Connect with Us

All posts tagged "denohet"

Bota 16:53 - 11 Shtator, 2019

U kap me 200 mijë paund hashash/ Dënohet shqiptari në Skoci

Një 30-vjeçar shqiptar është dënuar me 30 muaj burg në Skoci pasi e kishte kthyer shtëpinë në parcel droge vlera e të cilës po të hidhej...

Kronika 10:16 - 5 Gusht, 2019

Vrau pronarin e marketit në Kamëz/ Gjykata jep dënimin për autorin

Gjykata ka caktuar masën burgim i përjetshëm për autorin e vrasjes së pronarit të marketit, që ndodhi në prill të 2018 në Kamëz. Vladimir Kurti shkoi...

Policia italiane arreston shqiptarin
Aktualitet 19:42 - 3 Maj, 2019

Tentoi të vrasë rumunin se e hoqi nga ‘”What’s up”/ Jepet vendimi për shqiptarin

4 vjet e 6 muaj burg ka dhënë drejtësia Italiane për të riun shqiptar Giordano Bogdani, i akuzuar për tentativë vrasje. 25 vjeçari u përfshirë në...

denohet me 6 vite burg ish kryebashkiaku
Aktualitet 16:21 - 25 Shkurt, 2019

Akuza për korrupsion/ Ish-kryebashkiaku dënohet me 6 vite burg

Ish kryetari i bashkisë së Romës, Gianni Alemanno, është dënuar me gjashtë vite burg dhe është ndaluar të punojë  në institucionet publike. Alemanno  akuzohet për korrupsion...

Aktualitet 21:15 - 24 Maj, 2018

Ish-Kryeministri mund të përfundojë deri në 20 vjet burg

Nëse ish-kryeministri do të dënohet edhe për katër akuzat e tjera të ngritura nga Prokuroria Speciale, ai mund të dënohet me dënimin maksimal deri në 20...

Aktualitet 13:34 - 5 Gusht, 2017

Shqiptari më i urryer nga amerikanët dënohet nga gjykata/Martin Shkreli: Ata më fajësojnë për kapitalizmin

Gazeta e njohur britanike “The Telegraf” dhe gazeta amerikane “New York Times“ kanë publikuar  një analizë të procesit gjyqësor të Martin Shkrelit. Ai është dënuar për mashtrim...

Aktualitet 15:23 - 25 Maj, 2017

U dënua me 3 vite në Kosovë/Kapet në Durrës 26 vjeçari

Policia e Durrësit  në vijim të punë së tyre për kapjen dhe ndalimin e personave të shpallur në kërkim, kanë bërë të mundur kapjen e shtetasit:...

Aktualitet 15:57 - 7 Qershor, 2016

Gjykata dënon me 1 vit e 4 muaj burg ish drejtorin e Shëndetit Publik Devoll

Gjykata e Korçës ka dënuar me 1 vit e  muaj heqje lirie ish-drejtorin e Shëndetit Publik të Devollit, Valent Nallbati. Ai u dënua për veprën penale...

Showbizz 17:42 - 24 Tetor, 2015

Franceska e “Big Brother” dënohet me burg

Ish-lojtarja e “Big Brother” është deklaruar fajtore nga Gjykata e Rrethit Gjyqësor, duke u dënuar me një muaj burg, për veprën penale “shkelje e rregullave të...

Showbizz 11:37 - 5 Tetor, 2015

Blero rrezikon të dënohet deri në 5 vjet burg

Nëse këngëtari Blero, nuk ka leje për posedim të armës atëherë atë, në bazë të Kodit Penal të Kosovës, e pret një dënim me burg ose...