euro vidhen përmes inceneratorit të Tiranës

Kreu i FRPD, Belid Këlliçi thotë se Landfilli i Sharrës është një skenë krimi. Sipas tij, shqiptarëve u vidhen 11 milion euro përmes inceneratorit të Tiranës....

I riu gjendet i varur në pyll/ Dyshime për një vrasje. Dëshmitari hesht: Pashë njerëz, por kisha frikë…
Denoncim 21:58 - 27 Tetor, 2020

I riu gjendet i varur në pyll/ Dëshmitari hesht: Pashë njerëz, por kisha frikë…

Në 14 Qershor 2018 në pyllin e Voskopojës u gjet i varur në një pemë 18-vjeçari Antonio Karafili. Personi, që e pa për herë të fundit...

Denoncim 22:03 - 23 Tetor, 2020

Fiks Fare/ Rindërtimi i shkollës, banorët denoncojnë në SPAK, Bashkinë Durrës

Shkolla 9-vjeçare “Bedie Bebeziqi”, në lagjen nr.4 në qytetin e Durrësit, u shemb më 11 maj 2020 me qëllim rindërtimin e saj pas dëmtimeve nga tërtmeti...

Skandali i inceneratorëve/ Arben Kraja e konfimon: SPAK ka nisur hetimet
Politikë 18:39 - 22 Tetor, 2020

Skandali i inceneratorëve/ Arben Kraja e konfimon: SPAK ka nisur hetimet

Struktura e Posaçme e Anti-Korrupsionit ka konfirmuar se ka regjistruar procedim penal për çështjen e inceneratorëve. Kreu i SPAK, Arben Kraja ka deklaruar një fakt të...

“Rama po tenton të përçajë opozitën!”/ Alibeaj: PS ka braktisur dhe nuk njeh më Këshillin Politik
Politikë 21:49 - 20 Tetor, 2020

Skandali i inceneratorëve/ Alibeaj: Ja përse u duk sikur kishim lënë në hije denoncimin e aferës

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj, ka treguar mbrëmjen e sotme se përse i janë qepur tani pas inceneratorëve dhe nuk kanë folur gjatë gjithë kohës...

Gazment Bardhi: Sondazhet e nxjerrin PD me më shumë vota se sa PS
Politikë 22:48 - 19 Tetor, 2020

“Inceneratori i Elbasanit ka punuar vetëm 22 ditë”/ Bardhi: Në 10 ditë është ndezur vetëm dy herë

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike Gazment Bardhi, deklaroi pak më parë se inceneratori i Elbasanit nuk punon. Teksa komentoi videon e publikuar nga kreu i...

Politikë 15:20 - 18 Tetor, 2020

Përplasje në “Landfillin e Sharrës”/ Këlliçi: Rama dhe Veliaj kanë frikë nga e vërteta, kush është pronari i vërtetë i inceneratorit

Kreu i FRPD, Belind Këlliçi dhe zëdhënësja e PD, Ina Zhupa kanë denoncuar një ngjarje të ndodhur sot në orët e para të mëngjesit në “Landfillin...

Politikë 14:47 - 18 Tetor, 2020

Video- Ina Zhupa dhe Belind Këlliçi pengohen të denoncojnë aferën e plehrave në landfillin e Sharrës

Partia Demokratike ka denoncuar dhunën e ushtruar nga strukturat shtetërore ndaj zedhënses së PD Ina Zhupa dhe kreut të FRPD Belind Këlliçi. “Sot përfaqesuesit e opozitës...

Politikë 12:37 - 15 Tetor, 2020

CNA denoncoi skandalin me inceneratorët/ Basha thirrje SPAK: Justifikoni ekzistencën tuaj

Kreu i PD, Lulzim Basha ka ngritur tonet lidhur me aferën korruptive të inceneratorëve të denoncuar prej kohësh nga CNA.al. CNA.al ka denoncuar një dosje të...

“Po deshi të rrijë me mua ose të ikë me…”/ Si u falsifikua gjendja civile për të nxjerrë familjen në rrugë
Denoncim 21:19 - 14 Tetor, 2020

“Po deshi të rrijë me mua ose të ikë me…”/ Si u falsifikua gjendja civile për të nxjerrë familjen në rrugë

Emisioni “Stop” në Tv Klan është ndalur në Elbasan për një problem familjar dhe pronësie të familjes Topurja. Regis Topurja, 18 vjeç, denoncon tentativat e gjyshit...

“Seleksionimi i pacientëve”/ Rama i përgjigjet Bashës: E ka lëshuar krejt frerin e gjuhës
Politikë 16:50 - 14 Tetor, 2020

Rama mbrojti aferën e inceneratorëve/ Basha nuk i ndahet: Dha 75 milionë euro për mafian e plehrave

Kreu i PD, Lulzim Basha nuk i ndahet kryeministrit Edi Rama lidhur me aferën korruptive të incenerarorëve pasi ky i fundit tha se nuk do të...

“Si të jesh me mundësitë”/ Mjekja në shtet çon pacientët në klinikën private
Denoncim 21:56 - 13 Tetor, 2020

“Si të jesh me mundësitë”/ Mjekja në shtet çon pacientët në klinikën private

Kamera e fshehtë e emisionit “Stop” është ndalur në Fier, në një qendër spitalore, pas denoncimeve, se mjekja hematologe, Merita Alimadhi, i drejtonte pacientët në klinikën...

Denoncim me video/ Policia terror në Lushnje, keqtrajton qytetarin pa asnjë shkak
Denoncim 17:46 - 13 Tetor, 2020

Denoncim me video/ Policia terror në Lushnje, keqtrajton qytetarin pa asnjë shkak

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë një denoncim me video për keqtrajtimin e një qytetari nga ana e punonjësve të policisë. Duke iu referuar mesazhit të një...

Tabaku publikon të dhënat mbi borxhin/ Çdo shqiptar paguan 4500 euro nga xhepi për fasadat e qeverisë
Politikë 11:55 - 11 Tetor, 2020

Jorida Tabaku nxjerr shifrat/ Inceneratorët e miqve të Ramës do zhvasin 400 milionë euro

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, ka bërë ditën e sotme një tjetër denoncim për inceneratorët. Tabaku deklaron se inceneratorët po i marrin shqiptarëve 400 mln...

Pas Violeta Sulkajt, Ben Blushi “fundos” një tjetër zyrtare?/ Zbulohet pse u shkarkua drejtoresha në Korçë
Politikë 17:05 - 8 Tetor, 2020

Denoncimi në Ambasadën e SHBA-ve/ Ben Blushi ka 63 mijë dollarë karburant pa paguar

Ben Blushi, është i vetmi politikan dhe menaxher mediash për të cilin Ambasada e SHBA në Tiranë ka marrë disa denoncime. CNA.al ka raportuar disa prej...

Kamera e fshehtë/ Infermiereve u marrin kartat e identitetit për zgjedhjet e 25 Prillit
Denoncim 22:23 - 5 Tetor, 2020

Kamera e fshehtë/ Infermierëve u marrin kartat e identitetit për zgjedhjet e 25 Prillit

Gjatë ditëve të fundit Partia Demokratike ka akuzuar qeverinë se po ndryshon adresat dhe vendbanimet e disa qytetarëve me qëllim që të mos kenë mundësi të...

Kompania PPP e mikut të Ramës rrezikon jetën e qytetarëve/ Mbetjet spitalore i hedh në përrua
Denoncim 20:03 - 5 Tetor, 2020

Kompania PPP e mikut të Ramës rrezikon jetën e qytetarëve/ Mbetjet spitalore i hedh në përrua

“Kompania PPP e mikut të Edvin Hajdutit hedh në natyrë mbetjet mjekësore kirurgjikale!” Ky është denoncimi i bërë pak më parë nga ish-kryeministri Sali Berisha, duke...

Largohen nga puna 120 punonjës/ Pesë deri 20 mijë euro ryshfet për punësim në Drejtorinë e Transportit
Denoncim 16:01 - 3 Tetor, 2020

Largohen nga puna 120 persona në Drejtorinë e Transportit/ Pesë deri 20 mijë euro ryshfet për punësim

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë një denoncim të fortë, duke iu referuar mesazhit të një qytetari dixhital. Berisha deklaron se 120 punonjës në 13 drejtori rajonale...

“Do na merrni në qafë pash Zotin”/ Infermierë pa veshje mbrojtëse në shtëpitë e pacientëve me Covid-19
Denoncim 22:16 - 1 Tetor, 2020

“Do na merrni në qafë pash Zotin”/ Infermierë pa veshje mbrojtëse në shtëpitë e pacientëve me Covid-19

6 muajsh pas shpërthimit të pandemisë së Covid-19, situata në qendrat shëndetësore është e vështirë. Një infermiere ka denoncuar në redaksinë e emisionit “Stop”, faktin se...

 “8 muaj as pension, as përkrahje, as ndihmë”/Kryefamiljari kthehet në shtëpinë e dëmtuar nga tërmeti
Politikë 10:40 - 25 Shtator, 2020

 “8 muaj as pension, as përkrahje, as ndihmë”/ Kryefamiljari kthehet në shtëpinë e dëmtuar nga tërmeti

Banori i Shijakut, Klodian Luku, bashkë me 16 anëtarët e tjerë të familjes së tij, kanë jetuar në dy çadra të ngushta që pas tërmetit të...

Fiks Fare denoncon skandalin/ Aksidenti me 6 viktima, 20 mijë euro për lirimin nga burgu
Denoncim 22:51 - 24 Shtator, 2020

Fiks Fare denoncon skandalin/ Aksidenti me 6 viktima, 20 mijë euro për lirimin nga burgu

Fiks Fare denoncoi mbrëmjen e së enjtes një skandal në drejtësi, ku një i arrestuar pranoi me zë dhe figurë se ka paguar plot 20 mijë...

“Mbijnë” zyrat private që shesin aplikimet dhe dokumentet për “E-Albania”
Denoncim 21:31 - 23 Shtator, 2020

Denoncimi i “Stop”/ “Mbijnë” zyrat private që shesin aplikimet dhe dokumentet për “E-Albania”

“E-Albania” është portali qeveritar që shërben për të marrë certifikata dhe dokumente të ndryshme për të shmangur zyrat e shtetit. Një ditë më parë, edhe Kryeministri...